دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ,26 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی گفت: باید تلاش مجاهدانه ای درجهت فهم ودرک درست فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) داشته باشیم و بدانیم که اگر شخصیت امام تحریف شود؛ خط و راه انقلاب تحریف شده است.
 به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی در گفتگو با خبرنگار پهره با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سالروز ارتحال بیانگذار انقلاب اسلامی بیان داشت: یکی از جالب ترین صحبت های که رهبری در مراسم سالگرد ارتحال امام پیش کشیدن بحث تحریف شخصیت حضرت امام توسط برخی منفعت طلبان بود که به صورت جامع مطرح شد.

وی ادامه داد: برخی برای رسیدن به اهدافشان چاره ای جز مایع گذاشتن از شخصیت حضرت امام راحل نمی بینند و با دست آویز شدن به خواب و خاطره بدنبال هموار کردن مسیر می گردند.

امام جمعه ایرانشهر با بیان اینکه برخی رجال عنوان می کنند که امام با شعار” مرگ بر آمریکا” مخالف بودند، تصریح کرد: غرب ستیزی، قاطعیت در برابر غرب، اعتماد نداشتن به غرب و آمریکا یکی از شاخصه های محوری حضرت امام راحل بود که الان نیز باید باشد.

وی با بیان اینکه اگر شخصیت امام تحریف شود؛ خط و راه انقلاب نیز تحریف خواهد شد؛ افزود: امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی راهی را ترسیم کردند که مقام معظم رهبری نیز دقیقأ همین راه را دنبال می کنند که بعضی ها با مماشات از این راه و سیره به دنبال نزدیکی و دوستی با غرب هستند که حضرت آقا با بیانات محکمشان در مراسم سالگرد امام راحل به این دسته از افراد هم جواب دادند و هم از انحرافی که بخواهند بوجود بیاورند جلوگیری کردند.

حجت الاسلام ابطحی به ساخت و ساز مرقد امام راحل نیز اشاره کرد و افزود: مرام و مسلک حضرت امام زاهدانه و به دور از تجملات و تشریفات بود و کسانی که متولی هستند خصوصأ نوه حضرت امام باید در این زمینه توجیهاتی داشته باشند که شاید بهتر باشد که خودشان این فعل را توضیح دهند ولی بنده برای این کار توجهی ندیدم.

انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۶۹۹
مرجع : سایت پهره


ارسال