دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ,18 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۶
امام جمعه اهل سنت خاش:
اندیشه‌های امام تحولات بنیادی در جهان اسلام به وجود آورد
 
امام جمعه اهل سنت خاش گفت : اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) تحولات بنیادی و عظیم و بی بدیلی را در جهان اسلام به وجود آورد و راه سعادت و پیروزی را برای تمام امت اسلامی هموار کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون ،مولوی محمدعلی شهنوازی در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما، اظهار کرد: تکیه بر مردم و اهمیت دادن به آنها، عدالت اجتماعی و حمایت از محرومان، دشمن شناسی و بصیرت، حساس بودن به سرنوشت همه مسلمانان نه تنها مردم ایران، اینها همگی مشخصۀ راه امام است.

وی ادامه داد:‌ اندیشه‌های حضرت امام خمینی(ره) تحولات بنیادی و عظیم و بی بدیلی را در جهان اسلام به وجود آورد و راه سعادت و پیروزی را برای تمام امت اسلامی هموار کرد.

مولوی شهنوازی تصریح کرد: حضرت امام در روزگار ما احیا کننده اسلام ناب محمدی بودند.

وی بیان کرد: امام خمینی (ره) به خاطر اخلاص، علم و فقاهت بی نظیری که داشت توانستند در قلب و جان نه تنها امت مردم مسلمان کشورمان بلکه در دل و قلب همه مسلمانان جهان جای گیرند.

امام جمعه اهل سنت خاش، نقش حضرت امام(ره) را نقشی بی‌بدیل دانست و اظهار کرد: نقش حضرت امام(ره) به عنوان رکن رهبری نقشی بی‌بدیل و نمونه بود؛ چنانچه مدیریت و رهبری ایشان در تمام عرصه‌ها موجب رسیدن این انقلاب به بزرگی و عظمت شد.

مولوی شهنوازی با بیان اینکه ۱۵خرداد آغاز حرکت طوفانی ملت ایران در برچیدن حکومت شاهنشاهی بود، عنوان کرد: شهدای ۱۵ خرداد سال ۴۲ نیز با احساس تکلیف و مسئولیت در صحنه حاضر شده و بستر سرنگونی حکومت شاهنشاهی را رقم زدند و برای همیشه امام راحل این روز را عزای عمومی اعلام کرد.

وی به ماهیت شکل‌گیری قیام ۱۵ خرداد و حوادث بعد از آن اشاره کرد و اظهار کرد: سرکوب خونین مردم توسط شاه در حقیقت ماهیت رژیم ستمشاهی را آشکار کرد و نقطه آغاز برای حرکت‌های طوفانی انقلاب در دهه‌های اخیر بوده است.

انتهای پیام /4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۷۴۸
مرجع : تفتان ما


ارسال