پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ ,15 November 2018
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۲
سیستان باز هم دیده نشد
غلظت گردو غبار به 8 برابر حد بحران رسید/افزایش مراجعین به مراکز درمانی سیستان
 
از روز دوشنبه 18 خرداد طوفان همراه با گردو غبار در سیستان آغاز گردید که این طوفان کاهش دید افقی 50 متر را به دنبال داشت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،به نقل از اوشیدا: سیستان از روز دوشنبه 18 خرداد ماه میزبان گردو غبار بود که سبب ایجاد مشکلاتی برای ساکنین در شهرستانهای پنج گانه آن شد.
عبدالرئوف شاهقوزئی کارشناس هواشناسی سیستان با اشاره به وضعیت بحران گردو غبار در منطقه گفت:غلظت گرو غبار به 8 برابر حالت بحرانی خود رسید .
وی افزود"طوفان همراه با گردو غبار تا فردا صبح در منطقه ادمه دارد که این سبب کاهش سه الی پنج در جه ای هوا در منطقه شده است.
کارشناس هواشناسی زابل اظهار کرد:میزان دید افقی تا 50 متر کاهش پیدا کرده است و سرعت باد در 24 ساعت گذشته به 115 کیلومتر گزارش شده است.
وی با اشاره به حد استاندارد میزان ریز گردها که 150 میکرو گرم است بیان کرد:غلظت گردو غبار از حد بحرانی که 500 می باشد و شرایط نامناسب هوایی را ایجاد میکند گذشته و به 3 هزار و 924 میکرو گرم بر متر مکعب رسیده است و 25 برابر حد مجاز می باشد
افزایش مراجعین به مراکز درمانی منطقه
جواد اکبری زاده معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل گفت:شرایط هوا بسیار نا مناسب است که این مسبب ایجاد بیماریهای تنفسی در دراز مدت خواهد کرد.
اکبری زاده افزود:طبق دستور العملهای ابلاغی وزارت بهداشت هم اکنون و از روز گذشته سیستان در شرایط نامناسب و نامساعد هوایی قرار دارد.
وی اظهار کرد:افرادی که مبتلا به بیماریهای تنفسی قلبی و ریوی هستند از ماسک استفاده کرده و دیگر افراد هم نباید برای کارهای طو لانی و زمان زیاد در محیط بیرون باشند.
اکبری زاده افزود:غلظت ریز گردها بالای 300 گزارش شده که این خود خروج از حد بحران است .
وی با اشاره به عدم اعلام تعطیلی امروز گفت:با توجه به و ضعیت نامساعد هوا با فرماندار زابل تماس گرفته شد و گزارش وضعیت به استان هم اعلام گردید.
معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی زابل بیان کرد:مراجعین به مراکز درمانی افزایش یافته که خصوصا سالخوردگان و کودکان از شهرستانهای هیرمند و نیمروز می باشند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۸۸۷۲


ارسال