پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۴
سردار اشتری در جمع خبرنگاران:
پلیس آمادگی جمع‌آوری تمام معتادان کشور را دارد/ عدم احراز شرایط 2700 مشمول غایب در طرح جریمه
 
فرمانده نیروی انتظامی از آمادگی نیروی انتظامی برای جمع‌آوری تمام معتادان سراسر کشور طرف 10 روز خبر داد و گفت: محل‌های زندگی و تردد معتادان شناسایی شده و اگر کمپ‌ها و محل‌هایی برای نگهداری معتادان آماده باشد ما این افراد را جمع‌آوری می‌کنیم.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در حاشیه همایش سراسری مدیران سازمان وظیفه عمومی ناجا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حدود 290 هزار نفر مشمول غایب در طرح جریمه مشمولان غایب ثبت‌نام کردند که برای 50 هزار نفر از آنها پیامک ارسال شده تا ادامه کار خود را انجام دهند.
 
فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: برای 6200 نفر از این تعداد کارت صادر شده و در حدود 2 هزار و 500 کارت دیگر در دست آماده‌سازی است که اطلاع‌ رسانی می‌شود.
 
این مقام ارشد انتظامی کشور اعلام کرد: حدود 2 هزار و 700 نفر از ثبت‌نام کنندگان شرایطشان برای شرکت در طرح جریمه احراز نشده است که به آنها اعلام شده است.
 
وی در مورد مرحله بعدی ثبت‌نام بیان داشت: در این مورد ستادی کل باید اعلام نظر کند که ان شاءالله بعد از اعلام ستاد کل، نیروی انتظامی مرحله را به اطلاع شهروندان خواهد رساند.
 
سردار اشتری ادامه داد: بنای ما این است که با سرعت و دقت بیشتر مرحله صدور کارت‌ها را داشته باشیم و به حائزین شرایط کارت‌ها برسد.
 
فرمانده نیروی انتظامی در پاسخ به سؤالی در مورد طرح جریمه مشمولان غایب از یک طرف و ترغیب جوانان به نرفتن سربازی به امید خرید جریمه اظهار داشت: مطمئناً کسانی که در موعد مقرر به سربازی می‌روند، فرآیند زندگی را به سهولت پیش می‌برند و در هر صورت قانون هرچه بگوید لازم‌الاجرا است، از سوی دیگر مراجعه جوانان ما در ماه‌های اخیر نشان‌دهنده اشتیاق آنها برای انجام خدمت سربازی است.
 
این مقام ارشد انتظامی کشور در مورد طرح پلیس اقتصادی اظهار داشت:‌ در سال گذشته طرح پلیس اقتصادی تقدیم وزیر اقتصادی شد، یکسری اصلاحات داشت که انجام شد و حتی در حاشیه یکی از جلسات با ایشان صحبتی کردیم؛ ما آماده هستیم این همکاری را شروع کنیم و منتظر جواب از وزارت اقتصاد هستیم، توافق‌نامه ارسال شده و باید نظرات وزارت اقتصاد بیاید.
 
سردار اشتری در مورد جمع‌آوری معتادان گفت: نیروی انتظامی این آمادگی را دارد که ظرف 10 روز تمام معتادان سراسر کشور را جمع‌آوری کند، اما باید محل و کمپی آماده باشد، محل معتادان شناسایی شده و اگر محلی برای نگهداری آنها اعلام شود ناجا جمع‌آوری تمام معتادان را شروع می‌کند.
 
وی در مورد ضرورت تشکیل پلیس کودک و نوجوان خاطرنشان کرد با توجه به مراجعان و گزارش‌هایی که داریم و همچنین توجه ویژه‌ای که به کودک و نوجوانان قائلیم به دنبال آن هستیم که عرصه را مدیریت کنیم و اقدامات پیشگیرانه انجام دهیم.
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۲۲۳
مرجع : سایت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال