شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ ,15 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸
رییس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم:
وام شهریه و وام مسکن در‌خواست دانشجویان از صندوق رفاه
 
رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم گفت: در خواست‌ دانشجویان برای وام شهریه و وام مسکن در سال جاری بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویی وزارت علوم اظهار کرد: وام شهریه و وام مسکن از جمله وام‌های دانشجویی پر متقاضی است که از سوی دانشجویان در سال تحصیلی جاری بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.
 
وی با اشاره به پاسخگویی به نیاز دانشجویان افزود: در بخش شهریه برای آن که به نیاز دانشجویان پاسخ دهیم به اعتباری بیش از 2 هزار میلیارد تومان نیاز داریم ولی با توجه به مشکلاتی که در پیش رو داریم نمی‌توانیم پاسخگوی تمام نیاز متقاضیان وام شهریه باشیم.
 
یزدان مهر خاطر نشان کرد: دانشجویان در بخش ودیعه مسکن مشکل دارند از طرفی در برنامه پنجم توسعه آموزش عالی از خوابگاه سازی منع شد و رشد کمی دانشگاه‌ها توسعه‌ای نیافت که این مسئله مشکلاتی را خود به خود به وجود می‌آورد.
 
رئیس صندوق رفاه دانشجویی تصریح کرد: صندوق رفاه دانشجویی پیگیر است تا بتواند برای بودجه سال آینده یک ردیف مستقل برای تعمیر خوابگاه‌ها اختصاص دهد چرا که بعضی از خوابگاه‌ها هم اکنون قدمتی بیش از 40 سال دارند.
 
وی با اشاره به ارائه تسهیلات به دانشجویان تاکید کرد: صندوق رفاه دانشجویی سعی کرده تا از طریق ارائه وام مسکن و مشارکت بخش خصوصی در خوابگاه سازی و ارائه تسهیلات ارزان به بخش خصوصی و غیر دولتی تا اندازه‌ای مشکل دانشجویان را رفع کند.
 
یزدان مهر در پایان عنوان کرد: سعی داریم از ظرفیت خیرین و نهادهای عمومی و غیر دولتی برای پاسخگویی به درخواست‌های بیشتر در خصوص وام شهریه استفاده کنیم.
انتهای پیام/8399
 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۶۶۱
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال