سه شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۸ ,25 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۱
مدير عامل ديه سيستان و بلوچستان:
۴ زندانی جرائم غیر عمد در خاش به آغوش گرم خانواده خود باز می گردند
 
مدیر عامل دیه سیستان و بلوچستان گفت: ۴ زندانی جرائم غیر عمد در خاش به آغوش گرم خانواده خود باز می گردند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از تفتان ما، رحمدل بامری در مراسم جشن گلریزان خاش، اظهار کرد: زندان جای افراد بذهکار است نه بدهکار و به همین سبب مددکاران ستاد دیه با شناسایی زندانیان غیر عمد و غیر کلاهبردار برای آزادی این زندانیان تلاش می کنند.
وی تاکید کرد: علماء و ائمه جمعه در خطبه های نماز جمعه و سخنرانی های خود از مردم بخواهند ضمن رعایت قوانین راهنمائی و رانندگی، در امر ازدواج مهریه های سنگین برای فرزندان خود در نظر نگیرند تا جوانان دچار مشکلات نشوند و به زندان نروند.
بامری رسالت ستاد دیه را حول دو محور درمان و پیشگیری دانست و تصریح کرد: در زمینه درمان، تامین منابع مالی و در بحث پیشگیری، فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و آموزش خانواده ها را مد نظر داریم.
وی در خصوص شرایط اعطاء تسهیلات بیان کرد: فاکتورهای زیادی برای دریافت کمک ها وجود دارد که در این میان دو اصل آبرومندی و نیازمندی افراد بسیار حائز اهمیت است و افراد آبرومندی که فاقد هرگونه سابقه کیفری باشند در اولویت ستاد دیه قرار دارند .
مدیرعامل ستاد دیه استان گفت: تعداد زندانیان غیرعمد در استان ۷۶ نفر با مبلغ ۱۳۰ میلیارد ریال جریمه می باشد که با پرداخت مبلغ چهل و هشت میلیارد ریال توسط ستاد دیه و اخذ رضایت شاکیان و کمک خیران آزاد می شوند.
وی خاطرنشان کرد: هفت نفر از زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان خاش که دارای ۲۵۳ میلیون تومان بدهی بودند از ماه مبارک رمضان سال گذشته تاکنون با تلاش خیران، رضایت شکات و همکاری ستاد دیه و پرداخت ۱۴۴ میلیون تومان از سوی این ستاد آزاد شده اند.
وی افزود : یک فرد زندانی جرائم غیرعمد با هویت”م – ج” با مجموع بدهی ۱۱۰ میلیون تومان در شهرستان خاش در حبس هستند که باتلاش خیران و همکاری ستاد دیه تا آخر ماه مبارک رمضان آزاد و به آغوش گرم خانواده شان باز می گردند.
فرماندار خاش نیز در ادامه این جلسه، با اشاره به اینکه همه هدف ما این است که در ستاد دیه از کمک های دولت و دیگر سازمانها کمترین استفاده را بکنیم، اظهار کرد: این ستاد مردمی است و باید صرفاً با کمک های مردمی اداره شود.
محمد اکبر چاکرزهی افزود:‌ برای اینکه بتوانیم جمعیت زندانیان غیرعمدی را که در زندان بسر می‌برند و توان پرداخت دیه خود را جهت رهایی از زندان ندارند، کاهش دهیم نیازمند فرهنگ‌سازی در زمان قبل ازازدواج و ایجاد بستری مناسب برای انجام بیمه خودرو و رانندگی بعد از دریافت گواهینامه داریم.
وی بیان کرد: خیران و نیکوکاران شهرستان خاش باشرکت در جشن گلریزان ۶۵۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در این شهرستان اهدا کردند و یک میلیارد ریال دیگر نیز که جهت آزادی این زندانیان نیاز است ، توسط ستاد دیه استان تامین می شود .
امام جمعه اهل سنت شهرستان خاش نیز در ادامه، گفت: حضور افراد با جرایم غیرعمد در زندان و قرار گرفتن در جمع افراد خلافکار تبعات بدی برای این افراد در جامعه بدنبال دارد که در همین راستا کمک خیران می تواند گره گشای مشکلات این قبیل افراد باشد.
مولوی محمدعلی شهنوازی با قدردانی از تلاشهای مسوولان و خیران برای کمک به افراد نیازمند، اظهار کرد: بطور حتم همین کمک ها به محرومان و نیازمندان ذخیره ای مطمئن و ماندگار برای آخرت افراد خیرخواه است.
وی با اشاره به آیات و روایات در خصوص آزادی زندانیان از حبس، گفت: استفاده از سیره ائمه معصومین و دستورات دینی در زندگی و همچنین احیای امر به معروف و نهی از منکر راهی برای دوری از هر گونه مشکل اجتماعی معرفی شده است و در بیشتر موارد پرداختن به این مهم راهگشای معضلات جامعه خواهدبود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۶۷۴
مرجع : تفتان ما


ارسال