جمعه ۸ مرداد ۱۴۰۰ ,30 July 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۹
امام جمعه ایرانشهر؛
مظلومیت شهدای ۷ تیر؛ مردم را در دریافت ارزش های انقلاب بیدار تر کرد
 
امام جمعه ایرانشهر گفت: با مظلومیت شهدای 7 تیر 1360 و مظلومیت 175 شهید قواص اخیر؛ مردم دریافتند که عامل استمرار انقلاب؛ پاسداشت خون ها و جان هایی است که بی منت برای این انقلاب فدا شده اند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پهره؛ امام جمعه ایرانشهر در مراسم سی و جهارمین سالگرد شهید بهشتی و شهدای هفت تیر و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حبیب الله مالکی”فرماندار سابق ایرانشهر”گفت: سال ۱۳۶۰ یکی از خونین ترین سالهای انقلاب بود؛ جنگ تحمیلی؛ جریانات کردستان و انفجارهایی که به دست منافقین در گوشه و کنار کشور رخ می داد؛ گردنه های بزرگی بود که با صبر و استقامت به لطف خدا از آن سرافراز عبور کردیم.

حجت الاسلام سید شجاع الدین ابطحی با اشاره به نامیدن شهید بهشتی به شهید مظلوم گفت: شخصیت شهید بهشتی به قدری مظلوم بود که خودی و غیر خودی در آن شرایط التهاب اوایل انقلاب وی را آماج حملات زبانی خود قرار می دادند و این مظلومیت تا پس از شهادت این مرد بزرگ بر خیلی از یاران ایشان هم پوشیده بود.

وی گفت: شهادت لیاقتی ماندگار است که خداوند به بندگان خاص خود اعطا می کند؛ شهدای غواص نیز نوع دیگری از مظلومیت را ترسیم کردند که نتیجه این مظلومیت؛ بیداری، رشادت و موجی از بی میلی به دنیا با را در بین مردم پدیدار کرد.

امام جمعه ایرانشهر فرهنگ شهادت و شهادت طلبی در بین مردم را یکی از راه های ماندگاری انقلاب نامید و افزود: کشورهای زیادی دست به قیام زده اند ولی آن کشوری که با فرهنگ شهادت بیگانه باشد قیام پایداری نخواهد داشت.

انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۹۲۸
مرجع : سایت پهره