سه شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ ,14 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
رئیس کمیته مقابله با مواد مخدر استان؛
انهدام۸۲ باند مواد مخدر در سیستان و بلوچستان/مواد مخدر ریشه بیشتر جرائم و ناامنی‌ها در استان است
 
سردار حسین رحیمی گفت: مواد مخدر ریشه بیشتر جرائم، ناهنجاری‌ها و ناامنی‌ها در سیستان و بلوچستان است.
به گزارش سرویس حقوقی عصرهامون سردار حسین رحیمی در گفت و گو با دادمردان، اظهار داشت: موضوع مبارزه با مواد مخدر دردستور کار همه رده های نظامی و قضایی است و تنها نیروی انتظامی بالغ بر ۳ هزار شهید و حدود ۱۲ هزار نفر جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

رئیس کمیته مقابله با مواد مخدر  سیستان و بلوچستان از افزایش ۲۶ درصدی میزان مصرف مواد مخدر در کشور خبر داد و گفت:سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان برای درمان معتادان در کشور هزینه شده که تنها ۲۰ درصد از آنها در مسیر بهبودی قرار گرفته‌اند.

وی با اشاره به اینکه بالغ بر۹۰ درصد معتادان را مردان و ۹ درصد را زنان تشکیل می دهند، عنوان کرد: در سطح کشور ۵۵ درصد طلاق‌ها، ۳۰ درصد کودک‌ آزاری‌ها، ۶۵ درصد درگیری‌های خانوادگی، ۲۵ درصد قتل‌های عمد و ۳۰ درصد سرقت‌ها نشات گرفته از اعتیاد و مواد مخدر است.

رئیس کمیته مقابله با مواد مخدر سیستان و بلوچستان با بیان اینکه  سال گذشته در سیستان و بلوچستان ۱۲۳ تن مواد مخدر کشف و ۸۲ باند مواد مخدر در این راستا منهدم شده، اضافه کرد: در سه ماهه نخست امسال نیز حدود ۴۰ تن مواد مخدر کشف و ضبط شده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه هزار و ۱۵۰ قاچاقچی، حمل‌کننده، فروشنده و توزیع‌کننده مواد مخدر در دو ماهه امسال دستگیر شده‌اند، هزار و ۴۶۹ نفر معتاد سال گذشته طی ۱۳ طرح جمع‌آوری شده‌اند که از این تعداد ۷۳۵ تفر به مرکز ترک اعتیاد تل سیاه زاهدان و مرکز ترک اعتیاد ماده ۱۶ زنان شیرآباد منتقل شده‌اند.

رحیمی گفت: سال گذشته ۱۳۹ طرح پاکسازی در نقاط آلوده سطح سیستان و بلوچستان اجرا شده که ۷۵۱ نفر معتاد و ۱۱۷ خرده فروش، ۴۱ توزیع کننده و ۶۰۷ نفر قاچاقچی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند.

وی عمده کشفیات مواد مخدر را در حوزه شهرستان‌های سراوان، زاهدان و ایرانشهر عنوان کرد و افزود: با توجه به اینکه مواد مخدر ریشه بیشتر جرائم و ناهنجاری‌ها و ناامنی‌ها در سیستان و بلوچستان است، نیروهای امنیتی، انتظامی عزم خود را در راستای مقابله با باندها، خرده فروشان، توزیع کنندگان و عوامل دست اندرکار با مواد مخدر جزم کرده‌اند.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۹۹۵۰


ارسال