پنجشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ ,4 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۸
جشن گلریزان برای کمک به زندانیان شهرستان سرباز برگزار شد
 
همزمان با ماه مبارک رمضان و میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی علیه السلام،مردم خیر شهرستان سرباز با هدف آزادسازی زندانیان جرائم غیر عمد بیش از ۸۵۰میلیون ریال در جشن گلریزان کمک کردند.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از  پاپایا،دبیر ستاد دیه سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از ابتدای پارسال تاکنون ۱۱۲ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند گفت:۹۶ نفر از سال گذشته و ۱۶ نفر هم از ابتدای سال تاکنون آزاد شده اند و به یاری خدا و شما خیرین استان جمعی دیگر هم تا چند روز آینده آزاد خواهند شد.

وی ادامه داد: مبلغ ۱۱۸میلیارد ریال دیه ای بود که طی حکم های  قضات محترم برای این ۱۱۲ نفر صادر شده بود. از مبلغ کل دیه محکومین ۵۶میلیارد ریال از سوی طلبکاران بخشیده شدکه  آن هم به خاطر مردم خوب این استان است که با پیگیری علما و ریش سفیدان انجام گرفت،و بیش از ۵۴میلیارد ریال هم کمک ستاد دیه برای آزادی این عزیزان بوده است.

دبیر ستاد دیه سیستان و بلوچستان در این جشن با تاکید بر اینکه در مجموع ۱۹ شهرستان و منطقه استان،سیزدهمین جشن گلریزان به میزبانی خیرین شهرستان سرباز برگزار شده است، اظهار داشت: مشارکت خوب مردم در سطح استان در سال جاری بسیار ارزشمند است و باید در جهت حضور بیشتر مردم در صحنه فرهنگ سازی بیشتر انجام گیرد.

رحمدل بامری، تعداد زندانیان جرائم غیر عمد استان را تا پایان خرداد ماه جاری ۸۶ نفر اعلام کرد که ۱۶ نفر آن مربوط به زندان چابهار است گفت: امیدواریم بتوانیم در سال جاری با مشارکت خوب مردم خیر استان این  تعداد به نصف تقلیل یابد.

وی بیان کرد: این ۱۶ نفر از شهرستان های سرباز، قصرقند،چابهار و کنارک هستند، و به یاری شما مردم خوب همانند ۱۰زندانی که در سال گذشته از این شهرستان ها آزاد شدند به زودی آزاد می شوند.

فرماندار سرباز هم با اشاره به اینکه انسان‌ها همیشه باید در کنار هم و در زمینه رفع مشکلات هم تلاش و مشارکت داشته باشند، از مردم سرباز به‌عنوان مردمانی مومن و خیر یاد کرد.

یوسفی تصریح کرد: با آزادی این زندانیان نوعی آرامش، امنیت، شادی و امید در زندگی در خانواده هایی که سرپرست آنان گرفتار است پدید می آید.
وی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان در سراسر کشور این جشن جهت جذب کمک های نقدی خیرین و انسان های نیک اندیش و خیرخواه برگزار و تعداد کثیری از این زندانیان آزاد می شوند.
لازم به ذکر است، در جشن گلریزان شهرستان سرباز مبلغ ۸۵۰ میلیون ریال کمک مردمی جمع آوری شده است.

 انتهای پیام/4382

 

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۲۵۰
مرجع : پاپایا


ارسال