پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ,24 September 2020
4
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۶
توصیه های کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی در خصوص خرما؛
مصرف خرما با ماست مضر است
 
کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی گفت :خرما یکی از مواد معذی و خوشمزه ای است که معمولا مصرف آن در رژیم غذایی روزانه افراد توصیه می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون ،محمد رضا دهمرده کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی در خصوص فواید و خواص خرما در گفتگو با خبرنگار خط اول گفت :خرما سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی مانند کلسیم،منیزیم،آهن و .. است در واقع فواید خرما آنقدر زیاد است که می گویند اگر هرروز یک خرما بخورید و یکی از خواص آن را بشمارید در پایان سال باز هم روزهها کم می آید و خواص خرما به پایان نمی رسد.

وی افزود :خرما حاوی فیبر طبیعی است و همچنین به علت داشتن پتاسیم برای تقویت سیستم عصبی بدن نیز مفید است همچنین خوردن خرما خطر بروز سکته را نیز کمتر میکند مصرف مقدار مناسب خرما کلسترول خون را نیز کاهش میدهد.

دهمرده جهت توصیه به افرادی که می خواهند وزنشان افزایش یابد افزود: افرادی که می خواهند وزنشان افزایش یابد می توانند از این ماده غذایی مفید در رزیم روزانه شان کمک بگیرند البته خرما برای برخی از افراد مضراتی دارد به عنوان نمونه کسانی که داخل دهانشان زخم و تاول وجود دارد باید از مصرف خرما اجتناب کنند.

وی ادامه داد :در ضمن ،مصرف خرما با ماست بسیار مضر است همچنین افرادی که دیابت دارند یا اینکه این بیماری در خانواده آنها وجود دارد،باید در خوردن خرما احتیاط کنند.

کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزشی گفت :افراد چاق یا کسانی که با مشکل اضافه وزن روبرو هستند نیز باید در خوردن خرما دقت داشته باشند و آن را بیش از حد مصرف نکنند.

دهمرده ادامه داد :البته به این نکته هم توجه داشته باشید که انرژی خرما بسیار کمتر از انرژی قند ساده است و به همین دلیل مصرف آن بسیار بهتر و مناسب تر از قندهای ساده است.

وی در پایان گفت :با توجه به فوایدی که از خرما گفته شد بهتر است این ماه غذایی را در برنامه غذایی خانواده خود جای دهید ،اما هنگامی که میخواهید خرما بخرید حتما توجه داشته باشید خرما تازه باشد و مزه و بوی ترشیدگی ندهد.

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۲۹۶


ارسال
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۴/۱۲/۰۴ ۱۴:۱۷
به چه علت مصرف خرما با ماست مضر است. با ذکر منابع
 
کیوان کاظمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۲/۰۳ ۱۴:۲۹
در چند سایت نوشته شده خوردن ماست و خرما بسیار مضر است. فقط همین.خوب دلیلش چیه؟ چرا هیچکدام از کارشناس های محترم نمیگه به چه دلیل مضره و کشنده است؟
 
khanom.aghayish
Romania
۱۳۹۸/۰۲/۱۶ ۱۹:۴۴
من که همیشه میخورم چیزیمم نمیشه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸/۰۸/۲۵ ۰۲:۲۰
مگه داریم؟ مگه میشه؟