چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ ,20 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۲
اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر
 
در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان، تیم مذاکره کننده کشورمان در مرکز اسلامی امام علی(ع) وین به عزاداری پرداخت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، به نقل از تیتریک، تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی به ریاست محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در مراسم احیای شب قدرشرکت کرد.

این مراسم در مرکز امام علی (ع) وین برگزار شد که تیم مذاکره کننده مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را در این مرکز برگزار کرد.

اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر

اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر

اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر

اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر

 

تا سال 1371 شمسی ایرانیان مقیم وین مکانی برای انجام مراسم عبادی و فرهنگی خود نداشتند. در این سال در Mollardgasse شمارة 50 واقع در منطقه 6 وین مکانی از سوی جمهوری اسلامی ایران خریداری شد که با نام مرکز فرهنگ اسلامی فعالیت خود را آغاز کرد. با استقرار حجت الاسلام والمسلمین آقای معزّی به عنوان ریاست مرکز اسلامی وین در مهر ماه سال 1379 برابر با اکتبـــــر2000 فعالیتهای اسلامی این مرکز گستـــــرش یافت. و در خردادماه 1380، ژوئن 2001 اساسنامة مرکز اسلامی به ثبت رسمی رسید و به نام مرکز اسلامی امام علی وین تغییر نام یافت .

 

اشک های تیم مذاکره کننده در وین به مناسبت شب های قدر
 

هم اکنون مرکز اسلامی امام علی(ع) با انجام مراسم دینی و فعالیتهای فرهنگی و تبلیغ و نشر معارف اسلامی یکی از مجامع فعال مذهبی اتریش بشمار می رود. مرکز اسلامی امام علی(ع) وین به منظور یاری رساندن و کمک کردن به مسلمانان مقیم اتریش به ویژه هموطنان ایرانی در انجام وظایف و فعالیت های دینی، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و ایجاد فضایی مناسب برای برگزاری مراسم دینی و شعائر اسلامی، اهداف زیر را دنبال می کند؛ تبلیغ و نشر معارف اسلامی و گسترش و تعمیق آموزه های دینی و فرهنگی جهت حفظ و تقویت هویت اسلامی، پدید آوردن زمینه و عناصر انسجام میان مسلمانان مقیم اتریش با توجه به چند فرهنگی بودن آنان، ایجاد روحیة مشارکت هر چه بیشتر میان مسلمانان برای فعالیت های دینی، فرهنگی و اجتماعی، و سرانجام کوشش برای معرفی هرچه بهتر اسلام به غیر مسلمانان. مرکز اسلامی امام علی(ع) در راستای تحقق اهداف یاد شده، برنامه های متعدد و متنوعی را برگزار می کند. برنامة مرکز در سه گروه برنامه های دینی، برنامه های فرهنگی و برنامه های ورزشی قابل دسته بندی است.

 

در زمینة دینی، نماز جماعت روزانه، مراسم دعا و نیایش، مراسم جشن و سوگواری ائمه(ع)، آموزش و تلاوت قرآن، جلسات سخنرانی و پرسش و پاسخ دینی و احکام برگزار می شود. در برنامه های فرهنگی، فعالیت هایی چون برگزاری نشست ها و کنفرانس های علمی، فرهنگی و دینی، انتشار کتاب و جزوه، آموزش زبان های فارسی و آلمانی و تعلیمات دینی، آموزش های حرفه ای هم چون کامپیوتر و خیاطی، و خدمات کتابخانه ای مدّ نظر است. و در زمینة ورزشی، برنامه های بدنسازی، تکواندو و شنا اجرا می شود. با توجه به امکانات و سالن های موجود مرکز، علاوه بر خدمات اجرای عقد ازدواج و طلاق و مشاوره خانوادگی و اجتماعی، امکان برگزاری مراسم جشن ازدواج، و مراسم ختم و سوگواری فراهم است.
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۴۱۶
مرجع : شبکه اطلاع رسانی راه دانا


ارسال