چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸ ,13 November 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱
فرماندار زابل؛
جشن گلریزان مبتنی بر اصول شرعی و اعتقادی است
 
هوشنگ ناظری گفت: جشن گلریزان مبتنی بر اصول اسلامی، شرعی و اعتقادی ماست و اسلام دین رافت، مهربانی، رحمت و مغفرت است و در ماه رمضان که ماه گذشتن از خواسته‌های نفسانی و خودسازی است انفاق از مال خود برای کمک به دیگران در این ماه ارزش و ثواب بسیاری دارد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دادمردان،همایش جشن گلریزان زندانیان جرایم غیر عمد شهرستان زابل با حضور مدیرعامل ستاد دیه استان سیستان و بلوچستان، رئیس دادگستری شهرستان، فرماندار زابل و جمعی از مسئولان، معتمدان، ریش‌سفیدان و خیران شهرستان روز گذشته در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

طی این همایش حجت‌الاسلام والمسلمین بندانی رئیس دادگستری شهرستان زابل اظهار داشت: روایت‌های متعددی از ائمه اطهار در خصوص کمک به مومنین ذکر شده که در راس آن‎ها می‌توان به روایت از امام صادق(ع) اشاره داشت که کمک مومن به برادر دینی خود را حتی از روز ماه رمضان که این روز در مسجدالحرام و در حال اعتکاف انجام گیرد برتر می‌دانستند اشاره کرد که نشان از جایگاه والای این نوع کمک‎ها در دین مبین اسلام دارد. ‌

بندانی افزود: بر اساس آموزه‎های دین مبین اسلام هیچ مسلمانی نمی‌تواند از احوال برادر دینی خود بی‌اطلاع باشد و در این بین کمک به حفظ آبروی مومنی که به دلایلی همچون دیه تصادفات، مهریه، معاملات و… به صورت غیر عمد محبوس است اهمیت زیادی دارد که می‎توان با بهره گیری از کمک های اقشار مختلف جامعه این برادران و خواهران که بدون هیچ سوء نیتی گرفتار شده‌اند را یاری رساند و بدون تردید این اعمال بسیار پسندیده و باقیات صالحات محسوب می‌شود.

رئیس دادگستری زابل گفت: امیدواریم کمک‎های قابل توجهی برای کمک به این نوع از زندانیان شاهد باشیم تا بتوانیم در اولویت اول به زندانیان شهر زابل رسیدگی کنیم و باید همه ما ارائه این نوع کمک را به عنوان یک ثواب و خیرات در هر زمانی از سال مد نظر داشته باشیم و محدود به جشن‌های گلریزان و مراسمات این چنینی نکنیم تا هر چه سریع‌تر گِرهی از مشکلات زندانیان جرایم غیر عمد گشوده شود.

فرماندار شهرستان زابل نیز در این جلسه اظهار کرد: جشن گلریزان مبتنی بر اصول اسلامی، شرعی و اعتقادی ماست و اسلام دین رافت، مهربانی، رحمت و مغفرت است و در ماه رمضان که ماه گذشتن از خواسته‌های نفسانی و خودسازی است انفاق از مال خود برای کمک به دیگران در این ماه ارزش و ثواب بسیاری دارد.

هوشنگ ناظری ادامه داد: امسال با مشارکت مسئولان، معتمدین، ریش سفیدان، و خیران شهرستان جلسات متعددی برای هماهنگی این همایش صورت گرفت که همان طور که شاهدیم سطح استقبال و مشارکت در این عمل خیر خود گواه از مردمی است که با اینکه خود با مشکلات مالی ناشی از خشکسالی درگیرند بازهم روحیه انسان دوستی و کمک به هم نوع را حفظ نموده و این جایگاه واقعی مردم سیستان است.

گفتنی است، مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد توسط یرین این شهرستان اهدا شد.

از بین ۱۵ شهرستانی که تا این لحظه مراسم برگزار شده زابل پس از زاهدان، چابهار و کنارک رتبه چهارم را از حیث مبلغ اهدا شده دارد که از دید که با توجه به مشکلاتی که مردم زابل به سبب خشکسالی در این چندساله روبه‌رو بوده و درآمد و اشتغال مطلوبی ندارند در مقایسه با سایر شهرستان‎ها که وضعیت مطلوبتری دارند مردم زابل حرکتی بسیار ارزشمند و مثال زدنی را به نمایش گذاشته‎اند.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۴۶۵
مرجع : دادمردان


ارسال