پنجشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۹ ,2 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۷
جانشین فرمانده انتظامی ‌سیستان و بلوچستان؛
درگیری پلیس با قاچاقچیان مسلح در خاش و ایرانشهر/ ناکامی ‌در انتقال یک تن و ۴۲۰ کیلو تریاک
 
ابراهیم قربانزاده ‌ از درگیری مسلحانه پلیس با قاچاقچیان مسلح و کشف یک تن و 420 کیلو گرم تریاک‌، مقادیری سلاح و مهمات و توقیف دو دستگاه خودور سبک در این استان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از دادمردان، ابراهیم قربانزاده ‌گفت: در راستای مقابله با قاچاق مواد مخدر و در پی کسب خبری مبنی بر اینکه تعدادی از قاچاقچیان مسلح با استفاده از چند دستگاه خودرو تیزرو قصد جابه‌جایی مقادیر قابل توجهی مواد ‌مخدر در محور‌های فرعی شهرستان ‌خاش‌ را دارند، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامی این شهرستان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه ماموران پلیس با اشرافیت اطلاعاتی، خودروی تویوتا حامل مواد مخدر را که توسط چند دستگاه خودرو دیگر پشتیبانی می‌شد شناسایی کردند، اظهار داشت:‌ قاچاقچیان به محض مشاهده ماموران با تیراندازی به سمت پلیس با آنان به صورت مسلحانه درگیر شدند و پس از حدود یک ساعت درگیری، با توجه به آتش شدید پلیس و تنگ شدن عرصه بر سوداگران مسلح،این افراد با به جا گذاشتن خودرو حامل مواد مخدر و استفاده از تاریکی از شب و کوهستانی بودن منطقه از محل متواری شدند.

جانشین فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان در ‌خصوص مقدار مواد مخدر کشف شده در این عملیات گفت: در این عملیات ماموران در بازرسی دقیق از خودروی تویوتا قاچاقچیان‌، مقدار ۹۰۰ کیلو گرم تریاک را به همراه مقادیری سلاح و مهمات مربوطه کشف کردند.

قربانزاده بیان داشت: ماموران انتظامی شهرستان خاش در ادامه این عملیات پس از اطلاع از دپو مقادیری مواد مخدر در اطراف یکی از روستاهای این شهرستان بلافاصله اکیپ‌هایی عملیاتی به محل مورد نظر اعزام شدند و در پاکسازی منطقه مقدار ۱۲۰ کیلو گرم تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای در لا‌به‌لای خار و خاشاک مخفی شده بود را کشف کردند.

وی از اجرای یک عملیات موفق پلیسی دیگر در شهرستان ایرانشهر خبر داد و گفت: در این عملیات شبانه مأموران انتظامی شهرستان ایرانشهر با انجام اقدامات گسترده تخصصی و اشرافیت اطلاعاتی از فعالیت یک باند دیگر از قاچاقچیان که قصد انتقال مواد مخدر از شهرستان ایرانشهر را داشتند مطلع شدند و پس از شناسایی یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ حامل مواد مخدر در محور ایرانشهر ـ خاش ‌به سوداگران مرگ دستور ایست داده که این قاچاقچیان مسلح بدون توجه به دستور پلیس با تیراندازی به سمت آنها با مأموران درگیر شدند.

جانشین انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان خاطرنشان کرد: پس از مدت درگیری و تنگ شدن عرصه بر قاچاقچیان، این افراد با به جا گذاشتن خودروی پژو حامل ۴۰۰ کیلوگرم تریاک و مقادیری سلاح و  مهمات از محل متواری شدند و تلاش‌های پلیس برای شناسایی و دستگیری این افراد همچنان ادامه دارد.

این مقام ارشد انتظامی در پایان خاطر‌نشان کرد: نیروی انتظامی با اشرافیت اطلاعاتی و استفاده از توان موجود در تمام اقشار اجتماعی و اجرای طرح‌های مختلف انتظامی اجازه نخواهد داد افراد سود‌جو و فرصت‌طلب به اهداف پلید خود دست پیدا کنند و در هیچ نقطه‌ای از این استان پهناور احساس آرامش کنند.
انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۴۷۲
مرجع : دادمردان


ارسال