پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ ,13 August 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : جمعه ۱۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۴۵
عصر هامون گزارش می دهد؛
مسئولین سیستان و بلوچستان در راهپیمایی روز قدس چه گفتند؟
 
مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود از رژیم اشغالگر قدس و حمایت‌شان از مردم مظلوم فلسطین را اعلام کردند.
به گزارش خبرنگار سیاسی عصر هامون، صبح امروز مسئولین و نمایندگان سیستان و بلوچستان همراه روزه‌داران سیستانی و بلوچ و مسلمانان سراسر دنیا با حضور در راهپیمایی روز قدس بیزاری خود را از رژیم اشغالگر قدس نشان دادند و اعلام کردند که ملت ایران در کنار مردم فلسطین هستند.

میرمرادزهی: روز جهانی قدس پایه گذار نابودی رژیم صهیونیستی است
نماینده مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان در مجلس شورای اسلامی گفت: حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس پایه گذار نابودی رژیم اشغالگر قدس و ویران کننده پایه های سست این رژیم پوشالی صهیونیستی است.
هدایت اله میرمرادزهی افزود: با توجه به اهمیت راهبردی روز جهانی قدس برای جهان اسلام، بی تفاوتی مسلمانان نسبت به اقدامات و جنایات رژیم اشغالگر قدس، به منزله رضایت از جنایات این رژیم صهیونیستی تلقی خواهد شد.
وی ادامه داد: اگر مسلمانان در راهپیمایی روز جهانی قدس با همان چهره سیاسی خود حضوری فعال داشته باشند به جهانیان ثابت می شود که رژیم صهیونیستی دیگر جایگاهی در منطقه ندارد در نتیجه با اتحاد بیشتر مسلمانان و افزایش شدت اعتراضات جهانی، زمینه نابودی این رژیم جعلی فراهم می شود.
وی گفت: این رژیم غاصب در خاورمیانه تنها برای رسیدن به اهداف شوم استکبار و صهیونیست پا گرفته است که متاسفانه برای رسیدن به این اهداف پلید خود از هیچ جنایتی دریغ نکرده و نمی کند.
نماینده مردم حوزه سراوان در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به تعالیم قرآن کریم، مقابله با این رژیم غاصب بر همه مسلمین واجب است. وی گفت: با توجه به شعار اسلامی 'هیهات من الذله' مسلمانان نباید زیر بار ظلم جنایتکاران بروند، بلکه باید خودخواهی و خودکامگی رژیم جنایتکار صهیونیستی را در منطقه ریشه کن کرده و انسانهای در بند ظلم را آزاد سازند.
نماینده مردم سراوان، سیب سوران و مهرستان در مجلس گفت: ایران اسلامی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و همه مسلمانان پیشگام است زیرا در این نظام مقدس مذهب مطرح نیست بلکه مسلمان بودن و حقوق بشر ملاک است.
میرمرادزهی ادامه داد: مردم جهان همواره شاهد بوده اند که ایران اسلامی از هر کشوری که دچار ظلم و یا مشکلی شده به عنوان وظیفه انسانی و الهی حمایت کرده و مردم ایران همواره با اعتراضات خود علیه جنایتکاران به وظیفه اسلامی و انسانی خود به نحو احسن عمل کرده اند.
وی تاکید کرد: ملت مسلمان فلسطین همواره از جمهوری اسلامی ایران قدردانی کرده زیرا می داند ایران به عنوان یک کشور مسلمان و دوست همیشه در کنار آنان قرار داشته و دارد.

کاشانی: روز قدس نماد وحدت کشورهای اسلامی است
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس با نزدیک کردن دلهای همه مسلمانان به یکدیگر نماد وحدت و یکپارچکی امت اسلامی علیه رژیم اشغالگر صهیونیستی است.
ناصر کاشانی افزود: درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان که به فرمان امام خمینی روز جهانی قدس نامگذاری شده است، وحدت امت اسلامی در قالب راهپیمایی و تظاهرات به صورت عینی جلوه گر می شود به طوری که در ایران و سایر کشورهای اسلامی مردم با سلایق مختلف به عنوان ید واحده دراین راهپیمایی جنایات رژیم غاصب صهیونیستی را محکوم و به دفاع از حق ملت مظلوم فلسطین می پردازند.
وی ادامه داد: یکی دیگر از اثرات مهم و راهبردی روز جهانی قدس این است که دولت های مختلف متوجه می شوند که خواسته قلبی مردمشان آزادی قبله نخست مسلمانان و رسیدن مردم مظلوم فلسطین به حق مسلم خود است.
نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی افزود: بر این اساس مردم با تظاهرات و شعارهای خود در سایر کشورهای اسلامی بر روی دولت ها و حکومت ها تاثیر می گذارند.
وی گفت: روز جهانی قدس از برکات و یادگارهای رهبر کبیر انقلاب است و در ایران اسلامی پایه گذاری شد و هم اینک در تمامی کشورهای اسلامی با شکوه خاصی برگزار می شود.
دکتر کاشانی گفت: رژیم اشغالگر صهیونستی هم اینک در منطقه خاورمیانه به عنوان یک غده سرطانی محسوب می شود به طوری که با حمایت آمریکا با حمله مستقیم به برخی کشورها از جمله لبنان و غزه و راه اندازی گروهای تکفیری منطقه را ناامن و یک حاشیه امن برای خود ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: کشورها و دول اسلامی همواره باید متوجه باشند که دشمن مشترک جهان اسلام رژیم جنایتکار، کودک کش و اشغالگر قدس است و در این صورت با بیداری اسلامی و وحدت مسلمانان می توانیم براین غده سرطانی فائق آییم.
وی بیان کرد: امروز خوشبختانه به برکت جمهوری اسلامی ایران در اکثر کشورهای جهان روز قدس برگزار می شود که این امر توانسته با وجود تمام سانسورهای رسانه ای جهان موجب بیداری جهانیان و آگاهی اذهان عمومی از جنایات رژیم غاصب صهیونیستی شود.
وی تاکید کرد: حمایت از ملت مظلوم فلسطین یک اصل در سیاست خارجی ایران محسوب می شود، اصلی که انقلاب بر اساس آن تعهد دارد به عنوان ام القرای جهان اسلام از حق مظلوم دفاع کند.
وی ادامه داد: این نظام با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب و تاسی از مولای متقیان حضرت علی(ع) بر پایه حکومت عدلانی پایه گذاری شده بر این اساس دفاع از ملت مظلوم فلسطین از جایگاه والایی در این نظام برخوردار است به طوری که در مجلس نیز یک فراکسیون به نام حمایت از حقوق فلسطین پیش بینی شده است.

 اربابی: روز قدس یکی از برجسته ترین یادگارهای امام راحل است
نماینده مردم حوزه انتخابیه ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: روز جهانی قدس یکی از برجسته ترین یادگارهای امام راحل و شرکت در راهپیمایی این روز بزرگ بیعت با آرمان های بلند آن امام عزیز است.
محمدسعید اربابی افزود: روز جهانی قدس نشانه دلبستگی انقلاب و ملت ایران به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است.
وی ادامه داد: هم اینک بیشتر چالش های فراروی کشورهای اسلامی، از جانب صهیونیستهای اشغالگر فلسطین سرچشمه می گیرد و به وسیله آنان و حامیان غربی و هم پیمانانشان گسترش یافته و عمق پیدا می کند.

آیت الله سلیمانی: روز قدس سندی بر پایبندی ملت ایران به آرمان آزادی فلسطین است

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: روز قدس سندی بر دلبستگی انقلاب اسلامی و پایبندی ملت ما به آرمان آزادی قدس شریف و سرزمین فلسطین است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی افزود: براساس آموزه‌های دینی، رسالت دینی و شرعی آحاد جامعه اسلامی است که از مردم مظلوم و بی دفاع فلسطین دفاع کنند. صهیونیست‌های اشغالگر از هر فرصتی برای ضربه زدن به قدس استفاده می‌کنند، برهمین اساس دفاع از قدس شریف رسالت انسانی و دینی ماست.
وی تصریح کرد: امروز گفتمان جهانی روز قدس به زلزله‌ای انسانی بدل شده که پایه‌های رژیم جعلی صهیونیستی را به مرز زوال و نابودی رسانده است. فلسطینی‌های سرزمین اشغالی تحت تسلط غیرانسانی صهیونست‌ها قرار دارند و نظامیان این رژیم حتی بر کودکان، زنان و ریش سفیدان مسلمان این منطقه رحم نمی‌کنند.
سلیمانی افزود: مردمی که سال‌های سال در برابر استکبار جنگیده‌اند، وجود ظلم و ستم بر هیچ مسلمانی را روا نمی‌دانند و معتقدند که باید تمام مسلمانان در برابر استکبار جهانی به‌پا خواسته و از حق مسلمانان مظلوم دفاع کنند.

اوسط هاشمی: روز قدس نماد حمایت از مظلوم و مقابله با دشمن است
استاندار سیستان و بلوچستان گفت: روز قدس یک نماد است، نماد حمایت از مظلوم و مقابله با دشمن است.
علی اوسط هاشمی افزود: این روز در حقیقت روز صهیونیسم‌ستیزی است، صهیونیسم در حقیقت نماد ظالم است و در این روز مسلمانان نفرت خود را از جنایات و اشغال سرزمین فلسطین ابراز می‌دارند.
وی بیان کرد: مسلمانان هر سال با برگزاری راهپیمایی عظیم روزقدس موجی از هراس را بر پیکر رژیم منحوس صهیونیستی و استکبار جهانی می‌اندازند.
هاشمی افزود: در این برهه حساس این وحدت مسلمانان می‌تواند تمامی توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان را در زمینه‌های مختلف نقش بر آب کند.
استاندار گفت: وحدت رمز موفقیت است و روز قدس نیز روز وحدت و روز بیداری همه مسلمانان عالم است.
وی اظهار کرد: فلسطین متعلق به فلسطینیان و تعیین سرنوشت سیاسی کشورشان، تنها و تنها حق ایشان است.
استاندار با اشاره به اهمیت حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی دنیای اسلام و مشکلاتی که برای فلسطینیان به وجود آمده راهپیمایی امسال از اهمیت خاص برخوردار است.

حجت الاسلام دانشی: فریاد مرگ بر اسرائیل برای مردم فلسطین امیدبخش است
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: فریاد مرگ بر اسرائیل ملت ایران برای مردم فلسطین امیدبخش است و امیدواری مبارزان فلسطینی را در برابر رژیم غاصب بیشتر می‌کند.
حجت الاسلام عباس دانشی افزود: روز قدس بیانگر وحدت و همبستگی امت اسلامی است و امسال مردم ایران همانند سال‌های گذشته، پرشور و با اتحاد هر چه تمام در راهپیمایی روز قدس حضور می‌یابند.
وی بیان کرد: همگان می‌دانند ما پای ارزش‌ها و شهادت‌ها و ایثارگری‌ها ایستاده‌ایم و باید شکوه، عظمت، اقتدار و وحدت خود را در مراسم روز قدس نمایش دهیم.
دانشی تصریح کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس در 50 نقطه استان اعم از شهرستان‌ها، مراکز بخش ها و برخی دهستان‌های بزرگ برگزار می‌شود. راهپیمایی روز قدس در زاهدان، مرکز استان سیستان و بلوچستان با حضور اقشار مختلف مردم ولایتمدار شیعه و سنی شهرستان ساعت 10 صبح از میدان آزادی تا مصلی قدس این شهرستان برگزار خواهد شد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان خاطرنشان کرد: اکنون درخت روز جهانی قدس که امام راحل نهال آن را در کشور عزیزمان کاشتند به بار نشسته و ملتهای مستضعف سراسر جهان به این نتیجه رسیده‌اند که راهی جز مقاومت و مبارزه علیه مستکبران برای احقاق حقوق پایمال شده وجود ندارد و همه این برکات به خاطر حضور پرشکوه ملت عزیز همیشه در صحنه ایران اسلامی است.

حجت الاسلام کیخا: جهان اسلام از تهدیدها دشمنان هراسی نداشته باشند
امام جمعه شهرستان زابل گفت:جهان اسلام به خداوند توکل و از تهدیدها و تحریم های دشمنان هراسی نداشته باشند.
حجت الاسلام کیخا حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس را سر دادن ندای مظلومیت مسلمانان جهان به ویژه ملت مظلوم فلسطین عنوان کرد.
وی افزود: امروز دشمن ما را با بمب هسته ای و گرسنگی می ترساند که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری به دَرَک ما با توکل بر خدا همه تحریم ها و تهدیدها را پشت سر خواهیم گذاشت.

داوودی: روز قدس یادگار حضرت امام خمینی (ره) است
فرماندار شهرستان ایرانشهر گفت: روز قدس یادگار حضرت امام خمینی (ره) است که همواره دغدغه وحدت مسلمانان را داشت و عمر خود را در این راستا صرف کرد.
نبی بخش داوودی افزود: حضرت امام خمینی (ره) گام های بلندی در جهت وحدت و همدلی بیشتر و بهتر مسلمانان برای مبارزه با استکبار جهانی برداشتند که روز جهانی قدس از جمله آنهاست.
وی ادامه داد: مردم همیشه در صحنه ایرانشهر یکبار دیگر اتحاد و همبستگی خود را در حمایت از ملت مطلوم فلسطین با حضور یک پارچه در راهپیمایی روز جهانی قدس اعلام خواهد کرد.

 پیری: اسراییل سرطان خاورمیانه است
رییس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان گفت: اسراییل مانند یک غده سرطانی میل به گسترش نفوذ دارد و در صورت امکان به تمام کشور های خاورمیانه تجاوز می کند.
عیسی پیری اظهار داشت: رژیم غاصب اسراییل مانند یک غده سرطانی میل به گسترش و توسعه طلبی دارد و همانطور که در طول تاریخ ثابت کرده است در صورت امکان به تمام کشور های خاورمیانه تجاوز می کند.
وی افزود: رژیم صهیونیستی به عنوان دست نشانده کشورهای غربی عامل فتنه در خاورمیانه است.
دکتر پیری ادامه داد: مسلمانان از زمان حضور صهیونیستها در فلسطین و تشکیل اسراییل یک روز خوش به خود ندیده و همواره به علت فتنه انگیزی و اختلاف افکنی این رژیم نامشروع با یکدیگر درگیر شده اند.
وی با تاکید بر سخنان امام خمینی(ره) مبنی بر اتحاد مسلمانان جهان علیه استکبار جهانی و رژیم اشغالگر قدس خاطر نشان کرد: یکی از آرمان های بزرگ انقلاب اسلامی ایران حمایت از مستضعفان جهان و به ویژه مردم مظلوم فلسطین به منظور تشکیل دولت فلسطینی از طریق همه پرسی به عنوان یک روش قانونی است.
رییس دانشگاه پیام نور سیستان و بلوچستان با تاکید بر اهمیت راهبردی روز قدس در جهان اسلام گفت: مسلمانان جهان با گرامیداشت این روز و نشان دادن قدرت خود به مستکبران جهان می توانند توطئه های آنها را خنثی و نقش مهمی در خارج کردن منطقه خاورمیانه از زیر نفوذ سیاست های کشور های غربی ایفا کنند.
دکتر پیری با اشاره به جنایت های اسراییل علیه بشریت اظهار داشت: رژیم صهیونیستی با زراد خانه های هسته ای خود تهدیدی برای بشریت محسوب می شود.
وی تصریح کرد: اسراییل غاصب برای حفظ منافع صهیونیستها و مستکبران به مردان، زنان و کودکان رحم نمی کند و از هیچ جنایتی رو گردان نیست و ذات چنین رژیمی جنایت کاری است.
وی افزود: فلسطین در سیاست های خارجی ایران نقش مهمی دارد و از روزی که امام خمینی (ره) اعلام کردند که این رژیم را به رسمیت نمی شناسند و سرزمین های اشغالی متعلق به مردم فلسطین است تا کنون نظام جمهوری اسلامی ایران در این امر ثابت قدم و همواره در سیاست های خود پشتیبان مردم فلسطین بوده و تا زمان آزادی قدس به حمایت های خود ادامه خواهد داد.
وی با تاکید بر اطلاع رسانی به عموم جهان از جنایت های رژیم صهیونیستی ادامه داد: رسانه ها وظیفه دارند تا به مردم دنیا از نحوه شکل گیری این رژیم غاصب و جنایت های آنها اطلاع رسانی کنند تا در سطح منطقه و جهان شاهد اعتراض های مردمی علیه جنایت های این رژیم باشیم.

بندانی: روز قدس نشان دهنده همدلی و همزبانی مسلمانان جهان با فلسطین است
رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس نشان دهنده همدلی و همزبانی مسلمانان جهان در حمایت از مردم فلسطین و قدس شریف است و باعث تضعیف رژیم صهیونیستی و تمام قدرت های استکباری می شود.
علیرضا بندانی اظهار داشت: روز قدس نشان دهنده اتحاد و حمایت مسلمانان جهان از یکدیگر در مقابل قدرت های مستکبر و تکفیری است.
وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای روز قدس روشن شدن جنایت های رژیم صهیونیستی برای مردم جهان است.
رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی همواره به دنبال حمایت از مستضعفان است ادامه داد: ما همیشه در مسیر حمایت از آرمان های مردم مظلوم فلسطین حرکت می کنیم و هدف اصلی ما از بین بردن ظلم و مبارزه با استکبار و سلطه جهانی است.
دکتر بندانی تصریح کرد: با توجه به اینکه وجود تکفیری ها یک تهدید برای جهان اسلام است، یکی از اهمیت های راهبردی روز قدس نشان دادن مخالفت جامعه جهانی مسلمانان با این گروه ها و تمامی مستکبران جهان است.
رییس دانشگاه سیستان و بلوچستان با اشاره به نقش سرطانی رژیم صهیونیستی در خاورمیانه خاطر نشان کرد: اسراییل به عنوان رژیمی متجاوز و دست نشانده کشور های غربی نقش مهم و پر رنگی در ایجاد تفرقه بین مسلمانان دارد.
وی با اشاره به نزدیکی سالروز حمله این رژیم به نوار غزه گفت: رژیم صهیونیستی اسراییل رژیمی جنایت کار است که از یک سو با بمب ها و موشک ها زنان و کودکان بی گناه را می کشد و از سوی دیگر با ترورهای وحشیانه به ویژه ترور متخصصان و دانشمندان هسته ای ایران سعی در تضعیف کشورهای اسلامی دارد.
وی اظهار داشت: آگاهی افکار عمومی جهان از نقش جنایتکارانه رژیم صهیونیستی باعث برملا شدن نقشه های پلید و توطئه های این رژیم برای مردم جهان و شناخته شدن خوی وحشیگری صهیونیستها می شود.
وی افزود: یکی از اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حمایت از مقاومت مردم مظلوم فلسطین و در حقیقت حمایت از مستضعفان در مقابل ظالمان و جنایتکاران است و این مساله همواره در سیاست های خارجی ایران اهمیت خاصی داشته که نامگذاری روز قدس توسط امام خمینی(ره) گواهی بر این ادعا است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۶۸۵


ارسال