شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ ,16 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸
اظهارات سران طوایف سیستان وبلوچستان در خصوص روز قدس
 
نامگذاری روز قدس اقدامی بسیار مهم از سوی امام راحل بود که جهان را دگرگون کرد، هرساله این راهپیمایی با حضور پرشور مردم مسلمان جهان برگزار می شود تا دشمنان را از رسیدن به نقشه های شوم ناامید کند.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون به نقل از زاهدانه، روز قدس یادگار ارزشمند امام خمینی (ره) برای حمایت از مردم و مسلمانان فلسطین و اعلام انزجار و برائت از رژیم اشغالگر صهیونیستی است که مردم با حضور خود در راهپیمایی روز قدس، حمایت خود را از مظلومان و مستضعفان اعلام می‌دارند.
مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان نیز همگام و هم‌صدا با همه مردم ایران و همه مسلمانان جهان در این روز خروش خود را نشان می‌دهند و با راهپیمایی و حضور خود ثابت کردند که مسلمانان با اتحاد و هم‌دلی برای آزادی مظلومان تلاش می‌کنند و از حق مظلوم در برابر ظالم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.
روز قدس، روز نمایش وحدت عظیم مسلمانان در برابر فتنه های اسرائیل است
بزرگ طایفه اهل سنت نارویی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه با بیان اینکه روز قدس با تدبیر بنیانگذار انقلاب اسلامی امام راحل(ره) آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان نام گذاری شده است، اظهار داشت: در این روز مردم باید برعلیه استکبار جهانی و اسرائیل در راهپیمایی شرکت کنند و برای دفاع از مردم مظلوم مسلمان حضور باشکوهی را از خود نشان دهند.
یوسف نارویی افزود: حضور پرشور مردم اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس نشان می دهد که ملت همیشه آگاه و در صحنه ایران همچنان پایبند به سخنان مقام معظم رهبری هستند و همواره با استکبار جهانی به خصوص با اسرائیل غاصب مخالف بوده و آماده مبارزه با این کشورهای گرگ صفت و ظالم هستند.
وی با اشاره به نقش و حضور باشکوه زنان در این راهپیمایی گفت: نقش زنان مختص به کار در خانه نیست و آنها با شرکت در این راهپیمایی ها الگوی سایر زنان هستند، چرا که زنان از دیرباز نقش موثری در اجتماع و همچنین در دوران هشت سال دفاع مقدس برای پیروزی انقلاب اسلامی از خود ایفا کردند.
وی با بیان اینکه هم اکنون مردم اعم از شیعه و سنی در سیستان و بلوچستان در راهپیمایی روز قدس حضور دارند، بیان کرد: ما باید با همدلی، وحدت و همبستگی بیشتر خود مانع عملی شدن اهداف شوم دشمنان شویم و این پیام را به تمام کشورها برسانیم که ملت ایران همیشه با وحدت، همبستگی و همدلی آحاد ملتش در صحنه های مختلف حضور دارد تا دشمن جرات و جسارت نفوذ به بطن این ملت برای ایجاد اختلاف و تفرقه افکنی را نداشته باشد.
بزرگ طایفه اهل سنت نارویی با اشاره به اینکه گروهک داعش زاییده استکبار جهانی، آمریکا و اسرائیل است، خاطر نشان کرد: کشورهای غربی می خواهند با ایجاد گروهک های تکفیری و تروریستی باعث اختلاف بین مسلمانان جهان شوند و چهره اسلام را در دنیا خشن جلوه دهند، آنها بدانند که اهداف شوم شان کوچکترین خللی به وحدت ملت مسلمان ایران وارد نمی کند.
روز قدس، روز فریاد امت اسلامی بر ضد اشغالگری، جنایت، قتل عام و بیدادگری است
بزرگ طایفه اهل سنت شه بخش در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه روز قدس را یادگار ارزشمند رهبر کبیر انقلاب برای یک مبارزه خاموش نشدنی با دشمنان اسلام عنوان کرد و گفت: مردم بی‌دفاع و مظلوم غزه،یمن و سوریه بیش از هر زمان دیگر نیازمند حمایت‌های سازمان‌های مدعی حقوق بشر و امت اسلامی هستند که خوشبختانه امروز شاهد حمایت‌های مردمی هستیم.
حاجی قیص شه بخش افزود: حضور پرشور مردم شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس، اعلام همدردی با مردم مظلوم مسلمان در سراسر جهان است و من در این فرصت از مردم همیشه در صحنه زاهدان به خاطر خلق این حماسه با شکوه قدردانی می‌کنم.
وی بیان کرد: روز قدس به عنوان یکی از ارزنده‌ترین یادگاری‌های امام راحل است، روز فریاد امت اسلامی بر ضد اشغالگری، جنایت، قتل عام و بیدادگری است که بازهم با حماسه‌‌آفرینی مردم همیشه در صحنه همراه شد.
روز قدس، روز دفاع از مردم فلسطین است
بزرگ طایفه اهل سنت رودینی در حاشیه این راهپیمایی در گفت و گو با خبرنگار زاهدانه گفت: امروز روزی است که مردم شیعه و سنی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند تا با حضور خود از مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین دفاع کنند.
احمد رودینی افزود: این راهپیمایی هرسال با شکوه تر از سالهای گذشته برگزار می شود و مردم استان نیز با استقبال و حضور خود در این روز وحدت، همبستگی و یکپارچگی خود رابه تمامی کشورها اعلام می کنند تا دشمنان اسلام بدانند که هرگز نمی توانند با ایجاد تفرقه افکنی این وحدت و همدلی را از بین ببرند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۷۸۴
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال