جمعه ۲۶ دی ۱۳۹۹ ,15 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۹
مسئولین شهرستان زاهدان در راهپیمایی روز قدس چه گفتند؟
 
راهپیمایی روز قدس امسال با شرکت یکپارچه آحاد مردم، مسئولین و به ویژه علما و بزرگان اهل سنت در زاهدان برگزار شد.
به گزارش سرویس سیاسی عصرهامون به نقل از زاهدانه، مراسم گرامیداشت روز قدس امسال با شکوه فراوان و با حضور مردم شیعه و سنی استان مقارن با 23 رمضان المبارک در زاهدان برگزار شد.
این راهپیمایی صبح امروز جمعه 19 تیر ماه از میدان آزادی آغاز شد و در آن شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی ضد استکباری چون مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود به سمت مصلی زاهدان حرکت کردند.
در حاشیه این مراسم خبرنگار زاهدانه به سراغ مسئولین می رود تا در خصوص روز قدس نظر آنان را جویا شود.
«دکتر حسینعلی شهریاری»، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی:
روز قدس یکی از برجسته ترین یادگارهای امام راحل است که ما مسلمانان وظیفه داریم با حضور خود در دفاع از حقوق مردم مظلوم فلسطین ، یمن و عراق و .... در این راهپیمایی شرکت کنیم.
حضور باشکوه مردم در راهپیمایی روز جهانی قدس به جهانیان ثابت کرد که دنیای اسلام دست از حمایت مردم مظلوم فلسطین برنمی‌دارد.
«مولوی نذیر احمد سلامی»، نماینده اهل سنت دوره چهارم مجلس خبرگان رهبری:
روز جهانی قدس نشانه دلبستگی انقلاب و ملت ایران به قدس شریف و مردم مظلوم فلسطین است. هدف از راهپیمایی در این روز نشان دادن وحدت و یکپارچگی ملت مسلمان اعم از شیعه و سنی به جهانیان است که بدانند روز قدس فراموش شدنی نیست . این حضور بی نظیر مردم در راهپیمایی امروز نشان داد که مردم شیعه و سنی در این استان هماهنگ و همسو با نظام و ولایت فقیه هستند و به ندای مقام معظم رهبری در هر زمانی که نیاز باشد لبیک می گویند.
«سردار مرتضوی»، فرمانده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان و جانشین قرارگاه قدس جنوب شرق کشور:
روز قدس باعث تجلی حضور امت اسلام در جهت مقابله با نظام سلطه و استکبار جهانی است تا بتوان اراده خود را بر آنان تحمیل کرد. بی شک امروز هر آنچه را در جهان اسلام در بُعد بیداری می بینیم ثمره مقاومت و ایستادگی امت اسلامی است که در جهت حمایت مادی و معنوی مردم مظلوم فلسطین و همه مسلمانان مظلوم در سراسر جهان توانستیم شرایطی را فراهم کنیم تا همه مسلمانان واحد و یک صدا به صف آمدند و شرایط را بگونه ای مدیریت می کنند که روز به روز قدرت استکبار جهانی رو به افول است و عزت و عظمت مسلمانان هم روز به روز بیشتر می شود.
«سرهنگ محسن اکبری»، فرمانده بسیج ناحیه سپاه سلمان زاهدان:
روز جهانی قدس، روز جهان اسلام است . روزی که جهان اسلام باید بخروشد و در مقابل ظلمی که در طول تاریخ به مسلمانان روا شده، بایستد. ما بایدبا حضور پر شور خود در راهپیمایی روز قدس، جلوی فتنه گری اسرائیل در جهان اسلام را بگیریم و با آن مقابله کنیم.
«مولوی عبدالحمید اسماعیل‌زهی» امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان:
روز قدس یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی و یادگار امام راحل است. حضور گسترده، ملت های جهان در دفاع از آرمان های مردم بی گناه و داغ دیده فلسطین قطعا مرهمی بر زخم های این افراد خواهد بود، لذا همه مردم جهان در این روز وظیفه دارند که به میدان بیایند و با فریاد های کوبنده، از حقوق پایمال شده مردم مظلوم فلسطین و دیگر کشورهایی که هم اکنون مورد هجوم دشمنان اسلا م قرار گرفته اند، دفاع کنند.
با توجه به شرایط جهانی و مشکلاتی که جهان اسلام و به ویژه مسلمانان فلسطین با آن رو به رو هستند که سرمنشا تمام این گرفتاریها و مشکلات نیز صهیونیست ها و قدرت های استکباری است، شرکت مردم اعم از شیعه و سنی در راهپیمایی روز جهانی قدس برای حمایت از مظلومان فلسطین و اعتراض به اشغالگران امری حیاتی، مهم و وظیفه همگانی است.
این حضور پرشکوه مردم اعم ازشیعه و سنی نشان از وحدت، همدلی و یکپارچگی بین مسلمانان است که اعتراض خود را نسبت به دشمنان اسلام و ایران اعلام می کنند
«سرهنگ مسعود پناهی»، جانشین ناحیه سپاه زاهدان:
روز قدس روزی است که باید پرچم آزادی خواهی ملت غیور ایران در سراسر دنیا برافراشته شود و همه دولت های زورگو بدانند که مردم ما با تمامی توان حامی مستضعفان و محرومان دنیا هستند. روی که نشانه‌‌‌‌‌ دلبستگی انقلاب و دلبستگی ملت ما به ماجرای قدس شریف و ماجرای فلسطین است.
آنچه مسلم است اينكه، حضور یکپارچه مردم روزه دار، به مبارزان غيور فلسطینی در غزه این امید را می دهد که در مبارزه خود علیه ظالمان ، تنها نیستند و مسلمانان جهان همواره یار و یاور آنان خواهند بود.
« حجت الاسلام عباس دانشی» مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان:
رور قدس روز احیای موضوع فلسطین در گستره سیاسی جهان اسلام بود، روزی که مسلما به رهایی قدس و آزادی قدس خواهد انجامید.
«دکتر میری»، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان:
روز قدس از یادگاری ها و خاطرات حضرت امام راحل در طی انقلاب است که وظیفه هر مسلمانی شرکت در راهپیمایی روز قدس است. در واقع راهپیمایی روز قدس نمایشی از وحدت مسلمانان برعلیه صهیونیسم جهانی است و با توجه به حجمه های زیادی که بر علیه اسلام از سوی دشمنان وجود دارد، این حضور پرشکوه مردم اثرات موثری بر نامیدی نقشه های شوم دشمنان دارد.
امروز خوشحالیم که مردم شیعه و سنی استان پا به پای هم در حرکت عظیم راهپیمایی روز قدس شرکت کرده اند تا وحدت و یکپارچگی خود را به اقصی نقاط جهان نشان دهند.
«مولوی عبدالغنی دهانی »، استاد حوزه و دانشگاه فرق اسلامی زاهدان:
امام راحل بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یک محور برای جهان اسلام تعیین کردند که روز قدس یادآور آخرین روز از جمعه ماه مبارک رمضان برای اعلام انزجار و ددمنشی رژیم صهیونیستی است. این روز بعنوان محور وحدت برای جهان اسلام انتخاب شد که همه آحاد ملت اعم از شیعه و سنی بصورت یکپارچه بر علیه ظلم و ددمنشی این رژیم غاصب اعلام حضور کنند.
حضور پرشور و گسترده مردم استان در این روز نشان از و حدت و همبستگی بین آنان دارد . از طرفی این راهپیمایی هایی که برای دفاع از حق و حقوق آنان در کشور ایران برپا می شود باعث دلگرمی مردم مظلوم فلسطین نیز خواهد شد.
رژیم صهیونیستی بداند که ملت ایران وتمام آزادی خواهان مسلمان در دنیا از اعمال زشت آنها متنفر هستند و جایگاهی در میان ملل مسلمان ندارند.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۷۸۵
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال