شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
مد مرگبار طراحی بر روی بدن توسط کرم ضد آفتاب
 
ظهور یک نوع خالکوبی بسیار خطرناک بر سطح پوست باعث نگرانی های شدید در جامعه پزشکی جهانی برای شیوع ناگهانی و بالای یک نوع سرطان بسیار مهاجم شده است.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، کارشناسان از رایج‌ شدن یک مد ترسناک در دنیا خبر داد‌ه‌اند که بویژه در تابستان امسال می‌تواند سبب ابتلای میلیون‌ها نفر به بیماری سرطان پوست یا به عبارتی ملانوما شود.

گفتنی است،‌ بر اساس این مد افراد  با استفاده از طرح‌های قالبی بر روی پوست بدن خود و یا استفاده از کرم‌ و لوسیون های ضد آفتاب تنها در نقاط خاصی از بدن و آنگاه قرار گرفتن در معرض نور شدید آفتاب پوست خود را می‌سوزانند و بر روی آن طرح‌ها و نقش‌های مختلف ایجاد می‌کنند.

بررسی ها نشان می‌دهند، این شیوه که در تابستان سال 2015 جانشین انجام تاتو و خالکوبی شده است بشدت از سوی پزشکان به عنوان یک اقدام سرطان زا نکوهش شده است.

افراد حتی از این نوع خالکوبی های خود عکسبرداری کرده و در رسانه‌های اجتماعی آن‌ها را منتشر می‌کنند.

انواع طرح‌ها، نقش‌ها در این شیوه برای ایجاد خالکوبی مورد استفاده قرار گرفته است.

کارشناسان هشدار می‌دهند، افراد باید در فصل تابستان از کرم‌ ضد آفتاب برای پوشانندگی کامل پوست خود که در معرض تابش نور آفتاب قرار دارد، استفاده کنند و همچنین از لباس‌های پوشاننده و کلاه لبه دار برای محافظت از پوست خود کمک بگیرند، همچنین از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید در فاصله ساعات 10 صبح الی 16 بعد از ظهر جدا اجتناب کنند.

بر اساس آمارهای کنونی تنها از ابتدای سال 2015 تا به حال بیش از 73 هزار مورد ابتلا به ملانوما در سراسر جهان شناسایی شده است.

کرم‌های ضد آفتاب برای جلوگیری از ابتلا به سرطان، پیری زودرس پوست و حفظ رطوبت پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند و افراد باید متناسب با نوع پوست خود با مراجعه به متخصص از نوع ویژه کرم ضد آفتاب استفاده کنند.

بیماری ملانوما یکی از مرگبارترین انواع سرطان ها در جهان است و علاوه بر ایجاد ظاهر نابهنجار در افراد به خاطر اجبار به انجام جراحی تهاجمی برای برداشتن بافت سرطانی پوست می تواند بشدت بر کیفیت و شاخص امید به زندگی افراد تاثیربگذارد.

درمان شایع برای بیماری سرطان پوست پرتو درمانی است و همچنین این سرطان به خاطر تهاجمی بودن می‌تواند به سایر اعضای بدن راه پیدا کرده با سرطانی کردن آنها سبب مرگ زودهنگام فرد شود.

انتهای پیام/ 8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۸۶۳
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال