يکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸ ,26 January 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۵
وزیر دفاع آمریکا مدعی شد:
ایرانی‌ها قابل اعتماد نیستند
 
اشتون کارتر با طرح این ادعا که ایرانی‌ها قابل اعتماد نیستند گفت آمریکا توافقی را که قابل راستی‌آزمایی نباشد نمی‌پذیرد.
به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، به نقل از وب‌سایت وزارت دفاع آمریکا، اشتون کارتر -- وزیر دفاع آمریکا -- در جمع گروهی از نظامیان آمریکا مدعی شد: «این که آیا می توانیم در صورت توافق به ایرانی ها اعتماد کنیم؟ سوال خوبی است. ایرانی ها قابل اعتماد نیستند. الان نمی دانم که آیا توافقی بدست خواهد آمد یا نه؟ رئیس جمهور گفته است که فقط توافقی خوب می خواهد. گفتگوها در جریان است و باید منتظر ماند و دید. اما توافق خوب باید پارامترهایی داشته باشد.»

وی اضافه کرد: توافق خوب باید قابل راستی آزمایی باشد. یعنی اینکه ما باید بتوانیم مشخص کنیم ایرانی ها آن چیزهایی را که از آنان خواسته شده به طور کامل انجام می دهند و بدنبال سلاح هسته ای نیستند. این کار را نمی توان بر مبنای اعتماد انجام داد. درست مانند روزهای جنگ سرد و پیمان هایی که ما با اتحاد جماهیر شوروی (پیشین) داشتیم. آمریکا به شوروی هم اعتماد نداشت و به همین علت می خواست مطمئن شود همه چیز قابل راستی آزمایی است. این خیلی مهم است. اگر توافق قابل راستی آزمایی نباشد آمریکا آن را امضا نخواهد کرد. این یکی از چندین موضوعی است که حیاتی هستند. حال اگر ایرانی ها با همه شرایطی که گذاشته می شود کنار بیایند، نمی دانم. اما اگر موافقت نکنند توافقی در کار نخواهد بود، زیرا بر پایه اعتماد نمی توان توافق کرد.»


وی همچنین مدعی شد بسیاری در دنیا برای تامین امنیت خود به آمریکا نیاز دارند و آمریکا برای پاسداری از ارزشهایی می جنگد که بسیاری از دیگر کشورها آن اصول و ارزش ها را برای خود ندارند.


انتهای پیام /8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۸۸۰
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال