يکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ ,12 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷
زنگ خطر در سیستان و بلوچستان به صدا درآمد؛
مردم جنوب شرق کشور گرفتار 2 بلای طبیعی/ طوفان در شمال، سیلاب در جنوب
 
طی روز های آینده شمال و جنوب سیستان و بلوچستان گرفتار دو بلای طبیعی طوفان های گرد و خاک و سیلاب خواهد بود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، اداره کل هواشناسی سیستان‌و‌بلوچستان با صدور اخطاریه‌ای به دستگاه‌های اجرایی این استان هشدار داد که از امروز در نواحی جنوبی و ارتفاعات جنوب شرق سیستان وبلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار، رعد و برق، تند باد موقتی و سیلاب رخ می‌دهد.
رضا آزاد منش کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان در خصوص وضعیت هوای استان در روز های آینده اظهار داشت: در حال حاضر سرعت وزش باد در سیستان کاهش یافته که طی روز های آینده بار دیگر افزایش و به 70 کیلومتر بر ساعت می رسد.
وی ادامه داد: در جنوب استان شدت بارش‌ها مربوط به روز یکشنبه بوده که سبب جاری‌شدن روان‌آب و سیلابی‌شدن رودخانه‌های محلی می‌شود.
آزاد منش تصریح کرد: دمای هوای سیستان طی روز های آینده 2 تا3 درجه افزایش می یابد.
کارشناس پیش بینی هواشناسی سیستان وبلوچستان به مردم جنوب استان توصیه کرد که در این مدت با احتیاط در مناطق مستعد سیلاب و قابل آبگرفتگی تردد کرده و از اقامت در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری کنند.
وی بیان کرد: در 24 ساعت گذشته زاهدان و خاش با 19 درجه سانتیگراد خنک ترین و دلگان با 46 درجه سانتیگراد گرمترین شهرهای استان بوده اند.
16 خرداد امسال شدت بارش باران و بروز سیلاب در رودخانه سرباز جان سه کودک را گرفت، در این روز وزش باد 101 کیلومتری نیز سبب تشدید وحشت در بین مردم شده بود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۹۶۸


ارسال