سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹ ,26 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۵
دنیای مجازی به بانکداری هم رحم نکرد!
 
گسترش دنیای مجازی و گره خوردن آن با دنیای واقعی افراد موجب شده تا ما به عنوان یکی از ارکان اصلی دنیای الکترونیک بیشتر کارهای خود را با استفاده از اینترنت انجام دهیم.
به گزارش سرویس فضای مجازی عصر هامون، این دنیای مجازی به بانک و بانکداری هم رحم نکرده به طوریکه امروزه بانکداری الکترونیک و مجازی با وجودسپری کردن عمری کوتاه و اینکه دائما در حال گسترش و رشد هستند توانسته اند از بانکداری سنتی سبقت گرفته و مشتریان  و کاربران زیادی را جذب خود کنند.
 
 
دنیای مجازی به بانکداری هم رحم نکرد!/////گزارش++++مومنی


بانکداری الکترونیک چیست؟
ایجاد امکاناتی با استفاده از فناوری‌های پیشرفته نرم‌افزاری و سخت‌افزاری که بر پایه شبکه و مخابرات کار کنند و در آن تمامی تبادل منابع و اطلاعات مالی به صورت الکترونیکی انجام شود را بانکداری الکترونیک می گویند.
هدف اصلی این نوع بانکداری افزایش سرعت؛ ارتقا کارایی و ارائه خدمات بانکی در محل شعبه ها است که با این نوع بانکداری و ارائه امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری به مشتریان دیگر نیاز به حضور فیزیکی افراد در بانک ها نیست و اشخاص می توانند به راحتی به صورت 24 ساعته و شبانه روزی از طریق کانال‌های ارتباطی ایمن و با اطمینان عملیات بانکی دلخواه خود را انجام دهند.
گفتنی است؛این نوع بانکداری به اندازه ای پیشرفت کرده که امروزه شاهد انجام عملکردهای مالی در میان شعبه‌ ها و بانک های مختلف در جهان هستیم.
 
دنیای مجازی به بانکداری هم رحم نکرد!/////گزارش++++مومنی
 
 

تفاوت بانک الکترونیکی با بانک مجازی چیست؟
همزمان با بانکداری الکترونیک بانک مجازی نیز شروع به  فعالیت کرد که در واقع هدف آن همان کسب و کار مجازی است یا به بیانی دیگر می توان گفت این نوع بانک نسخه‌ الکترونیکی از آنچه در دنیای محدود فیزیکی موجود است و فعالیت دارد می باشد.
این فضا می‌تواند کاملا جدید باشد و هیچ ارتباطی با مدلی که در دنیای فیزیکی،مانند بانکی که الان در ذهن‌مان داریم وجود نداشته باشد؛بنابراین اگر بخواهیم برای اولین بار در این محیط محدود و تحت کنترل قرار بگیریم باید از قبل کمی با آن آشنایی داشته باشیم.
 
 
دنیای مجازی به بانکداری هم رحم نکرد!/////گزارش++++مومنی
 
نگاهی گذرا به کسب های الکترونیکی 
شرکت هایی مانند آمازون یا گوگل پس از چندین سال کار در دنیای مجازی درحال حاضر علاوه بر فعالیت های نرم افزاری خود به تولید سخت افزارهای متناسب و هماهنگ با خدمات شرکت خود پرداخته اند که در این نوع کسب و کار قواعد کسب و کارهای گذشته از بین رفته و از نظر شکل و ساختارظاهری جدید به خود گرفته است و این تغییرات فقط به انواع ارائه خدمات تاثیرگذار نبوده بلکه بر روی سایر کارها همچون مدل‌های بازاریابی، عملیات، ساختارهای مالی و غیره نیز تاثیرداشته است.
در حال حاضر نیز یکی از شرکت های تولید کننده تلفن همراه و تبلت که دستگاه هایی قابل حمل، سبک با قابلیت اتصالات بسیار خوب و دارای چارچوب نرم‌افزاری خاص دارد توانسته اکوسامانه جدیدی را ایجاد کند و حدود 33 درصد سودآوری شرکت خود را که تقریبا برابر با گردش پول آن شرکت است را در بخش تجاری خود فعالیت کنند.
 
 
دنیای مجازی به بانکداری هم رحم نکرد!/////گزارش++++مومنی

باید در نظر داشت با مجازی شدن بانکداری ها ارتباط فیزیکی افراد مختلف حذف شده و تعداد بی شماری از نیروهای انسانی بانک ها نیز بر کنار می شوند و باید با یک برنامه ریزی مناسب بستر خوبی را برای اجرای روش‌های کاملا نو پایه گذاری کرد و در همین راستا ساختارهای نوآوری و فرصت‌ها، مفاهیم کاملا جدیدی را نیز می توانیم ایجاد کنیم.
فراموش نکنید با حضور چنین نحوه بانکداری می توان هزینه‌های عملیات بانکی را به شدت کاهش داد که  از جمله آنها کارمزد است که به جای درصدی از پول، هزینه ثابتی نسبت به عملیات قابل تعقیب خواهد داشت.
با وجود اینکه بانکداری مجازی به شکل بانکداری بدون شعبه فیزیکی،پول فیزیکی و تراکنش‌های الکترونیکی است اما تعاملات و رویه‌ها و حسابداری آن همانند بانک های فعلی می باشد.
گزارش:حدیث حدادی

انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۰۹۹۲
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال