يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ ,5 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۸
نماینده مجلس:
نپرداختن ماليات غیر قابل قبول است
 
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی عدم پرداخت مالیات‌های تکلیفی را غیر قابل قبول عنوان کرد.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امورمالیاتی کشور، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شواری اسلامی عدم پرداخت مالیات‌های تکلیفی را غیر قابل قبول عنوان کرد.
 
محمد رضا پور ابراهیمی در بازدید از اداره کل امور مالیاتی استان کرمان با بیان اینکه موضوعات اقتصادی جزء اولویت‌های اصلی نظام محسوب می‌شود، اظهار داشت: اهمیت موضوعات اقتصادی و نقش آن در زندگی مردم بر کسی پوشیده نیست.
 
وی با اشاره به نقش توافق در مذاکرات هسته‌ای در وضعیت کنونی اقتصاد کشور افزود: حتی اگر مذاکرات به نتیجه برسد، تنها 20 درصد مشکلات اقتصادی حل می‌شود، چرا که مشکلات اقتصادی ما ریشه در ساختارهای نامناسب اقتصادی دارد.
 
 وی گفت: فروش نفت خام، رفع تحریم‌های بانک مرکزی و تحریم‌های حوزه حمل و نقل از موضوعاتی است که چنانچه در مذاکرات حل شود و همه چیز خوب پیش رود، ما به وضعیت سال 90 برخواهیم گشت.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در ترکیه درآمد دولت بر مالیات استوار است، افزود: در موقعیت کنونی، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی اهمیت دارد و باید از اقتصاد نفت محور فاصله گرفت.
 
وی با بیان اینکه در بودجه امسال بالاترین درآمد مالیاتی 75 هزارمیلیارد تومان در نظر گرفته شده است، افزود: سهم مالیات به نسبت تولید ناخالص داخلی حدود 7 درصد است.
 
 پور ابراهیمی با انتقاد از برخی معافیت‌های مالیاتی تصریح کرد: امسال از کسی نمی‌پذیریم که مالیات ندهد و منابع اقتصادی باید شفاف باشد.
 
 نماینده مردم کرمان در پایان از روند اخذ مالیات بر ارزش افزوده و تلاش اداره کل امور مالیاتی استان تقدیر و ابراز امیدواری کرد، طرح جامع مالیاتی تا پایان سال اجرایی شده و کلیه فعالان اقتصادی در این سامانه ثبت می‌شوند.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۰۸۱
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال