سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ,27 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
رییس بخش مددکاری انجمن ام‌اس:
قیمت داروی بیماران ام‌اس فروکش کرد
 
رییس بخش مددکاری انجمن ام‌اس گفت: داروی اسویمر در لیست داروهای بیماران ام‌اس قرار دارد که قیمت آن افزایش یافته بود، هم‌اکنون قیمت این دارو تغییر کرده و به قیمت سابق خود بازگشته است.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، حدود یک ماه پیش بود که بیماران ام‌اس به دلیل افزایش قیمت داروی اسویمر به انجمن بیماران ام اس مراجعه کردند. افزایش این دارو برای بیمارانی که باید این دارو را در فواصل زمانی خاصی مصرف کنند، مشکلاتی را به بار می‌‌آورد‌. مشکلاتی که هزینه زیاد این دارو بر دوش بیماران ام اس می‌گذاشت. 
 
افزایش قیمت داروی اسویمر 
هاشمی رئیس بخش مددکاری انجمن ام‌اس گفته بود: یکی از داروهای بیماران ام‌اس دچار افزایش قیمت شده است و این افزایش قیمت را بیماران مبتلا به این بیماری به این انجمن اظهار کرده بودند. 
 
این دارو همان داروی اسویمر است در این میان مدیر عامل یکی از شرکت‌های دارویی کشور این خبر را تکذیب می‌کند و می‌گوید: داروی اسویمر افزایش قیمت پیدا نکرده است. 
 
بازگشت قیمت داروی اسویمر به قیمت سابق
اما هم اکنون وضعیت این دارو در کشور تغییر کرده است و رئیس مددکاری انجمن ام اس خبری متفاوت با خبرهای گذشته به ما می‌دهد. وی خبر افزایش قیمت این دارو راتکذیب نمی‌کند. 
 
هاشمی می‌گوید: هم‌اکنون قیمت داروی اسویمر به حدود صد هزار تومان رسیده  و به قیمت سابق خود بازگشته است البته مسئله افزایش و کاهش قیمت در دوز 40 میلی گرم این دارو اتفاق افتاده بود. این افزایش قیمت هر چند مقطعی توانست بیماران ام‌اس را با مشکل مواجه کند و این بیماران پیرامون قیمت داروهای ام‌اس با مشکل مواجه شوند. 
 
هاشمی رئیس مددکاری اجتماعی انجمن ام اس می‌افزاید: هم‌اکنون بیماران ام اسی که باید سه روز از داروی اسویمر استفاده کنند دیگر با مشکلی در زمینه هزینه مواجه نیستند. اما این افزایش و کاهش دارو تنها منحصر به دوز خاص این دارو بود و در دوزهای دیگر آن مشاهده نمی‌شود. 
 
هاشمی تصریح کرد: بیماران ام‌اس از نظر هزینه داروی اسویمر 20 میلی گرم با مشکلی مواجه نبوده‌اند و هم اکنون نیز چنین مشکلی برای آنها وجود ندارد. این افزایش هر چند به طور مقطعی و کاهش آن می‌تواند مشکلاتی را برای بیماران مبتلا به ام اس ایجاد کند. 
 
انتهای پیام/ 8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۰۹۳
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال