يکشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ ,7 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۷
عضو شورای عالی نظام پرستاری خبر داد
اصلاح آیین نامه‌ طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد به دستور وزیر بهداشت
 
عضو شورای عالی نظام پرستاری گفت: با پیگیری‌های سازمان نظام پرستاری تغییراتی در ضرایب محاسباتی این طرح به دستور وزیر بهداشت اعمال شد.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، سعید لک عضو شورای عالی نظام پرستاری بیان کرد: اجرای آزمایشی طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد در 6 ماهه دوم سال 93 در برخی از بیمارستان‌ها آغاز شد و از ابتدای سال 94 وزیر بهداشت دستور اجرای آن را صادر کرد و مقرر شد که از ابتدای مهر ماه کارانه‌ها با ضریب 1.7 به صورت علی‌الحساب پرداخت شود. 
 
وی افزود: بر اساس این طرح مقرر شد ما به التفاوت پرداختی افراد از اول مهر ماه پرداخت شود و اگر مبلغ محاسبه شده کمتر از 1.7 بود مبلغی از افراد پس گرفته نشود و اگر بیشتر بود به پرسنل پرداخت شود و به این صورت اجرای این طرح در دانشگاه‌های علوم پزشکی آغاز شد. 
 
لک ادامه داد: با بروز یکسری مشکلات حاد در اجرای این طرح و با توجه به درخواست‌هایی که از کل دانشگاههای پزشکی صورت گرفت و پیشنهادهایی که از سوی مدیران و روسای پرستاری کشور مطرح شد تصمیم به یکسری تغییر در این طرح گرفته شد و طی آیین نامه‌ای که توسط وزیر بهداشت صادر شد و مقرر شد چند آیتم از این طرح در راستای دریافت بیشتر پرسنل و اعمال عدالت تغییر کند. 
 
عضو شورای عالی نظام پرستاری خاطر نشان کرد: طرح مبتنی بر عملکرد جایگزینی برای تعرفه گذاری خدمات پرستاری نیست و وزارت بهداشت پیگیر اجرایی شدن قانون تعرفه گذاری پرستاری است و دستورالعمل آن به شورای عالی بیمه ارسال شده و در صورت تصویب این قانون می‌تواند فقط برای کادر درمان جایگزین طرح مبتنی بر عملکرد شود. 
 
انتهای پیام/ 8399
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۰۹۴
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال