پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۲۷
چه کسانی زمین استقلال را خوردند؟
 
برخی موضوعات تیم‌های بزرگ پرسپولیس و استقلال حتی پس از سال‌ها شنیدن آن خالی از لطف نیست و این بار زمین استقلال یکی از همین موضوعات است.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، این‌طور که به نظر می‌رسد در سال‌های گذشته قرار بر این بوده که زمین‌های گوناگونی در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسوپلیس قرار گیرد از همین رو سرخ‌پوشان پایتخت زمینی را برای ساخت ورزشگاه و...  در پرند در اختیار گرفتند، اما به گفته برخی از مسئولان قدیمی استقلال، زمینی در اختیار استقلالی‌ها قرار نگرفت.

اولیایی: معادل زمین پرسپولیس زمینی به استقلال ندادند

کاظم اولیایی، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال در خصوص اینکه آیا زمینی همانند پرسپولیسی‌ها در اختیار آبی‌پوشان پایتخت قرار گرفته است یا خیر، اظهار داشت: زمانی که اولین بار بحث واگذاری به میان آمد صحبت‌هایی در خصوص این مسئله با سازمان بورس انجام شد و این سازمان اعلام کرد که دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید دارایی‌هایی برای خود داشته باشند و این مسئله در زمان علی‌آبادی اتفاق افتاد و در آن زمان علی‌آبادی پیشنهاد داد که مرغوب‌کار که در اجاره استقلال است جزء اموال استقلال و درفشی‌فر نیز جز اموال پرسپولیسی‌ها در نظر گرفته شود.

وی بیان کرد: در زمان دوره عابدینی هم بحثی در این خصوص که دولت زمینی را در اختیار استقلال قرار دهد، مطرح شد تا این تیم بتواند ساخت‌وساز کند از طرفی دیگر قرار شد که در خیابان تهران‌نو هم زمینی به پرسپولیس بدهند و برای استقلال هم زمینی را در نظر بگیرند، اما هیچ‌کدام از این زمین‌ها برای ساخت‌وساز محقق نشد.

اولیایی افزود: اما در اولین دوره‌ای که قرار شد اموالی به استقلال و پرسپولیس تعلق بگیرد بحث مرغوبکار بود که به میان آمد که این زمین هم در آن زمان در اجاره استقلال بود.

گفتنی است: که مرغوبکار هم مربوط به اداره کل تربیت بدنی استان تهران می‌شد و به صورت اجاره به استقلال داده شده بود.

وی افزود: فراموش نکنید استقلال قبل از انقلاب دارایی‌های زیادی داشت و بیشتر این دارایی‌ها در سال 64 به چشم می‌خورد که تعداد نزدیک به 61 مورد از آن در سراسر ایران و حتی در سه کشور ترکیه، دبی و لندن نیز گنجانده شده بود.
اجاره مرغوبکار هم در زمان خطیب صورت گرفت و وی مرغوبکار را در اختیار استقلال قرار داد.

اولیایی تصریح کرد: زمان خطیب و کلانی زمینی در پرند در اختیار پرسپولیس قرار گرفت ولی معادل چنین زمینی هیچ‌وقت در آن زمان برای استقلال پیش‌بینی نشد و زمینی را به استقلالی‌ها ارائه ندادند و همه این مسائل در حد تعریف بود.
استقلال هم در زمانی که جهاد بود چند هکتار زمین در کلوب عنوان تعاونی مسکن در اختیار گرفت و در حال حاضر سند به نام استقلال است اما زمین‌ها غیرقابل ساخت خواهد بود.

واعظ آشتیانی در خصوص بحث اینکه آیا زمینی در اختیار استقلال در گذشته قرار گرفته است یا خیر، عنوان کرد: در باره این مسئله بی‌خبرم و اطلاعاتی ندارم، البته درگذشته صحبت‌هایی را شنیده بودم اما همه چیز درحد شبهه بوده است.

روشن: زمین استقلال را به نام استقلال جوان زدند

حسن روشن، پیشکسوت استقلال هم در باره این موضوع عنوان کرد: اطلاعی ندارم، اما شنیده بودم که قرار است به پرسپولیسی‌ها زمینی را در اطراف پرند بدهند اما در مورد اینکه زمینی در اختیار استقلال قرار بگیرد بی‌خبرم و نمی‌دانم.

وی بیان کرد: اگر هم زمینی داده باشند به طور حتم تا الآن خورده شده و چیزی از آن باقی نمانده است.
ممکن است خیلی چیزها در گذشته به این دو تیم داده شده باشد اما افراد گوناگونی از بالا تا پایین فقط از کنار این دو تیم خودشان را بستند و نگذاشتند چیزی نصیب این دو تیم شود.

روشن تصریح کرد: خیلی چیزها به این دو تیم تعلق می‌گیرد البته نه اینکه عاشق چشم و ابروی این دو تیم باشند، ولی طبیعی است که امتیازهای زیادی در اختیار این دو باشگاه قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: در چند سال گذشته در کیانشهر زمینی توسط دلالی به نام شعاعی به استقلال داده شد که صاحب این زمین "زمین شمال" بود و این افراد در آن زمان قصد داشتند که این زمین را در اختیار استقلال قرار بدهند تا از این طریق این تیم کمپ بزنند و بعدها سرفرصت مناسب 100 هکتار از اطراف آن زمین را بفروشند و سوء استفاده روی سوء استفاده!! بعد که ما گفتیم این زمین در کجا قرار دارد متوجه شدیم که این زمین به اسم روزنامه استقلال جوان شده است.

استقلال جوان برای باشگاه استقلال نیست ولی این افراد برای اینکه خودشان را تبرئه کنند زمین را به نام استقلال جوان زدند که بعدها دچار مشکلی نشوند در صورتی که این زمین به استقلال داده شده بود.

قرار بود در این ده هکتار زمین استقلال کمپ بزند، اما برخی از افراد به این حساب جلو آمدند که به استقلال کمک کنند، اما قصد دیگری داشتند و قصد آن‌ها این بود که استفاده‌ای هم از این زمین ببرند، این زمین هنوز هم بلاتکلیف است و معلوم نیست برای چه کسی است.

زمین کیانشهر مربوط به دوره 80 تا 90 می‌شود و وقتی من برای رسیدگی به این مسئله به دادگاه رفتم اعلام کردم که این زمین را در اختیار استقلال گذشته بودند، اما وضعیت این زمین نامشخص است و در نهایت معلوم شد که به اسم استقلال جوان است و من پیگیر این موضوع بودم.

انتهای پیام/ 8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۰۹۹
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال