يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ ,24 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲
با حضور جمع زيادي از شهروندان برگزار شد؛
نخستین دوره جشنواره فیلم عمار در خاش
 
دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار شهرستان خاش از برگزاری نخستین دوره جشنواره فیلم عمار در خاش خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون، میلاد امینی در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم مردمی عمار در سرسرای اداره تبلیغات اسلامی خاش، در گفت و گو با خبرنگار تفتان ما با اشاره به رویکرد بصیرت محور این جشنواره، اظهار کرد: پس از فتنه ۸۸ جای خالی بسیاری از اقدامات تاثیرگذار در بازخوانی ارزشهای نظام جمهوری اسلامی ایران احساس شد که هنر و به ویژه سینما یکی از آن موارد بود.

وی با بیان اینکه این نخستین دوره جشنواره فیلم عمار در شهرستان خاش است، گفت: بیداری اسلامی، انقلاب اسلامی، جهان اسلام، جنگ نرم، تاریخ معاصر وغیره از جمله موضوعات جشنواره است که در قالب‌های فیلم و انیمیشن و مستند اکران می‌شود.

امینی با بیان اینکه محوریت این جشنواره، عمار بر فرهنگ انقلاب اسلامی و افق جمهوری اسلامی ایران است، افزود: روح جشنواره عمار تقویت ارزشهای انقلاب اسلامی است که ارزشهای انقلاب را در قالب فیلم به شکل باور پذیر به مردم و نسل جوان می‌شناساند تا ماندگاری داشته باشد.

وی تصریح کرد: اکران مردمی یا اکران عمومی فیلم‌های این جشنواره نیز در مساجد، مدارس،دانشکده ها، حوزه‌های علمیه، منازل شهدا، پایگاه‌های بسیج، سالن‌های نمایش و غیره با انواع وسایل نمایشی صورت می‌گیرد و اغلب فیلم‌هایی مناسب اکران برای همه گروه‌های سنی و اقشار جامعه هستند.

دبیر جشنواره فیلم مردمی عمار شهرستان خاش اذعان کرد: نام این جشنواره برگرفته از پرچمدار روشن‌گری و تبیین حق‌طلبانه در صدر اسلام، عمار یاسر مزین گشته و به «جشنواره مردمی فیلم عمار» نامگذاری شده است.

وی مردمی بودن را یکی از مهمترین نقاط قوت این جشنواره دانست و اظهار کرد: دانشجویان، طلاب و فعالان فرهنگی و غیره خواستار اکران عمومی این آثار هستند.
انتهاي پيام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۱۳۰


ارسال