شنبه ۲۹ تير ۱۳۹۸ ,20 July 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۰
پرتو‌های مضر خورشید به شبکیه چشم آسیب می‌زند
 
یک اپتومتریست با اشاره به مضرات نفوذ پرتو‌های مضر خورشید به سیستم اپتیکی چشم گفت: این مسئله می‌تواند برخی آسیب‌های شبکیه‌ای را در چشم فرد ایجاد کند.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، محمد کی‌پور، اپتومتریست با اشاره به مضرات نفوذ پرتو‌های مضر خورشید به سیستم اوپتیکی چشم اظهار کرد: نفوذ پرتو‌های مضر خورشید به سیستم اپتیکی چشم می‌تواند در درازمدت به بروز آب‌ مروارید در افراد و گاهی ایجاد برخی آسیب‌های شبکیه‌ای به چشم شود.
 
وی افزود: به دلیل آنکه کودکان به طور معمول مدت زمان طولانی به بازی در خارج از منزل می‌پردازند به والدین توصیه می‌شود که از عینک‌های آفتابی مجاز استفاده کنند به دلیل آنکه پرتو‌های خورشید در درازمدت می‌تواند برای سیستم بینایی کودک و نحوه تکامل آن مضر باشد.
 
این اپتومتریست با اشاره به افرادی که عینک آفتابی از مراکز غیرمجاز و فاقد پروانه تخصصی از وزارت بهداشت تهیه می‌کنند، بیان کرد: اینگونه افراد به منظور حصول اطمینان از استاندارد بودن عینک آفتابی خود، به مراکز اپتومتری مراجعه کنند، به وسیله دستگاه UV سنج می‌توان نسبت به نفوذ نیافتن پرتو‌های مضر به سیستم اپتیکی چشم اطمینان حاصل کرد.
 
کی‌پور تصریح کرد: عینک‌های آفتابی باید فاصله میان ابرو تا بالای گونه‌های فرد را بپوشاند و از چشم و پوست حساس اطراف پلک در برابر تابش نور‌خورشید و گسست‌های پرتو موجود در آن محافظت کند به همین دلیل عینک‌های آفتابی باید از استاندارد UV چهارصد تبعیت کند.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۱۸۳
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال