جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ ,5 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۹
کارشناس بازار پتروشیمی:
توافق هسته‌ای هم بازار پی وی سی را تکان نداد
 
کارشناس بازار پی وی سی گفت: پیش‌بینی می‌شد با توقف روند نزولی قیمت پی وی سی، تحرک در این بازار آغاز شود، اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده و اکثر فعالان این حوزه با نگرانی روبه رو هستند.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون، به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران محمد رحمانی، کارشناس بازار پتروشیمی،گفت: اعلام توافق هسته ای هم نتوانست بازار پی وی سی را با افزایش حجم معاملات روبه رو کند، به طوری که حجم خرید این کالا روز گذشته نسبت به معاملات قبل تغییری نکرد.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: قیمت جهانی پی وی سی طی دو هفته اخیر ثبات داشته و تغییری نکرده است، قیمت پایه جدید این کالا نیز در هفته جاری با افزایش اندک از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام شد، اما این موضوعات نتوانست بازار این کالا را با تحرک روبه رو کند.
 
این کارشناس بازار پی وی سی افزود: پیش بینی می شد با توقف روند نزولی قیمت پی وی سی، تحرک در این بازار آغاز شود، اما هنوز اتفاق خاصی رخ نداده و اکثر فعالان این حوزه با نگرانی روبه رو هستند.
 
این درحالی است که روز گذشته حجم زیاد عرضه های پی وی سی با عدم استقبال و توجه خریداران روبه رو شد، به طوری که پلی وینیل کلراید s۶۵ آف گرید درجه ۲ و پلی وینیل کلراید S۶۵ پتروشیمی بندرامام، پلی وینیل کلراید E۶۸۳۴، پلی وینیل کلراید OFF - E۶۸۳۴ درجه ۱ و پلی وینیل کلراید OFF - E۶۸۳۴ درجه ۲ و پلی وینیل کلراید S۶۵ اروند مشتری نداشتند و حجم بسیاری از این کالاها وارد سیستم مچینگ شد.
 
به گفته محمد رحمانی، به نظر نمی رسد بازار پی وی سی به زودی از رکود خارج شده و وارد تحرکات جدید شود.
 
این کارشناس بازار پی وی سی معتقد است؛ زمان زیادی برای تغییر روند بازار پی وی سی و شروع خریدها در این بازار نیاز است.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۲۴۶


ارسال