پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
گزارش عصر هامون از سرقت هایی به قیمت جان!
وقتی برق سارقان کابل ها را به دام می اندازد!+ تصاویر
 
نعمت روشنایی به خصوص در راه ها، معابر و میادین، یکی از حقوق حقه شهروندان بوده و تامین این مهم بر عهده نهادهای مربوط و مسئولان ذی ربط است اما گاهی تراژدی سرقت کابل برق در سیستان و بلوچستان سایه تاریکی بر شهر می گستراند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، تاریکی و نبود روشنایی در برخی از معابر و راه های شهرهای استان معضلی ناشی از سرقت کابل ها و سیم های مسی بوده که همچنان اختاپوس وار بر استان سایه انداخته و باعث تداوم خاموشی ها شده است.
همچنان در سنوات گذشته شاهد بودیم که جریان برق سارقان کابلها را در شهرستان های مختلف استان اسیر می کرد تا شاید آمار سرقتش کاهش یابد با این وجود به گفته مدیر عامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان سرقت نیروی برق و تاسیسات مورد استفاده عمومی در سنوات اخیر به صورت شگفت انگیزی افزایش پیدا کرده است و این موضوع از جمله علل مهم قطع برق در زاهدان و سایر شهرستان ها می باشد.
سارق کابل برق در زاهدان
سرقت کابل های برق در استان افزایش داشته است
غلامعلی رخشانی مهر مدیر عامل شرکت توزیع برق سیستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی عصر هامون ادامه داد: آمار جنایی مبین بزهکاری ظاهری قانونی و بزهکاری واقعی است بزهکاری ظاهری نشانگر شکایت ها و اعلام جرم ها به مراجع انتظامی و قضایی در زمان و مکان معین است که منظور از بزهکاری قانونی آمار محکومیت های قطعی در زمان و مکان مشخص است و ایضا بزهکاری واقعی اعمال مجرمانه ای است که واقعا در زمان و مکان معین انجام شده اعم از آنکه چنین مواردی به مراجع قضایی یا انتظامی اعلام شده یا نشده باشد لذا آمار دقیق سرقت کابل های برق در اختیار مراجع قضایی است.
وی بیان کرد: به کرات شاهدیم سارقین در حین سرقت وسایل و تاسیسات برق به علت برق گرفتگی فوت نموده یا مصدوم شده اند که با این وجود باز هم آمار سرقت ها کاهش نیافته است.

سارق کابل برق در شهرستان نیمروز
دستگیری سارقان سیم‌های برق با 30 فقره سرقت در زاهدان
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان خبر داد‌ که با تلاش شبانه‌روزی کارآگاهان آگاهی استان ‌‌سارقان سیم و کابل‌های برق در زاهدان دستگیر و به 30 فقره سرقت اعتراف کردند.‌
‌ابراهیم ملاشاهی گفت: در پی وصول یک فقره پرونده از کلانتری 14 شهرستان زاهدان به همراه دو ‌متهم مبنی بر سرقت سیم و کابل برق در سطح شهر زاهدان، موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان افزود: با توجه به سرقت سیم کابل برق در سطح شهر و نارضایتی شهروندان تحقیقات فنی کارآگاهان پلیس آغاز شد که متهمین در ابتدا منکر هر‌گونه سرقت بودند ولی در تحقیقات فنی صورت گرفته و با مواجهه با مستندات پلیس، ناچار لب به اعتراف گشود و به تعداد 30 فقره سرقت سیم کابل برق اعتراف کردند.
‌ملاشاهی بیان کرد: کارآگاهان در ادامه عملیات و پس از شناسایی مالخر وی را در مخفیگاهش دستگیر و به همراه پرونده به مراجع قضایی معرفی کردند.

سارق کابل برق در شهرستان نیمروز
با وجود این دستگیری ها همواره شاهد دست و پنجه نرم کردن سیستان و بلوچستان با خاموشی بوده ایم و نه تنها خاموشی برق بلکه گاهی سکوت تلفن نیز در استان موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است امید می رود مسئولان با تلاش گسترده و همکاری خود به این معضلات پایان دهند!
همچنین امید آن می رود تا با عنایت بیشتر گشت های اداره برق و نیروی انتظامی با توجه به رشد نهادهای امنیتی و انتظامی سیستان و بلوچستان از سرقت کابل ها و سیم های برق جلوگیری شده سارقان دستگیر و به دست قانون سپرده شوند تا به سزای اعمال خود برسند و اینچنین شاهد خاموشی ها و نارضایتی شهروندان نباشیم.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۳۵۵


ارسال