شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ ,29 February 2020
0
Share/Save/Bookmark
۱
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۵
سیستان و بلوچستان همچنان زیر سایه بلایای طبیعی/ 3 کشته در یک هفته
 
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: در نواحی جنوبی و ارتفاعات شرقی سیستان و بلوچستان از امروز تا پایان هفته رشد ابر و در برخی نقاط رگبار، رعد و برق، تند باد موقتی و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، طوفان در هفته اخیر جغرافیای سیستان و بلوچستان را در نوردید، ورای خساراتی که به این استان وارد ساخت، دربردارنده بیمها و امیدهای بسیاری در مردم استان شد.از یک سو بسیاری از مردم نیکشهر از بارش باران در این منطقه خوشحال و از سوی دیگر مردم دلگان در سوگ از دست دادن نوجوانانشان به سوگ نشستند.

تداوم دو بلای طبیعی در شرق کشور
مصدق‌ گودرزی‌فر کارشناس پیش بینی هواشناسی استان در گفت و گویی با خبرنگار اجتماعی عصر هامون از حضور این دو بلای طبیعی در استان خبر داد و گفت که از امروز از شدت وزش باد و گرد و خاک در استان کاسته می شود با این وجود در برخی ساعات شاهد گرد و خاک در منطقه سیستان خواهیم بود.

وی ادامه داد: در نواحی جنوبی و ارتفاعات شرقی سیستان و بلوچستان از امروز تا پایان هفته در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رشد ابر و در برخی نقاط رگبار، رعد و برق، تند باد موقتی و احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
کارشناس پیش‌بینی هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: شدت بارش‌ها روزهای دوشنبه، سه‌شنبه  برای شهرهای سراوان، راسک، سرباز، نیکشهر، قصرقند، ایرانشهر، بزمان، دلگان و ارتفاعات جنوب خاش و توابع بوده و انتظار می‌رود سبب جاری شدن روان آب و سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی شود.
وی ادامه داد: بنابراین ضروری است طی این مدت تردد در مناطق مستعد سیلاب و آبگرفتگی با احتیاط انجام شود و از اقامت در حاشیه رودخانه‌های فصلی خودداری شود.
گودرزی‌فر گفت: از امروز تا پایان هفته شاهد کاهش دما در سطح استان خواهیم بود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۳۶۷


ارسال