چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ ,3 March 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۷
گفتگو با پژوهشگر جوان زاهدانی؛
دغدغه اصلی پژوهشگران سیستان و بلوچستان عدم حمایت مالی است
 
عضو باشگاه پژوهشگران جوان گفت :یکی از مهمترین و بزرگترین مشکل پژوهشگران استان عدم حمایت مالی برای انجام طرح های پژوهشی ، چاپ مقاله و تالیف کتاب می باشد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از خط اول،فتح الله حسین دادی نخبه جوان زاهدانی و عضو باشگاه پژوهشگران جوان در زمینه ترجمه و تالیف کتاب ومقالات علمی پژوهشی فعالیت می نماید برای آشنایی بیشتر خبرنگار خط اول بسراغ وی رفته تا از نزدیک با وی گفتگویی داشته باشیم.
لطفا خودتان را کامل معرفی کنید.
فتح الله حسین دادی هستم عضو باشگاه پژوهشگران جوان دارای لیسانس علوم آزمایشگاهی
درباره ی زمینه فعالیت خود توضیح بفرمایید
شامل دو کتاب ترجمه و ۶کتاب تالیفی که برخی از آنها عبارت اند از:مغز مقدمه ایی بر کالبد شناسی اعصاب اساسی ،چکیده آزمایشات هورمون شناسی ، اثرات گیاهان دارویی برمغزانسان ، آشنایی بادستگاه های پزشکی وپیراپزشکی،چاپ ۱۵ مقالات علمی پژوهشی که برخی از آنها عبارتند از: بررسی سرطان لنفوم غیر هوچکین وسرطان معده در زنان ومردان شهر زاهدان ،بررسی انواع افلاتوکسینها وروش‌های تشخیص،تخلیص،شناسایی واثرات آنهابرانسان وحیوان، بررسی سطح سرمی HBS Ab درمردان بارنج سنی ۲۰ -۴۰ سال
اکنون در چه زمینه ای فعالیت دارید؟
اکنون درحال گذراندن طرح در آزمایشگاه یکی از بیمارستانهای زاهدان هستم و درضمن آن در حال آماده سازی ترجمه یک کتاب هم می باشم.
از مشکلات نخبگان و پژوهشگران استان سیستان و بلوچستان برایمان بگویید.
یکی از مهمترین و بزرگترین مشکلات عدم حمایت مالی برای انجام طرح های پژوهشی ، چاپ مقاله و تالیف کتاب می باشد برای مثال تمامی مقالات و تالیفات با هزینه شخصی به چاپ رسیده است و هیچگونه حمایتی از سازمان ها و ارگان ها صورت نگرفته است.
به عنوان جوان موفق و پژوهشگر نخبه استان از مسئولین شهرستان چه انتظاری دارید؟
توجه بیشتر به نخبگان استان مخصوصا به دانشجویان دوره کارشناسی که حامی ندارند درصورتی که توانایی ها و ظرفیت های خوبی دارند و میتوان از انها استفاده کرد.
همراهان شما در پیمودن این راه پرتلاش چه کسانی بودند و چه پیامی برای آنها دارید؟
دست پدرو مادرم را ومی بوسم باوجودآنهاست که من هستم و میتوانم باشم و خواهم بود.با وجود خدا و خانوادم و وجود همه عزیزانی که همیشه در کنارم هستند میتوانم به پیشرفت و همه آرزوهایم برسم و به همه خدمت کنم من بدون وجود خانوادم پوچ هستم با شجاعت کامل میگم ودریک جمله می گویم دوستتان دارم پدر و مادر من.همچنین از اساتید دانشگاه که در تالیفات راهنمای من بودند کمال تشکر رادارم.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۴۹۹


ارسال