چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ ,3 June 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۳
هفته اول لیگ برتر فوتبال؛
رونمایی از سرخابی های مدل لیگ پانزدهم + برنامه بازی های هفته اول
 
سوت آغاز پانزدهمین دوره مسابقات لیگ برتر فوتبال امروز زده می‌شود تا شاهد رقابت‌ داغ و جذاب بین تیم‌های لیگ برتری باشیم.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، لیگ پانزدهم فوتبال در حالی امروز آغاز می‌شود که تکلیف تیم‌های بدهکار هنوز مشخص نیست.
 
 کمیته انضباطی تهدید کرده که اجازه بازی به تیم‌های بدهکار را نمی‌دهد، به هر حال باید دید مسئولان تا چه اندازه سرحرفشان می‌ایستند و مانع حضور تیم‌های بدهکار در هفته اول می‌شوند حضور مربیان جوان روی نیمکت تیم‌ها، جوان‌تر‌شدن چهره تیم‌ها، حضور سه تیم با پیشوند استقلال، بازگشت چند لژیونر به لیگ برتر فوتبال، جدایی بازیکنان مطرح سرخابی‌ها، کوچ ستاره‌ها به لیگ قطر از جمله مسائلی است که شاید باعث شود امسال لیگ جذابی را شاهد باشیم.

سیاه جامگان - استقلال
**عنایتی به استقلال رسید
 
 تیم فوتبال سیاه جامگان مشهد در نخستین حضورش در لیگ برتر امروز ساعت 18 در ورزشگاه ثامن مشهد پذیرای تیم فوتبال استقلال تهران است.
 
 در حالیکه گفته می‌شود این بازی افتتاحیه لیگ است اما مسئولان سازمان لیگ اعلام کردند افتتاحیه واقعی لیگ در اصفهان و جایی که سپاهان تیم قهرمان فصل گذشته به میدان می‌رودف برگزار می‌شود و به دلیل مشکلات نور ورزشگاه ثامن مشهد این بازی زودتر از سایر دیدارها آغاز می‌شود.
 
سیاه جامگان که اولین حضورش در لیگ برتر را تجربه می‌کند قصد دارد قابلیت‌هایش را با خطیبی سر‌مربی جوان خود به دیگر تیم‌ها ثابت کند.
 
 به هر حال سیاه جامگان برای اینکه نشان دهد که زنگ تفریح لیگ نیست باید از استقلال امتیاز بگیرد در اولین بازی شگفتی ساز شود.
 
سیاه جامگان نیز به سبک و سیاق استقلال اهواز بیش از یکی دوجین باز‌یکن جذب کرده و قرار است با بازیکنان با تجربه ای همچون رضا عنایتی و محسن فروزان، میثم حسینی، ایمان موسوی پدیده لیگ پانزدهم لقب بگیرد.
 
 رضا عنایتی و محسن فروزان بازیکنان شاخص این دیدار هستند چرا که مقابل تیم سابقشان بازی می‌کنند.
 
 به هر حال عنایتی کاپیتان فصل گذشته استقلال قصد داشت که با پیراهن این تیم از فوتبال خداحافظی کند اما در لیست مازاد ‌مظلومی قرار گرفت و مجبور شد به مشهد باز گردد.
 
 بر این اساس عنایتی می‌تواند توانایی‌هایش را در این بازی به مظلومی ثابت کند در آن سوی میدان، پرویز مظلومی که جانشین امیر قلعه‌نویی شده تیمش باید در این بازی برنده شود تا بتواند خودش را در بین هواداران استقلال محبوب کند.
 
 به هر حال بازگشت رحمتی به استقلال از اتفاقات مهم این تیم در فصل نقل و انتقالات بود همچنین از دست دادن چند بازیکن سرشناس از جمله صادقی و بیگ‌زاده از استقلال باعث شد که همه منتظر رونمایی از استقلال مدل 94 باشند حنیف‌عمران زاده و مگویان نمی‌توانند استقلال را در این  همراهی کنند.
 
 سپاهان- استقلال خوزستان
**کار آسان مدعی قهرمانی

 
 تیم فوتبال سپاهان در نخستین بازیش در فصل پانزدهم امروز ساعت 19:35 در ورزشگاه فولاد شهر به مصاف تیم استقلال خوزستان می‌رود.
 
مدعی قهرمانی لیگ پانزدهم تغییرات زیادی نسبت به فصل گذشته نکرده است این تیم ضمن حفظ بازیکنان اصلی‌اش چند مهره هم برای برطرف کردن نقاط ضعفش جذب کرده است.
 
زردپوشان‌ اصفهانی برای تکرار قهرمانی فصل گذشته باید قدم اول را محکم بردارند بنابر این به نظر نمی‌رسد آنها کار سختی مقابل تیمی که در پلی آف در لیگ برتر ماندنی شد، داشته باشند.
 
 به هر حال شانس پیروزی سپاهان روی کاغذ بیشتر از استقلال خوزستان است.
 
 همچنین خلیلیان مدیر عامل تیم سپاهان کنار رفت و باقریان جایگزینش شد در آن سوی میدان، عبداله ویسی که برای سومین فصل روی نیمکت مربیگری آبی پوشان‌ اهواز می‌نشیند به دنبال کسب امتیاز از  تیم فرکی است تا به همراه تیمش ناکامی‌های فصل گذشته را جبران کند.
 
 نکته قابل توجه در لیست بازیکنان جدید استقلال خوزستان این است که اکثر این بازیکنان در لیگ‌های دسته پایین تر بازی می کردند و فقط ویسی آنها را می‌شناسد.
 
 حکیم نصاری تنها بازیکن لیگ برتری است که به استقلال خوزستان پیوسته‌ و قرار است امسال به این تیم اهوازی کمک کند.
 
 به هر حال تیم‌های که ویسی هدایتشان را بر عهده داشته  همواره پر فراز و نشیب بودند و استقلال خوزستان هم از این قاعده مستثنا نیست.
 
 اگر شاگردان ویسی در شرایط خوبی باشند، امتیاز گرفتن از آنها برای سپاهانی‌ها سخت خواهد شد اما اگر این موضوع بر عکس باشد و استقلال خوزستان شرایطش مناسب نباشد آن وقت شاید شاهد یک بازی پر گل و یک طرفه باشیم.
 
 صبای قم- گسترش فولاد
 **رونمایی از تیم شهریار

 
 شاگردان علی دایی امروز ساعت 19:35 در ورزشگاه امام (ره) قم میزبان تیم فوتبال استقلال اهواز هستند.
 
 تیم صبای قم کمتر از یک مانده است که وضعیت مالکیتش مشخص شده و تمریناتش را زیر نظر علی دایی شروع کرده است.
 
 با اینکه این تیم دوران آماده سازی مناسبی همانند دیگر تیم‌ها نداشته است اما حضور دایی، صادقی، بیک زاده، محمد قاضی در این  تیم باعث می‌شود که هواداران فوتبال نگاه ویژه‌ای به این تیم داشته باشند.
 
 در آن سوی میدان، شرایط تیم فوتبال استقلال اهواز مشابه تیم فوتبال صبای قم است چرا که این تیم چند وقت پیش امتیاز فولاد نوین را خرید و در جمع لیگ برتری‌ها قرار گرفت.
 
به هر حال استقلال اهواز تیمی ناشناخته است که با هدایت سیاوش بختیاری زاده قصد دارد در نخستین دیدارش شگفتی ساز شود.
 
 سایپا- گسترش فولاد
 **تقابل آقا معلم با فراز کمالوند

 
 نارنجی پوشان سایپا امروز ساعت 19:35 در ورزشگاه  پاس قوامین به دیدار تیم فوتبال گسترش فولاد تبریز می‌روند.
 
 سایپایی‌ها بر خلاف سال‌های گذشته جوانگرایی نکردند و چند بازیکن با تجربه همچون جواد نکونام، محمد ، غلامرضا رضایی و رضا نوروزی جذب کردند.
 
 به هر حال سایپایی‌ها با جذب بازیکنان با تجربه نشان دادند که قصد دارند برای قهرمانی با حریفانشان رقابت کنند.
 
 همچنین تیم سایپا در این فصل از کرج به تهران آمده و دوران آماده سازی خوبی نسبت به سایر تیم‌ها داشته است و شرایط مناسبی برای برگزاری این دیدار دارد.
 
 در آن سوی میدان تیم فوتبال گسترش فولاد با هدایت فراز کمالوند چراغ خاموش در فصل نقل وانتقالات حرکت کرده است اما بازیکنان با تجربه‌ای همچون محمد نصرتی و مهدی کیانی را به خدمت گرفته تا فصل پانزدهم حرفی برای گفتن داشته باشد.
 
تقابل آقا معلم با فراز کمالوند می‌تواند جذاب‌ و دیدنی باشد.
 
مروری بر ادامه بازی‌های هفته نخست لیگ پانزدهم
 
 پرونده بازی‌های هفته اول لیگ پانزدهم فوتبال روز جمعه با انجام چهار بازی بسته می‌شود در یکی از حساس‌ترین بازی‌ها، پرسپولیس به مصاف پدیده مشهد می‌رود.
 
 هفته اول لیگ پانزدهم روز جمعه با برگزاری چهار دیدار به پایان می‌رسد دیدار تراکتور سازی با نفت تهران می‌توانند تداعی کننده بازی برگشت این دو تیم در فصل گذشته باشد.
 
پرسپولیس- پدیده مشهد
**هواداران منتظر رونمایی از پرسپولیس مدل 94

 
 سرخپوشان پایتخت در نخستین بازیشان در فصل پانزدهم روز جمعه ساعت 19:35 در ورزشگاه آزادی پذیرای تیم فوتبال پدیده مشهد هستند.
 
 پرسپولیس‌ها فصل کابوس واری را به علت تغییرات مدیریتی، تعویض‌های پیاپی سرمربی و حذف در لیگ قهرمانان آسیا پشت سر گذاشتند.
 
 بر این اساس آنها قصد دارند ناکامی‌ها فصل گذشته را به فراموشی بسپارند و با برد مقابل پدیده مشهد اولین قدم را محکم بردارند تا هوادرانشان را راضی به خانه‌هایشان بفرستند.
 
به هر حال برانکو اواخر فصل گذشته به پرسپولیس آمده و  در لیگ قهرمانان آسیا این تیم را هدایت کرد بنابر این در فصل نقل و انتقالات خود برانکو تیم پرسپولیس را بسته و بازیکنان با نظر وی جذب شدند.
 
بر این اساس برانکو نمی‌تواند تقصیر‌ها را به گردن سرمربی سابق بیندازد چرا که خودش تیم پرسپولیس را بسته است.
 
 به هر حال هواداران پرسپولیس منتظر رونمایی از چهره جدید تیم محبوبشان هستند و امید بازی به برانکو و شاگردانش برای موفقیت دارند.
 
 در سوی دیگر  تیم پدیده مشهد ، علیرضا مرزبان سرمربی فصل گذشته اش را در اختیار ندارد و رضا مهاجری جایگزین مرزبان شده است.
 
به هر حال باید دید سرخپوشان پایتخت می‌توانند از میزبانی شان نهایت استفاده را کرده و سه امتیاز این بازی را کسب کنند یا نه!
 
 مهدی طارمی، سوشا مکانی، امید عالیشاه، علیرضا نور محمدی محرمان پرسپولیس در این بازی هستند
 
 تراکتور سازی- نفت تهران
 **ارتش سرخ در پی انتقام گیری از نفتی‌ها

 
 تیم فوتبال تراکتور سازی تبریز روز جمعه ساعت 18 در ورزشگاه یادگار امام تبریز میزبان تیم فوتبال نفت تهران است.
 
نکته جالب توجه این است که آخرین بازی جنجالی لیگ چهاردهم قرار است در هفته اول لیگ پانزدهم تکرار شود.
 
این بازی برای هواداران تراکتور سازی تداعی کننده یک دیدار تلخ است که در آن  قهرمانی را از دست دادند.
 
به هرحال این بازی حساسیت فصل گذشته را ندارد اما نتیجه‌اش برای هواداران تراکتور مهم است و آنها دوست دارند تیم محبوبشان با پیروزی خاطره تلخ آن بازی را از یادشان ببرد.
 
تراکتور سازی در فصل نقل و انتقالات بازیکنان از جمله ادینیهو، تیموریان، گردانی و دوسانتوس را از دست داد اما توانست با جذب بازیکنان سرباز و خارجی تا حدودی خلاء بازیکنان جدا شده را پوشش دهد.
 
 در آن سوی میدان، تیم نفت تهران با اینکه بازیکنان بزرگی همچون غلامرضا رضایی، پادوانی، کمال کامیابی نیا را از دست داد اما جایگزین های مناسبی برای این بازیکنان همچون سید جلال حسینی، پیام صادقیان، نانگ و سانتوس  به خدمت گرفت.
 
 به هر حال تونی اولیویرا و علیرضا منصوریان سرمربیان دو تیم از هم شناخت کافی دارند و این موضوع می‌تواند بر جذابیت این بازی بیافزاید.
 
کاظم شهریاری و کادو سوآنتی محرومان تراکتور سازی در این بازی هستند.
 
فولاد خوزستان- راه آهن
** لکوموتیورانان اسیر گرمای اهوا
ز
 
 تیم فوتبال فولاد خوزستان روز جمعه ساعت 19:35 در ورزشگاه غدیر اهواز پذیرای تیم فوتبال راه آهن است
 
تیم فولاد خوزستان با حفظ اسکوچیچ سرمربی‌اش وارد بازی های لیگ پانزدهم شده است.
 
 همچنین این تیم بدون هیجانی روند آماده سازی‌اش را طی کرد  و بازیکنانی را به خدمت گرفت.
 
 به هر حال فولادی‌ها برای اینکه در لیگ پانزدهم خودشان را به عنوان مدعی قهرمانی معرفی کنند باید از این بازی خانگی امتیاز کسب کنند.
 
 در آن سوی میدان ، تیم راه آهنی قرار دارد که تا همین هفته پیش نمی‌دانست لیگ برتری یا لیگ یکی است با رای کمیته استیناف لیگ برتر ماندگار شد.
 
به هر حال شاگردان کاظمی در گرمای اهواز کار سختی مقابل تیم با برنامه فولاد خواهند داشت به نظر می‌رسد شانس فولاد برای بردن این بازی بیشتر از راه آهن است.
 
 ملوان- ذوب آهن
** قوی‌های سپید با ژنرال پرواز می‌کنند

 
 تیم فوتبال ملوان بندر انزلی روز جمعه ساعت 18:50 در ورزشگاه تختی انزلی به مصاف تیم فوتبال ذوب آهن می‌رود.
 
 مسئولان ملوان هدایت تیمشان را بر عهده قلعه‌نویی  گذاشتند تا در فصل پانزدهم بتوانند جایگاه مناسبی را در جدول رده بندی داشته باشند.
 
 این تیم علاوه بر جذب قلعه‌نویی، چند بازیکن سرباز هم گرفته تا شگفتی ساز لیگ پانزدهم شود.
 
با این حال انزلی‌چی‌ها تمریناتشان را دیرتر‌ از سایر تیم‌ها آغاز کردند اما آنها امیدوارند با تجربه قلعه‌نویی، پرافتخارترین‌ مربی لیگ برتر، بتوانند مقامی شایسته‌ در لیگ پانزدهم کسب کنند.
 
 همچنین انگار قرار نیست انزلی‌چی‌ها آرامش را ببینند چرا که مالکیت این باشگاه از بهشتی هم گرفته شده و معلوم نیست چه بر سر این تیم قدیمی ریشه دار بیاید.
 
 در آن سوی میدان، ذوب آهن با هدایت گل محمدی متحول ترین تیم لیگ چهاردهم بود که از انتهای جدول خود را بالا کشید و در جام حذفی هم قهرمان شد.
 
 تیم ذوب آهن تغییرات زیادی نسبت به فصل گذشته نداشته و فقط چند بازیکن جذب کرده است تقابل گل محمدی و قلعه‌نویی جذاب خواهد بود چرا که هر دو سابقه نشستن روی نیمکمت سرخابی‌ها را دارند.
 
انتهای پیام/ 8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۱۸۴۲
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال