سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹ ,22 September 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵
معاون مدیرکل ومدیرآموزش وپرورش چابهار خبر داد؛
ریشه کنی بیسوادی با شناسایی خانه به خانه بازماندگان از تحصیل در چابهار
 
معاون مدیرکل ومدیرآموزش وپرورش چابهار از طرح شناسایی افراد بیسواد به صورت محله به محله به منظور جذب و برنامه ریزی کودکان بازمانده ازتحصیل در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از   خط اول ،حبیب الله سراوانی با اعلام این خبر اظهار داشت :باتوجه به اینکه درسیستان وبلوچستان ۲۰۰ هزار بیسواد درگروه سنی ۱۰-۴۹سال وجود دارد به منظور شناسایی،جذب و برنامه ریزی کودکان بازمانده از تحصیل طرح شناسایی افراد بیسواد به صورت محله به محله باحضور کارکنان آموزش و پرورش با همکاری بزرگان ،معتمدان و مدیران مدارس در ۲  گروه سنی ۶-۱۰سال و ۱۰-۴۹ درحال برگزاریست.

وی افزود:اگر قرار است مبادی بی‌سوادی در کشور حتی در دورترین و محروم‌ترین نقاط برچیده شود، راهی جز حل این مشکلات وجود ندارد که بخش زیادی از آن منوط به آموزش و فرهنگسازی میان خانواده‌هاست و بخشی دیگر از آن به مهیا کردن شرایط تحصیل آسان و در دسترس بودن امکانات آموزشی می باشد.

سراوانی تشویق و ترغیب را دو فاکتور مهم در عرصه آموزش دانست و گفت:شناسایی افراد بازمانده از تحصیل و بی‌سواد و تحت پوشش قرار دادن آن‌ها در عرصه آموزش با دو فاکتور تشویق و ترغیب می تواند راه گشا باشد زیرا با سواد آموزی افراد جامعه است که می‌توان به اهداف توسعه‌ای در هر جامعه دست پیدا کرد.
معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش چابهار تصریح کرد: تحقق اهداف نهضت سوادآموزی نیازمند یک عزم ملی بوده تا بتوانیم این مسئله را به ‌طور کامل ریشه‌کن کنیم.

gpic163_1

 

gpic163_4

 

gpic163_3

انتهای پیام/4382

 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۱۰۱


ارسال