سه شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ ,7 April 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۶
تعطیلی 15 مرکز عرضه مواد غذایی به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی در استان
 
کارشناس مسئول بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از تعطیلی 15 مرکزعرضه مواد غذایی در استان به دلیل عدم رعایت موازین بهداشتی خبر داد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، حسن کریمیان در خصوص این خبر اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 6 هزار و 572 مورد بازدید توسط بازرسان بهداشت محیط در استان صورت گرفته است.
وی افزود: طی بازدیدهای صورت گرفته از 712 مورد مواد غذایی تاریخ گذشته نمونه برداری شده و 14 هزار و 500 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته وغیر مجاز کشف وضبط شد که با هماهنگی مقامات قضایی معدوم شده است.
کریمیان از جمله اهداف تامین و حفظ سلامت آحاد جامعه را دستیابی به آب وغذای ایمن وسالم عنوان کرد و گفت: یکی از نیازها وشاخص های اساسی برای توسعه پایدار جامعه، کنترل و بازرسی بهداشتی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی حساس قنادی ها ومراکز عرضه مواد غذایی در سطح استان است که این مهم در استان آغاز شده است.
وی با اشاره به اینکه تعداد 31 باب مرکز تهیه وتوزیع مواد غذایی دارای نقص بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شده، بیان کرد: از این تعداد 15 باب به علت عدم رعایت مقررات بهداشتی تعطیل شده است.
این کارشناس در پایان خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند شکایات بهداشتی خود را جهت تسریع در پیگیری به سامانه ارتباطات مردمی 1490 اعلام کنند تا در اسرع وقت برای رسیدگی و حل شکایات مورد نظر اقدامات لازم انجام شود.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۱۴۴
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال