دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ,9 December 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۴
آغاز کلاس‌های درسی دوره دانش‌افزایی زبان فارسی
 
آغاز کلاس‌های درسی فارسی‌آموزان در دوره جدید دانش‌افزایی و تعیین سطح به صورت کتبی و شفاهی، با دو روش علمی دانشگاه‌های میشیگان و آکسفورد

به گزارش سرویس فرهنگی عصر هامون، به نقل از ستاد خبری هشتاد و دومین دوره دانش‌افزایی زبان فارسی؛ دکتر رضامراد صحرایی با بیان اینکه آزمون تعیین سطح در روز چهارشنبه 14 مردادماه در دو نوبت صبح وبعداظهر انجام شد، اظهار کرد: تعیین سطح زبان‌آموزان ابتدا از طریق آزمون کتبی همگانی انجام شد و پس از تصحیح اوراق و تحلیل نمرات، آزمون شفاهی و نگارش صورت گرفت.

وی درباره سطح  دسته‌بندی‌ها چنین توضیح داد: با توجه به اینکه در این دوره دانش‌افزایی بیش از 200 دانشجو و استاد زبان فارسی شرکت کرده‌اند، پس از آزمون و براساس حدنصاب کلاس‌ها، چهار سطح در نظر گرفته شد که ترتیب آن‌ها به این شکل است: 6کلاس سطح مقدماتی، 5 کلاس سطح میانی ، 3 کلاس سطح پیشرفته و یک کلاس فوق دوره عالی.

صحرایی در ادامه اضافه کرد‌: پس از انجام این فرایند از امروز ( 17 مرداد ماه ) کلاس‌های آموزشی به صورت رسمی آغاز شد و طبق برنامه زبان‌آموزان از صبح تا ظهر  3 کلاس خواهند داشت. 

مسئول برگزاری دوره دانش‌افزایی در بنیاد سعدی خاطر نشان کرد: در کلاس‌های آموزشی کل دوره دانش‌افزایی، درس‌هایی همچون «نوشتن و دستور»، «درک خواندن»، «بیان شفاهی»، «ایران‌شناسی»، «درک شنیدن و صحبت کردن» تدریس می‌شود و دانشجویان جمعا به مدت 80 ساعت کلاس درسی خواهند داشت. 

وی همچنین به جلسه توجیهی - آموزشی و بیان قوانین دانشگاه و دوره دانش‌افزایی، که در اولین روزه دوره دانش‌افزایی با حضور رئیس دانشکده ادبیات و معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، معاون بین‌الملل بنیاد سعدی و توسط مسئولان دوره برگزار شد، اشاره کرد و گفت: این جلسه صبح سه شنبه 13 مرداد و قبل از مراسم افتتاحیه در تالار مولوی دانشکده ادبیات دانشگاه شهید بهشتی با حضور اکثریت فارسی آموزان برای معرفی هرچه بیشتر دوره برگزار شد.

صحرایی افزود: در این جلسه تمامی شرایط دوره، زمان برگزاری کلاس‌های صبح و برنامه‌های فوق برنامه مطرح شد و همچنین رعایت نظم و قوانین در کلاس‌ها و فوق برنامه‌ها توسط هر یک از مسئولان مرتبط بیان شد و سپس هر یک از استادان و سرپرستان خود را معرفی کردند. 

 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۴۲۲
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال