پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ ,21 January 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۵
گزارشی از مشکلات جاده های روستایی سیستان
محور زابل به سه راهی دشتک پر ترددترین محور مواصلاتی استان
 
در بسیاری از محورهای مواصلاتی سیستان که منتهی به روستاهای این منطقه می شود ،وضعیت جاده ها نامطلوب و حتی در برخی از مسیرها بویژه راههای ارتباطی روستاهای سیستان فاقد جاده های مناسب است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا، بسیاری از همشهریان و رانندگان خودروهای سبک و سنگین از تردد در مسیرهای ارتباطی شهرستانهای سیستان گلایه مند هستند و وضعیت راه های ارتباطی این منطقه را نامطلوب و غیر استاندارد می دانند.
در بسیاری از محورهای مواصلاتی سیستان که منتهی به روستاهای این منطقه می شود ،وضعیت جاده ها نامطلوب و حتی در برخی از مسیرها بویژه راههای ارتباطی روستاهای سیستان فاقد جاده های مناسب است و همه روزه گلایه های فراوانی از سوی شهروندان و بالاخص رانندگانی که هر روزه در این مسیرها تردد می کنند ،شنیده می شود.

 

همچنین برغم حادثه خیز و پرترافیک بودن محور زابل به هیرمند اما عملیات اجرایی پروژه دو بانده شدن این محور ارتباطی در شوک تعطیلی به سر می برد .این جاده در فصل بازگشایی مدارس با تردد بسیار زیادی روبرو است که همه ساله شاهد تصادفات ناگواری در این مسیر هستیم.

جاده های فرعی زیادی در روستاهای سیستان وجود دارد که استانداردهای اولیه یک جاده مناسب برای تردد خودروها و کامیونها را ندارد و همیشه شاهد مشکلاتی برای شهروندان و بویژه روستانشینان و کامیون داران بودیم،تا آن زمان که مرز از قسمت منطقه سیستان باز بود ،جاده دوست محمد به زابل بیشترین آمار تصادفات و مرگ و میر در این جاده اتفاق می افتاد.
علی عالی رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان زابل با بیان اینکه قرارداد پیمانکاری این جاده بسته شده و بودجه و اعتباری برای تسریع در روند این بزرگراه تخصیص داده شده است،گفت: با اجرای طرح دو بانده شدن جاده هیرمند به زاهدان دیگر شاهد چنین حوادثی در این محور نباشیم.

رئیس اداره راه و شهرسازی زابل با اشاره به شروع تعمیرات در جاده زابل به بنجار گفت: بدلیل عملیات راهسازی و تعمیرات، تردد خودروها در این محور به مدت 2 ماه با محدودیت ترافیکی همراه خواهد بود.


عالی تصریح کرد: شهروندان توجه داشته باشند تا هنگام تردد از این محور نکات ایمنی را رعایت کنند تا هیچگونه حادثه ای برای رانندگان در این محور روی ندهد.
وی همچنین با اشاره به پر ترددترین محور مواصلاتی زابل به سه راهی دشتک در طی دو ماه گذشته گفت: در تیرماه امسال و با آغاز فصل تابستان این محور مواصلاتی در حوزه سیستان شاهد ترافیک سنگینی بوده که و یکی از پر ترددترین محورهای مواصلاتی در استان سیستان و بلوچستان شناخته شده است.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۲۵۰۶


ارسال