پنجشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۹ ,9 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۴۸
تجویز غیراصولی و بدن‌های غیر فوتبالی
 
مربیان بدنساز تیم‌های لیگ برتری کشورمان، اغلب دو و میدانی کار هستند و نمی‌توانند به ما و لیگ کشورمان کمکی برسانند.
به گزارش سرویس ورزشی عصر هامون، چند سالی است که تیم‌های ایرانی در اواخر فصل با مشکلات بدنی مواجه می‌شوند و بازیکنان مصدوم زیادی در اواخر فصل خواهند داشت که اصلی‌ترین علت آن مشکلات بدنسازی است.
 
تیم‌های ایرانی چند سالی است که همزمان در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا، لیگ برتر و جام حذفی شرکت می‌کنند و در بعضی از مواقع فاصله بازی‌ها به 4 روز هم می‌رسد که از دید مربیان داخلی مشکل بدنی است اما در لیگ‌های معتبر اروپا مانند انگلیس و اسپانیا قاصله بازی‌ها به 3 روز هم خواهد رسید.
 
یکی از مشکلات اساسی تیم‌های ایرانی بدنسازی است که در تیم نقش جدی دارد ولی کمتر کسی به آن توجه می‌کند و باعث می‌شود تا تیم‌ها در اواخر فصل با مشکل روبه رو شوند.
 
در بیشتر تیم‌ها کارهای بدنسازی را افرادی انجام میدهندکه اکه اکثر غیر فوتبالی بوده‌اند و در گذشته در زمینه دو میدانی فعالیت داشته‌اند و در این زمینه نقش ندارند. این مشکلی است که در تیم های لیگ برتری و تیم ملی کشورمان از دیرینه وجود داشت و کماکان هم پس از گذشت سال‌ها این مشکل بدنسازی در کشورمان وجود دارد.
 
یکی دیگر از مشکلات بدنسازی در ایران آن است که تمرینات پیش فصلی را جدی نمی‌گیرند و خیلی دیر تمرینات را شروع می‌کنند که این مشکل در اواخر فصل گریبان گیر تیم می‌شود و مصدومیت‌های زیادی روی دست‌ تیم‌ها می‌گذارد.
 
سرمربیان تیم‌های لیگ برتر در صورت عدم نتیجه گیری، دیر شروع کردن تمرینات را بهانه می‌کنند و در همین باره مدیرعامل محترم تیم‌ها هم آن‌ها را تأیید و دیر شروع کردن تمرینات را بهانه نتیجه نگرفتن خود می‌دانند.
 
هومن افاضلی در گفت و گو با خبرنگار گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان گفت: یک سری از مشکلات به مربی‌ها مربوط نیست و آنها نمی‌توانند کاری انجام دهند بلکه مدیرعامل باشگاه‌ها باید به آن توجه کنند و آن را مدیریت کنند تا به ضرر باشگاه‌ها تمام نشود.
 
یکی از دلایل نتیجه نگرفتن باشگاه‌ها عدم ثبات مدیریتی است، اگر مدیریتی بداند که 4 سال مدیریت تیمی را برعهده دارد و در این مدت ترسی از برکناری خود نداشته باشد با صلاحدید خود مربی به تیم اضافه می‌کند و با مدیریت صحیح و برنامه‌ریزی می‌تواند تیم را به موفقیت برساند.
 
وی افزود: اما وقتی مدیری ازجایگاه خود اطمینان ندارد نمی‌تواند موفق عمل کند و می‌داند اگر مربی را پس از یک شکست عوض نکند باید جایگاه را به دیگری بسپارد.
 
مربی پیشین تیم ملی در رابطه با بدنسازی تیم‌ها گفت: 6 الی 8 هفته، زمانی است که تیم نیاز دارد تا به آمادگی برسد و بازیکنان هم یک ماه نیاز به استراحت دارند تا فشار بیش از حد به بازیکنان باعث مصدومیت آنها نشود.
 
وی در رابطه با تعطیلی ایجاد شده بین هفته‌ها اظهار کرد: یکی از کارهای خوب این فصل سازمان لیگ آن بود که برنامه یک سال لیگ برتر را اعلام کرد و باشگاه‌ها می‌توانند با برنامه‌ریزی خوب ضعفشان در بدنسازی پیش فصل را، در تعطیلی بین هفته‌ها جبران کنند.
 
وی در مورد بدنساز تیم‌ها اظهار کرد: بیشتر بدنسازهای تیم‌های لیگ برتری مربی دو و میدانی بوده‌اند و اطلاعات بدنسازی ندارند که بتوانند به تیم‌ها کمک کنند.
 
معمولاً باید سرمربی تمرینات را طراحی و مربیان آن را اجرا کنند اما در ایران مربی تیم‌های لیگ برتری خودشان طراحی می‌کنند و فقط پس از 5 روز تمرین، سرمربی ترکیب اولیه تیم را می‌چیند تا پس از نتایج ضعیف از کار برکنار شود.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۱۱۶
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال