پنجشنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰ ,20 January 2022
0
Share/Save/Bookmark
۲
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۶
گزارش عصر هامون از سایه مدیریت دولتی بر هتلداری؛
هتل داری ظرفیتی مغفول در سیستان و بلوچستان/ اسکان مسافران در مهمانسراهای دولتی؛ وظیفه یا اجبار؟
 
در حالی که سیستان و بلوچستان یکی از هدف های گردشگری کشور است اسکان مسافران و گردشگران همواره در مدارس و مهمانسراهای دولتی فعالان صنعت هتل داری در استان را نگران کرده است.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، آماده سازی مدارس و مهمانسراهای دولتی همواره در طول تابستان و ایام تعطیلات سبب شده تا حضور مسافران در مراکز دولتی خلاصه شود و به تعبیر فعالان صنعت هتل داری از آفات رونق این صنعت و روند احیای مراکز اقامتی در استان کاسته شود.

مهمانسراهای دولتی معضل صنعت هتلداری سیستان و بلوچستان
مجتبی میرحسینی معاون گردشگری اداره میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه مهمانسراهای دولتی معضل صنعت هتلداری سیستان و بلوچستان شده است، گفت: کیفیت خدمات از مهمترین مباحث در رقابت پذیری مراکز اقامتی در صنعت هتلداری است بنابراین هتل‌ها باید با آگاهی از انتظارات مسافران کیفیت خدمات خود را ارتقا بخشند.
وی افزود: ظرفیت‌های بی‌نظیر گردشگری و تاریخی در استان وجود دارد که با تأمین زیرساخت‌های اولیه و مشارکت همه دستگاه‌های متاثر در صنعت گردشگری و فعالان بخش خصوصی خدمات مناسب تری به مسافران ارائه شود تا ضمن ایجاد رضایت در مسافران و گردشگران در طول سال، نگاه‌ها را نسبت به استان تغییر دهیم.
میرحسینی در ادامه با تاکید بر ضرورت ارتقای فرهنگ گردشگرپذیری گفت: ایجاد فرهنگ اقامت در هتل، آموزش تخصصی کارکنان هتل‌ها و مراکز اقامتی، استانداردسازی مراکز اقامتی و نیز برگزاری دوره‌های آموزش زبان انگلیسی ازجمله برنامه‌های سازمان در راستای تقویت صنعت هتلداری است.
پابرجایی مهمانسراهای دولتی سبب تعطیلی واحدهای اقامتی خصوصی می شود
در ادامه محمود صالح زهی رئیس جامعه هتلداران استان در سخنانی به بیان مشکلات و مسائل هتلداران پرداخت و اعلام کرد: مشکل پرداخت میزان حق بیمه کارکنان مراکز اقامتی، مالیات‌های پرداختی و نیز وجود مهمانسراهای دولتی از جمله مشکلات اصلی این بخش است که انتظار می‌رود با تغییرات جدید اتفاق افتاده در میراث فرهنگی پیگیری و نسبت به حل آنها اقدام شود.
همچنین سایر مدیران هتل‌ها و واحدهای اقامتی خواستار پیگیری عاجل مشکلات خود در کوتاه مدت شدند و اعلام داشتند: مهمانسراهای دولتی معضل صنعت هتلداری استان سیستان و بلوچستان بوده که این موضوع باعث کاهش ظرفیت اشغال هتل‌ها شده و هزینه‌های زیادی را به هتلداران تحمیل کرده و اگر این مهمانسراها همچنان پابرجا باشد باعث آسیب جدی و نهایتا تعطیلی واحدهای اقامتی بخش خصوصی خواهد شد.
اسکان مسافران در مهمانسراهای دولتی سال ها است که خود از موانع توسعه صنعت گردشگری سیستان و بلوچستان بوده و در وهله اول در مقوله اسکان مسافر نمودهای آن به وضوح قابل بررسی و مشاهده است که انتظار می رود هر چه سریعتر مسئولین استانی در این خصوص تدابیر ویژه ای بیندیشند.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۲۹۵


ارسال