يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ,22 September 2019
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۹
گزارشی از فاصله کشور با اقتصاد مقاومتی؛
اقتصاد مقاومتی باید در تار و پود دولت رسوخ کند/ انتقاد رهبری از گزارش عملکرد دولت درباره اجرای اقتصاد مقاومتی
 
تاکیدات و فرمایشات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در حالی مطرح می‌شود که کارشناسان اقتصادی بارها به دولت هشدار دادند که اقتصاد مقاومتی باید محور و در راس برنامه‌های کشور باشد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا: تاکیدات و فرمایشات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی در حالی مطرح می‌شود که کارشناسان اقتصادی بارها به دولت هشدار داده که در صورت تصویب برجام و اجرایی شدن آن، اقتصاد مقاومتی باید محور و در راس برنامه‌های کشور باشد.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به تشکیل ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی فرمودند: یک ستاد ویژه اقتصاد مقاومتی باید تشکیل شود.‌ در این صورت بعد از شش ماه فعالیت مشاهده خواهید کرد که چقدر کار پیشرفت کرده است.‌ بعد بیایید همان را به مردم بگویید؛ بگویید این کارها را انجام دادیم، مردم در زندگی خود احساس می‌کنند؛ آن امید و خوشبینی به آینده که شما می‌خواهید در مردم باقی بماند، به‌طور کامل تأمین خواهد شد؛ یعنی به مردم گزارش داده بشود.‌ البته تعیین شاخص‌هایی هم برای ارزیابی باید باشد.

حتی ایشان از گزارش عملکرد دولت و برخی وزیران اقتصادی درباره اجرای اقتصاد مقاومتی انتقاد کرده و تصریح کردند: برخی امور گزارش شده به نام اقتصاد مقاومتی یا جزو وظایف عادی دستگاه‌ها بوده یا اقدام اساسی به حساب نمی‌آید.

سید باقر حسینی نماینده مردم سیستان در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز در وضعیتی هستیم که غربی ها در امنیت به ما نیازمند هستند اما متاسفانه در اقتصاد ما نیازمند دیگران هستیم.

وی بیان کرد: اگر از ظرفیتهای موجود در شهرها و روستاها که بسیاری از این ظرفیت ها دست کم رفته شده ،استفاده کنیم در این حوزه نیز می توانیم به اقتدار لازم برسیم و حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: باید با تلاش و برنامه ریزی و مشارکت مردم و استفاده از همه ظرفیتهای خود به جای دست دراز کردن به سوی دیگران در اقتصاد، توان خود را به عزت تبدیل کنیم و مستقل باشیم.
نماینده مردم سیستان با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی تأکید بر شاخص‌های قطعی اقتصاد چون تولید و بهره‌وری است،گفت: برای اینکه منابع مالی، انرژی، نیروی انسانی در جهت رشد اقتصادی قرار گیرد دولت باید شاخص‌های اقتصادی را روشن و دقیق بیان کند.

وی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی باید در تار و پود دولت رسوخ کند ،بیان داشت: برون رفت از مشکلات اقتصادی با اعمال سیاستهای اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب حل می شود.

حسینی افزود: یک سری قوانین مزاحم وجود دارد که اجرای اقتصاد مقاومتی را به حاشیه می‌برد و باید هرچه سریع‌تر حذف شود تا مطالبه بحق رهبر معظم انقلاب که هدف اصلی آن استقلال کشور است، محقق شود.‌انتهای پیام/0720
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۶۰۷


ارسال