چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۱۱
به مناسبت هفته دولت؛
یک طرح بهداشتی و دو طرح اشتغالزایی در شهرستان هیرمند افتتاح شد
 
به مناسبت هفته دولت یک طرح بهداشتی و دو طرح اشتغالزایی در شهرستان هیرمند افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از  ندای هیرمند ، محمد علی پیری فرماندار هیرمند در حاشیه افتتاح این طرح ها گفت: روستای غلامعلی از جمله روستاهایی بود که نیاز مبرم به خانه بهداشت و درمانی را دارد، با افتتاح اولین طرح بهداشتی و درمانی اقدامی نیکو وپسندیده صورت گرفت ،تا مشکل بهداشتی ودرمانی اهالی روستا مرتفع شود.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین تأثیرات مثبت طرح‌ها، ایجاد تغییر نگرش اقشار نیازمند به سمت کسب و کار است ، افزود: تنوع در کار و تولیدات می تواند زمینه فروش و بازارهای جدید را فراهم کند بر هیمن اساس باید تلاش شود تا به شیوه های خاص که جلب نظر مشتری باشد در تولیدات تنوع در شکل و فرم آن ایجاد و از حالت اولیه تولید که سالیان متمادی از آن می گذرد خارج شود .

در ادامه این مراسم علیرضا کریمیان مدیر کمیته امداد هیرمند اظهار کرد: به مناسبت هفته دولت تعداد 3 طرح شامل خانه بهداشت روستای غلامعلی ، طرح کارگاه تولیدی حصیر بافی و دامداری در شهرستان هیرمند افتتاح شده است.

کریمیان افزود : احداث خانه بهداشت روستای غلامعلی دادخدا تنها طرح در منطقه سیستان است که با همکاری شبکه بهداشت با مساحتی85 مترمربع در زمینی به متراژ 450 متر شامل 5 اتاق محل کار پزشک ، پانسیون و بهورز با هزینه ای معادل 810 میلیون ریال احداث و ساختمان آن مورد بهره برداری قرار گرفت .

وی بیان کرد: از این میزان مبلغ 240 میلیون ریال از طریق شبکه بهداشت ودرمان و مابقی از محل اعتبارات ستاد احیای زکات استان پرداخت شده است .

مدیر کمیته امداد هیرمند خاطرنشان کرد: همچنین طرح های خوداشتغالی کارگاه حصیر بافی به روش سنتی در شهر دوست محمد و طرح دامداری در روستای دهمرده جهان آباد افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت که هر یک از این طرح ها مبلغ 150 میلیون ریال اعتبار از محل صندوق اشتغال امداد را در بر داشته است.
انتهای پیام/0720
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۶۲۴
مرجع : ندای هیرمند


ارسال