پنجشنبه ۱ آبان ۱۳۹۹ ,22 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۰
شایعات علیه پزشکان در فضای مجازی عواقب جبران ناپذیری دارد
 
شایعات بی اساس که گاهی در فضای مجازی علیه جامعه پزشکی رخ می‌دهد عواقب جبران ناپذیری را برای این قشر رقم می‌زند.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، دکتر عباس آقازاده رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ضمن گلایه از شایعات بی اساسی که گاهی در فضای مجازی اتفاق افتاده و عواقب جبران ناپذیری را برای جامعه پزشکی ایجاد می‌کند، اذعان داشت: چنین شایعاتی موجب می‌شود برای پیگیری مشکلات پزشکان مانند کاهش دوره طرح پزشکان ضریب کای سهمیه بانوان، بهره‌وری جراحان در مناطق محروم، نقش و جایگاه پزشکان در سیستم سلامت و بهره‌وری متخصصان زنان و ماماها برای زایمان طبیعی با مشکل مواجه شده و نشر چنین شایعاتی امکانات گفتگو در این زمینه‌ها را مسدود می کند.
 
 وی با بیان اینکه تمامی پزشکان چه در فضای حقیقی و چه در فضای مجازی مشکلاتی را فراروی خود حس و لمس می‌کنند، ابراز داشت: برای حل این مشکلات می‌توان به فراخور مقدرات و امکانات موجود با آنها مقابله کرد البته بسیاری از مسائل را نمی‌توان در فضای واقعی بدون سنجیدن ابتدا و انتهای آن مرتفع کرد.
 
آقازاده ادامه داد: باید صرف نظر از فضاهای هیجانی که افراد جوگیر شده و بدون کارشناسی های لازم  قولی را می دهند،  عقلایی به مسئله نگاه کنیم.
 
وی با اشاره به تفاوت‌های عرصه کار خبررسانی مجازی و گروه‌های اجتماعی با گروه های تشکیلاتی فضای واقعی، افزود: باید بتوانیم از ظرفیت های یکدیگر استفاده کنیم ضمن اینکه انتظارات باید از یکدیگر شفاف باشد و با هرگونه وعده انجام نیافتنی و توخالی شخصا مخالف هستم.
 
رئیس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه سازمان نظام پزشکی یک council است و باید در جهت تقویت آن تلاش کنیم، خاطرنشان کرد: اجازه دهید در عرصه کار تشکیلاتی، سازمان نظام پزشکی، نظرات و تصمیمات خود را داشته باشد.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۳۸۷۷
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال