پنجشنبه ۸ آبان ۱۳۹۹ ,29 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
اینستاگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛
حمایت از اهدای عضو به سبک بازیکن استقلال +اینستاپست
 
حنیف عمران زاده با رنگ کردن کف دست خود در حمایت از اهدای عضو جریانی فرهنگی را پایه گذاری کرد.
به گزارش سرویس فضای مجازی عصر هامون، حنیف عمران زاده مدافع تیم استقلال درحمایت از اهدای عضو با نوشتن 8=1 بر روی کف دست خود و انتشار آن در صفحه اینستاگرامش از همراهانش خواست تا با رنگ کردن کف دست راست خود به این جریان فرهنگی بپیوندند.
 
بازیکن استقلال جریان فرهنگی راه انداخت +اینستاپست
 
حنیف عمران زاده در اینستاپست خود نوشت:
سلام همراهان خوبم در چالش اهدا عضو این آمار و اطلاعات رو براتون گذاشتم تا وسعت کارتون رو بدونید: سالانه ٥تا٨ هزار فرد دچار مرگ مغزی می شوند که نیمی از آنها قابلیت اهدا و بخشش عضو را دارند.
از طرف دیگر حدود ٢٥ هزار نفر در لیست انتظار هستند که تنها راه نجاتشان دریافت عضو است. 
در سال ٩٢ کمتر از ٧٠٠ نفر اهدا شدند و این یعنی از لیست انتظار روزانه ٧ تا ١٠ نفر جان خود را از دست می دهند ، افرادی که می توانستند زندگی کنند و این میان مشکل اصلی نشناختن مرگ مغزی به عنوان مرگ قطعی و از بین رفتن اعضای بدن فرد مرگ مغزی به دلیل رضایت ندادن یا دیر رضایت دادن خانواده است.
***متاسفانه این روز ها هر ٢/٥ ساعت یک ایرانی از لیست انتظار جان خود را از دست می دهد...!! ***
همراهان عزیز اهدای عضو؛ لطفا با پررنگ کردن خطوط کف دست راستتان با طرح 8=1 و قرار دادن عکستان در صفحات اجتماعی با هشتگ #یک_مساوی_هشت به این جریان فرهنگی بپیوندید.
 
8=1 یعنی هر یک بخشنده عضو می تواند به طور بالقوه جان ٨ نفر را نجات دهد و این به غیر از بخشش نسوج است که ارتقاء دهنده ی کیفیت زندگی تعداد کثیری از انسان ها است.
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۰۱۲
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال