تهاجم فرهنگی با رنگ ونقش کودکانه:

هجوم خاموش دشمن برای تخریب باورهای دینی دانش آموزان /جومونگ ،مرد عنکبوتی ،باب اسفنجی هنوز میهمان دانش آموزان ایرانی هستند

19 شهريور 1394 ساعت 9:55

در آستانه بازگشایی مدارس و تکاپوی خانواده ها در تهیه لوازم التحریر که برای فرزندان خود هستند.


به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از پایگاه خبری سیب وسوران، با توجه به تهاجم فرهنگی علیه کشورعزیزمان شاهد این تهاجم در لوازم التحریر هم هستیم با توجه به این طراحان لوازم التحریر با طراحی متفاوت توانسته اند تا حدودی دانش آموزان ایرانی را به سمت فرهنگ اصیل ایرانی سوق دهند .از جمله استفاده از طراحی عروسک دارا و سارا ،برروی دفتر چه ها ولوازم التحریر ،طرح های از طبیعت زیبا ایران ،تصاویر افراد شاخص وشهداءبرروی لوازم و تحریر با عث تنوع شده است.

و توانسته تا حدودی جلب توجه کنداما با این همه زحمات هنوز هم ذائقه کودکان و نوجوانان ایرانی سراغ باب اسفنجی ،مرد عنکبوتی ،جومونگ ،بن تن و…..می رود.زیرا فرهنگ غرب توانسته ذائقه وسلیقه فرزندان این آب و خاک را به چنین تصاویری جلب کند.

و هجوم خاموش دشمن با استفاده از لوازم التحریر نمایش و تبلیغ ،نشان ها،المان ها،عقاید و فرهنگ غیربومی و غیر اسلامی در لوازم التحریر و آثارمستقیم آن بر اذهان و عقاید و سلیقه فرزندان ایران پوشیده نیست.

متاسفانه در حال حاضر این نمادهای غربی بر روی لباس، کیف، خمیردندان، لیوان و لوازم التحریر کودکان و نوجوانان حک شده است و پس از مدتی این نمادها برای آنان قابل قبول و ارزشمند می شود.

لوازم التحریر معروف عروسک باربی آمریکایی و نوع کیفیت آن از قوی ترین کارکردهای علمی این تهاجم فرهنگی است.

البته در مقابل تهاجم ضد فرهنگ این عروسک الگو سازی از باربی در بین کودکان و نوجوانان است. که عروسک دارا و سارا توانسته تا حدودی سلیقه ها را به خودش جلب کند.

این نمادها و عکس ها به دلیل زیبایی ظاهری موجب علاقمندی کودکان و نوجوانان می شود، زمانی که کودکان و نوجوانان در دراز مدت با این نمادهای غربی سر و کار داشته باشند، آنها را به عنوان الگو در زندگی شخصی و اجتماعی خود می پذیرند.

استفاده از دفترچه ها و لوازم تحریری که با نمادها ،نشانه ها و عکس های مجموعه های تلویزیونی ،سینمای خارجی تولید می شوند در سطح مدارس کشور باید از سوی وزارت آموزش وپرورش به والدین کودکان در مورد اثرات منفی استفاده از این تولیدات توضیح دهندو آنها را نسبت به این امر آگاه کنند.
انتهای پیام/0720


کد مطلب: 74140

آدرس مطلب: http://www.asrehamoon.ir//fa/doc/news/74140/هجوم-خاموش-دشمن-تخریب-باورهای-دینی-دانش-آموزان-جومونگ-مرد-عنکبوتی-باب-اسفنجی-هنوز-میهمان-ایرانی-هستند

عصر هامون
  http://www.asrehamoon.ir/