چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ ,28 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۹
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد ایرانشهر،
مسئولین از دغدغه رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی غفلت کردند/باید زودتر بهره می بردیم/ نقش سپاه و بسیج در این عرصه برجسته است
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر گفت: با توجه به دغدغه و توصیه های مستمر رهبری در خصوص عمل به اقتصاد مقاومتی؛ مسئولین در این امر غفلت کردند.
به گزارش سرویس اقتصادی عصرهامون، حمید رضا خزایی فر در گفت و گو با پهره اظهار کرد: مقام معظم رهبری از سال ها قبل به روشنی اهمیت اقتصاد را تشریح کرده و با به کار بردن شعارهای متفاوت در هر سال همچون اصلاح الگوی مصرف، همت مضاعف کار مضاعف، جهاد اقتصادی، تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در هر سال اهمیت این موضوع را به طور مستمر تکرار می کردند تا این که در سال ۹۰ با به کار بردن ادبیات اقتصاد مقاومتی توجه ها را به طور ویژه به این مهم معطوف کردند.

وی با اشاره به تعریف اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری افزود: وقتی ایشان در تعریف از اقتصاد مقاومتی می فرمایند اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصادی که همراه باشد با مقاومت مقابل کارشکنی های دشمن؛ دشمنی که با تغیر ابزار های جنگی خود قصد دارد با فشار اقتصادی کشور به رشد ملی و اشتغال ضربه بزند چرا با این هجم از تأکیدات ویژه ایشان به این امر تنها عده قلیلی همچون نهاد های انقلابی مانند سازمان بسیج مستضعفین، سپاه پاسداران، دانشگاه ها و نهادهای دانش بنیان در این عرصه پیشتاز باشند  و بقیه غفلت کنند، در حالی که این تعلل با توجه به ابلاغ ۲۴ بندی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبری در سال ۹۲ جایز نیست و نخواهد بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر تصریح کرد: من می خواهم بپرسم آیا بیانات راهگشای ایشان تنها برای کنفرانس ها و همایش ها بوده؟ آیا نباید در عمل به این فرمایشات مقوله اقتصاد مقاومتی را در رشد صنعت و چرخه اقتصادی کشور شاهد باشیم.

وی گفت: با توجه به ذخایر غنی، زیر ساخت های گسترده و از همه مهم تر نیروی انسانی متعهد و کارآمد می طلبید پیش از این از یک الگوی اقتصادی بومی که برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی که همان اقتصاد مقاومتی بود بهره می بردیم.

خزایی فر با اشاره به برخی امتیازات حاصل از عمل به اقتصاد مقاومتی گفت: با عمل به اقتصاد مقاومتی می توانیم علاوه بر ادامه پیشرفت سریع و مطمعن آرمان ها و چشم انداز بیست ساله؛ اقتصاد متکی بر دانش بومی خود را حفظ و به یک الگو بی بدیل تبدیل کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی ایرانشهر با اشاره به برخی طرح های اجرایی اقتصاد مقاومتی در کشورمان افزود: طرح های همچون سهمیه بندی بنزین، هدف مندی یارانه ها دو نمونه از اقدامات موفق در راستای همین اقتصاد مقاومتی می باشد که امیدواریم با مشارکت همه دستگاه های دولتی، قوه مغننه، قوه قضائیه، سیستم های بانکی و آحاد جامعه شاهد پیشرفت خیلی سریع و بی وقفه در این مسیر جهادی باشیم.

 

انتهای پیام/ ۳۳۳۹

 
 
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۱۹۴
مرجع : سایت پهره


ارسال