سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ,15 June 2021
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۰
گزارشی از سرویس مدارس در آستانه مهر؛
آرامش و تامین سلامت دانش آموزان امری ضروری است
 
فرماندار ویژه زابل گفت: اخذ گواهی آموزش از پلیس راهور به منظور آرامش و تامین سلامت دانش آموزان امری ضروری است.
به گزارش سرویس اجتماعی عصر هامون به نقل از اوشیدا: هر سال در آستانه آغاز سال تحصیلی و بهار تعلیم و تربیت، دغدغه والدین امنیت فرزندانشان در مسیر رفت و آمد به مدرسه و آرامش خاطر در سلامت و به موقع رسیدن آنان به مدرسه و بازگشت به منزل است،امری که برخی اوقات سلامت دانش آموزان را به مخاطره می اندازد.
موضوع ساماندهی سرویس مدارس در زابل گرچه مشکلی به ظاهر ساده و تکراری است، اما متاسفانه همه ساله وقت و انرژی زیادی را از مسئولان مدارس و دستگاه های مرتبط می گیرد بطوری که والدین را با مشکلاتی روبرو می کند.
چرا که خودروهایی که برای سرویس مدارس انتخاب می شوند، نه تنها باید از ایمنی کامل برخوردار بوده و از نظر فنی مشکلی نداشته باشند، بلکه رانندگان این خودروها نیز باید از صلاحیت های اخلاقی و مهارت های حرفه ای برخوردار باشند.

هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل در جلسه شورای ترافیک شهرستان زابل گفت: سازمان تاکسیرانی نسبت به ساماندهی تاکسی سرویس های مدارس با نظارت و جدیت بیشتری اقدام کند.

ناظری با اشاره به ضرورت استفاده از تاکسی جهت سرویس مدارس گفت: لیست مدارس شهر و منطقه به تاکسیرانی اعلام شده که باید نسبت به تامین و نظارت بر تاکسی ها با حساسیت و نگاه خاصی برنامه ریزی شود.

فرماندار ویژه زابل خط کشی معابر سطح شهر و حاشیه برون شهری ،پاک سازی محدوده مدارس ،نصب علائم راهنمایی و رانندگی را از مهمترین نکات ایمنی عنوان کرد و گفت: این موارد باید در کمترین زمان ممکن انجام شود.

وی اظهار امیدواری کرد: تدبیر اتخاذ شده برای سرویس‌دهی مدارس به نحوی مطلوب انجام شود تا فقدان این وسیله حمل و نقل در روزهای ابتدایی مهر ماه باعث ایجاد ترافیک در معابر منتهی به مدارس می شود.
فرماندار ویژه زابل با اشاره به شدت نظارت بر تاکسی های ویژه مدارس گفت: اخذ گواهی آموزش از پلیس راهور به منظور آرامش و تامین سلامت دانش آموزان امری ضروری است.

ناظری استفاده از تاکسی بانوان را ویژه سرویس مدارس دخترانه را یک امر قابل توجه عنوان کرد و بر برنامه ریزی از سوی مسئولان تاکید کرد.

وی در ادامه خواستار تدابیر مدیران مدارس برای سوار و پیاده شدن دانش آموزان در حیاط مدرسه هایی که در معابر با ترافیکی بالا قرار دارند، در صورت امکان شد.

محمد نوربخش فرمانده انتظامی زابل گفت: همه رانندگان سرويس های مدارس بايد كارت، برچسب مخصوص سرويس مدرسه و معاينه فنی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه پليس راهنمايی و رانندگی زابل علاوه بر اعمال قانون متخلفان، از تردد خودرو هايی با سرنشين اضافه جلوگيری می کند، ادامه داد: پليس راهنمايی و رانندگی با تمام توان و ظرفيت، روان سازی ترافيك را در دستور كار خود قرار داده است.

نوربخش خواستار نصب علایم ترافيكی، ايمن سازی و رنگ آميزی گذرگاه های عابر پياده، راه های منتهی به مدارس، سرعت كاه و غیره به عنوان اولويت كاری شهرداری و متوليان امر ترافيك شد.


انتهای پیام/0720
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۲۳۳


ارسال