جمعه ۱۳ تير ۱۳۹۹ ,3 July 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۱
آمریکا سامانه دفاع موشکی در خلیج فارس را عملی می کند
 
مسؤولان ارتش آمریکا اعلام کردند علی رغم پیشرفت در توافق هسته ای با ایران، آمریکا به فعالیت در خصوص سامانه دفاع موشکی در خلیج فارس ادامه خواهد داد.
 به گزارش سرویس بین الملل عصر هامون، به نقل از رویترز، به گفته این مسؤولان، «رابرت شر» معاون وزیر دفاع در امور راهبردی گفت وزارت دفاع آمریکا تلاش می کند سامانه دفاع موشکی را در خلیج فارس عملی کند زیرا توافق هسته ای ایران مانع استفاده ایران از موشک های بالستیک نمی گردد
وی افزود: ایران بزرگترین ذخایر موشک های کروز کوتاه و میان برد و موشک های بالستیک در منطقه را داراست.
 
وی در کمیته فرعی نیروهای مسلح در مجلس سنا تاکید کرد شکی نیست که فعالیت موشک بالستیک ایران برای آمریکا ، اروپا ، اسراییل و کشورهای خلیج (فارس) خطرناک است.
وی افزود بزرگترین اشتباه این است که بعد از اجرای توافقنامه هسته ای ایران بگوییم حالا می توانیم احتیاط را کنار بگذاریم.
 
اوباما و کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در نشست ماه مه بر تشکیل برنامه دفاع موشکی تاکید کردند . آمریکا تلاش می کند به این شکل نگرانی هم پیمانان  خود را در خلیج فارس برطرف کند.
 
این کشورها از افزایش توان ایران بعد از لغو تحریم های اقتصادی نگران هستند.
مایکل ترونولون از مسؤولان سابق پدافند هوایی و موشکی آمریکا گفت آمریکا و کشورهای خلیج «فارس» باید خطرات احتمالی این برنامه موشکی را بررسی کنند هر چند پیشرفت در امنیت الکترونیکی خطرهای احتمالی را کاهش می دهد.
 
وی افزود خرید سیستم موشکی جدید اولویت نیست بلکه باید برای از بین بردن موانع موجود و همکاری میان کشورهای حوزه خلیج (فارس) تلاش کرد.
 
این در حالی است که روز پنجشنبه جمهوری خواه ها نتوانستند در مجلس سنای آمریکا توافق هسته ای ایران را به شکست بکشانند.

انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۲۸۸
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال