چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ,21 October 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۷
نمایش جراحی با ربات در ایران/ روش‌های جدید اعمال جراحی زنان
 
رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران گفت: دو پزشک معروف پیشکسوت از خارج کشور به ما وعده داده اند به ایران بیایند و جراحی با ربات را نمایش دهند.
به گزارش سرویس علمی پزشکی عصر هامون، دکتر عبدالرسول اکبریان به استفاده از ربات در اعمال جراحی زنان اشاره و عنوان کرد: دو پزشک معروف پیشکسوت از خارج کشور به ما وعده داده اند به ایران بیایند و جراحی با ربات را نمایش دهند. امیدواریم امکانی فراهم شود تا با مدیریت و کنترل از راه دور بتوانیم جراحی با ربات را در ایران نیز انجام دهیم.
 
وی درباره روش های جدید جراحی در رشته زنان و زایمان در دنیا اظهار کرد: روش‌های نسبتا جدید و مختلفی در دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرد که از جمله آنها می‌توان به لاپاراسکوپی، هیستروسکوپی، استفاده از ربات و لیزر درمانی اشاره کرد. بسیاری از روش‌های جدید در رشته‌های زنان دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و بخش های خصوصی اجرا می شود.
 
اکبریان افزود: با مکاتب علمی دنیا در ارتباط هستیم و از اساتید فن دعوت کردیم تا در دوازدهمین کنگره زنان و مامایی شرکت کنند و اداره کارگاه‌های آموزشی عملی پیرامون روش‌هایی چون لاپاراسکوپی را برعهده بگیرند. در این کارگاه‌ها جراحی‌های زنده خواهیم داشت و مزیت آن این است که پزشکان ما می‌توانند نحوه انجام اعمال را در ایران با کشورهای دیگر مقایسه کنند.
 
وی با بیان اینکه انجام عمل جراحی به طریق ربات مانند لاپاراسکوپی است گفت: تفاوت در این است که دستگاه رباتیک خودش ربات خودش می چرخد و عمل را انجام می‌دهد و پزشک او را هدایت و راهبری می‌کند. تنها باید توجه کرد که باید یک استاد متخصص به ربات دستور بدهد که چه کارهایی را انجام دهد.
 
رئیس دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی ایران  افزود: از ربات می‌توان برای اعمال جراحی زنان، مانند خارج کردن غده های سرطانی استفاده کرد.
 
دوازدهمین کنگره بین المللی زنان و مامایی از ۱۶ تا ۱۹ مهر ۹۴ در مرکز همایش های رازی برگزار می شود.
 
انتهای پیام/8399
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۳۰۲
مرجع : سايت خبری باشگاه خبرنگاران جوان


ارسال