سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۹ ,24 November 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۶:۵۸
ماجراهای خانواده آقای هاشمی
از توهین به روستاییان توسط پدر تا بی شرف خواندن ملت از سوی دایی!+تصاویر
 
خانواده هاشمی رفسنجانی چندسالی است ادبیاتی خاص برای خانواده خود رقم زده اند ادبیاتی که ضدانقلاب خاطرخواه آن شده است.
به گزارش سرویس سیاسی عصر هامون به نقل از رهیاب نیوز، بی شک خانواده آقای هاشمی طی سالهای اخیر به یکی از جنجالی ترین خانواده های کشور مبدل شده اند سابقه و مسئولیت های هاشمی موجب شده تا پسران و دختران و اقوام وی برای خود دفتر و دستکی راه بیاندازند و با تبعیت از اظهارات جنجالی پدر در سالهای گذشته ، حرف های عجیبی به زبان بیاورند تا آنجا که ادبیاتی خاص برای خانواده خود رقم زده اند ادبیاتی که ضدانقلاب ها خاطرخواه آن شده اند.
 
اظهارات جنجالی هاشمی رفسنجانی و خانواده اش در سال ها و ماه های اخیر آن‌قدر زیاد بوده که کم‌کم اعتماد به مواضع هاشمی کاهش‌یافته و دیگر کمتر کسی روی حرف های آقای هاشمی حساب جدی باز می‌کند. 
 
در این گزارش به نمونه ای از اظهارات عجیب و غریب خانواده آقای هاشمی اشاره می کنیم:
 
پدر خانواده
 
* رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه روحانیت در معرفی احمدی نژاد مقصر است گفت:‌ 8 سال دولت قبل مانند مرض هاری بود.
*هاشمی در یکی از مصاحبه‌های خود درباره برخی انقلابیون فعلی با توهین به روستایی ها می‌گوید: «بعضی‌ها هم اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهایشان می‌گشتند، ولی الآن آمده‌اند و انقلابی شده‌اند.» 
 
*هاشمی رفسنجانی در گفتگوی خود با فصلنامه مطالعات بین المللی  در رابطه با امریکا گفته است: آمریکا قدرت برتر دنیا است. مگر اروپا با آمریکا، چین با آمریکا و روسیه با آمریکا چه تفاوتی از دید ما دارند؟ اگر با آنها مذاکره داریم، چرا با آمریکا مذاکره نکنیم؟   
 
 
*وی در همایش بزرگداشت بانوی انقلاب اسلامی به مسائل پایان جنگ پرداخت و با انتساب مواضع جدیدی به حضرت امام (ره) گفت: «امام(ره) دو ـ سه ماه بعد از پذیرش قطعنامه 598 گفتند جام زهر برای من شیرین شد.»
*هاشمی که نقل خواب ها و خاطراتش جنجال های زیادی برپا کرده است با نقل خاطره ای عجیب از همسر امام می گوید:«در سال 84 یک موی بدنم راضی نبود کاندیدا شوم؛ همسر امام مرا خواست و به من گفت: امام این انقلاب را به دست شماها سپردند. آیا شما می‌دانید اینها چه کسانی هستند؟ همین صحبت‌های همسر امام(ره) سبب شد من قبول کنم و پذیرفتم.»
 
*کلیپ های وداع پایانی و دیده بوسی پدر و پسر از جمله اقداماتی بود که این خانواده در راستای تطهیر فرزند خود انجام دادند تا حتی با وجود اثبات فساد اقتصادی مهدی هاشمی، اذهان عمومی را در دقایق پایانی منحرف کنند.
مادر خانواده
عفت مرعشی اگرچه نقش پر رنگی در نظام نداشته است اما با اظهارات خود سعی در زیر سوال بردن نظام دارد وی در چند سال اخیر،مطالب متنوعی علیه ارکان مختلف نظام، بخصوص قوه قضاییه داشته و نظام اسلامی را به تقلب در انتخابات متهم کرده‌ است.
 
پس از ماه ها تردید افکنی بنگاه های خبری اصلاح طلبان و رسانه ضد انقلاب در خصوص "سلامت انتخابات ریاست جمهوری سال 88″ عفت مرعشی، همسر هاشمی رفسنجانی نخستین کسی بود که بلافاصله پس از آغاز رای گیری، از دروغ "تقلب” سخن گفت.
 
*همسر هاشمی رفسنجانی پس از حضور در پای صندوق رای در انتخابات سال 88 نیز خواهان آن شد مردم در صورت عدم پیروزی میرحسین موسوی به بهانه تقلب به خیابان ها بریزند.
 
وی در این باره گفته بود: «اگر تقلب شود از مردم می‌خواهم با حضور در خیابان‌ها واکنش نشان دهند. اما در صورتی که تقلب انجام نشود مطمئن هستم که میرحسین موسوی رای خواهد آورد».
 
اظهارات عفت مرعشی در روز رای گیری یعنی زمانی که هنوز هیچ واکنشی به نتایج انتخابات صورت نگرفته بود ، سبب شد تا برخی کارشناسان اظهار عقیده کنند خانواده هاشمی از وقایع سال 88 آگاهی داشته است.
 
*عفت مرعشی در اظهاراتی مشابه اظهارات سال 88، درسال92 مجددا سلامت انتخابات در جمهوری اسلامی را زیر سئوال برد و در حاشیه نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات فرزندش مهدی هاشمی ، در پاسخ به سئوالی درباره حضور همسرش در عرصه انتخابات گفت: حاج آقا مطمئنا وارد عرصه انتخابات نمی‌شود، انتخاباتی وجود ندارد، مگر برای اینها کاری دارد که رای‌ها را عوض کنند.
 
*عفت مرعشی بازهم خبرساز شد و در اظهار نظر غیر منطقی دیگری به نظام اتهامات مجددی وارد کرد؛وی با توهین به قوه قضاییه اظهار داشت: حکم آقای هاشمی یعنی تقلب، تقلب، پدرسوخته‌بازی. بروید بنویسید که خانم هاشمی گفت که، "پدرسوخته‌بازی بوده، حکمش (حکم مهدی هاشمی) پدرسوخته‌بازی بود و حکم نیست”. 
 
 
همچنین آخرین اظهارنظر جنجالی وی مربوط به نامه‌ای است که به اسم ایشان در رسانه‌ها منتشر شد و حاوی نقدها و کنایه‌های زیادی به قوه قضاییه و در اعتراض به‌حکم مهدی هاشمی بود.
دایی خانواده
 
*حسین مرعشی، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران که دایی خانواده است از این قافله عقب نمانده است وی  در گفتگویی با  خبرگزاری ایلنا در اظهاراتی توهین آمیز تصریح کرد: «اگر کسی از تکرار دولت‌های نهم و دهم، تنش نلرزد و متاثر نشود یک ایرانی با شرف نیست.»
 
*همچنین مرعشی در رابطه با فلسطین گفته است«ایرانیان سال‌هاست که احساسشان این است که ما بی‏خودی پول خودمان را در فلسطین هزینه می‌کنیم. اصلاً‌ ایرانیان با اعراب بیشتر از بقیه مشکل‌دارند »
این عضو فعال حزب کارگزاران در گفت‌وگو با نشریه "ذکر" وابسته به حزب مؤتلفه، در سال 86، با انکار وجود نظام سیاسی، اقتصادی و قضایی در اسلام اظهار داشت: «ما قائل به این که اسلام نظام اقتصادی دارد نیستیم. اسلام دین هدایت است، همان طور که نظام مهندسی ندارد نظام اقتصادی هم ندارد. نظام‌های سیاسی و اقتصادی همگی دستاورد‌ تجارب بشری است.»
*حسین مرعشی همان مرد 54 ساله‌ای است که در سال 88 با شال سبز! به نفع میرحسین موسوی تبلیغات و مناظره می‌کرد و در روز انتخابات ریاست جمهوری سال 88 بر روی وبلاگ شخصی خود مطلبی با این تیتر نوشت: «جمهوری اسلامی ایران آفت زده است.»!
 
*وی در تاریخ 28 آبان 1391، در گفتگو با خبرگزاری فارس  گفت:«ما اصلاح‌طلبان را فتنه‌گران نمی‌دانیم. موسوی و کروبی فتنه گر نبودند بلکه فقط دو کاندیدا بودند که در انتخابات شرکت کردند؛ اگر فتنه‌گر بودند، محاکمه می‌شدند.»
 
 
دختر بزرگ خانواده
 
*فاطمه هاشمی دختر بزرگ اکبر هاشمی رفسنجانی است که او هم جنجالی کمتر از دیگر اعضای خانواده نداشته است وی می گوید: پروین احمدی‌نژاد آه در بساط نداشت اما ببینید الان چگونه دارد زندگی می‌کند!
 
*وی ادعا کرده بود که "تمام دزدان و جاسوسان را در کشور ول و رها کرده اند و مشکل این ها شده فقط آقای هاشمی و خانواده شان. که آن هم می دانید چرا؟ چون با مردم همراه شدند و حاضر نشدند که از ظلم تبعیت کنند.”
*فاطمه هاشمی می گوید: مردم ما در ابتدای انقلاب شعار استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی را سر دادند ولی امروز مشاهده می‌کنیم این شعار که مردم با آن انقلاب کردند، دچار آسیب شده و زور و زر و تزویر جای آن را گرفته است.
*وی که گویا حس حسادتش نیز گل کرده است  در اظهاراتی گفته است: به نظر می‌رسد مملکت فقط برای لاریجانی‌هاست. 

فائزه بابا
 
*فائزه هاشمی  که ید طولایی در برگزاری تجمعات غیرقانونی علیه نظام دارد، گفت: در زمان شاه این شعبان بی مخ و دار و دستش بودند که مثل همین اراذل و اوباش با رفتار وحشیانه و جمع کردن رجاله ها و لات ها (البته نمی دونم کلمه لات برای این افراد مناسب هست یا نه؟) با مخالفان خودشون برخورد می کردند.
 
 وی ادامه داد: حالا هم متاسفانه همان ادبیات و همون روش با نام اسلام، انقلاب، دفاع از ارزش ها و این حرفها انجام میشه. آدم چی می تونه به این جریان بگه و چه انتظاری میتونه داشته باشه؟ با این تفاوت که شعبون بی مخ یه نفر بود با یه دسته اراذل اما اینها الان شبکه ای هستند و با تعداد زیاد در همه شهرها و گسترده عمل می کنند. چون من ابتدای سخنانم هم گفتم که این کارها همه سازماندهی شده هستند و خودسر نیستند. اختصاص به منم نداره، تو این چند سال با خیلی ها از همین برخوردها صورت گرفته. حمله به من استثنا نبوده، این جریان حاکم است که به اعتقاد من سازماندهی شده است و محکومیت آن هم فیلم است.
  
*فائزه هاشمی در رابطه با حکم مهدی هاشمی گفت‌وگویی با سایت کلمه یکی از سایت‌های ضدانقلاب انجام داد وی در این گفت وگو بدون در نظر گرفتن جرایم برادرش و با هدف زیر سوال بردن حکم قوه قضائیه گفت: «این فشارها و اتهامات واهی به خانواده هاشمی با هدف تخریب آقای هاشمی صورت می گیرد»
 
*فائزه هاشمی مدعی شد: «تمام این تلاشها و اقدامات برای این است که از حضور و تاثیر پدر در انتخابات مجلس خبرگان و مجلس کم کنند تا این چهره های تاثیرگذار نتوانند در انتخابات نقش داشته باشند و انتخابات را مهندسی شده برگزار کنند».
 
*دختر آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بار دیگر با متهم کردن دستگاه قضا اظهار داشت: «در هر حال برای این همه زنان و مردان بی گناه حکم زندان داده شد و رفتند زندان، و مهدی هم یکی از آنهاست. متاسفانه شرایطی شده که بچه های همه ملت در زندان هستند و بلایی است که خاص خانواده هاشمی نیست.»
 
*فائزه هاشمی در بخش دیگری از گفت و گویش با این رسانه ضدانقلاب به نقل از مادرش(عفت مرعشی) گفت: «مادرم دیروز جمله ای گفتند که "انقلاب از اوین شروع شد و زندان ها و فشارها و کسانی که در زندانها بودند عامل مهمی در شکل گیری انقلاب داشت و حالا به همین شکل” بنابراین تاریخ نشان داده که قطعا هیچ حکومتی با زندان کردن افراد پابرجا نمانده است و تمام این کارها نتیجه عکس درپی خواهد داشت.»
 
*دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفتگو با روزنامه شرق اظهار داشت: 35 سال از پیروزی انقلاب گذشته و اگر نتوانیم «سرخوردگی» کنونی زنان را مدیریت کنیم، در آینده با آسیب‌های اجتماعی و روانی فراوانی در زنان مواجه خواهیم شد !
 
 
مهدی بابا
 
مهدی هاشمی رفسنجانی که به جرم اختلاس، ارتشاء و جرائم امنیتی به ۲۵ سال حبس محکوم شده و در حال تحمل کیفر ۱۰ ساله خود است اکنون در یکی از اندرزگاه‌های زندان اوین نگهداری شده و با ۱۴ نفر دیگر هم‌بند است. 
 
*پیام فیسبوکی مهدی هاشمی از زندان؛هدف پرونده‌سازیهای علیه من جدایی دو یار دیرین انقلاب یعنی آیت الله خامنه ای و آیت الله هاشمی بود!
 
"افرادی که به دنبال پرونده سازی برای اینجانب بودند تنها یک هدف را دنبال می کردند و آن هم جدایی دو یار دیرین انقلاب یعنی آیت الله خامنه ای و آیت الله هاشمی بود که ناکام ماندند و خواهند ماند. آنها تصور می کردند پس از اجرای حکم به هدف خود می رسند درحالی که نزد افکار عمومی شکست تاریخی و تلخی خوردند؛ این شایعه سازی ها نیز توسط عوامل آنها انجام شده و از اعضای خانواده خواستم برای رسوایی این اقلیت، از وزارت محترم اطلاعات بخواهند تا پیگیری همه جانبه ای درباره نشانی اتاق های عملیات روانی این گروه داشته باشد." 
 
 
*مهدی هاشمی در سال 88 در گفت و گو با نیک آهنگ کوثر به وی می گوید: «این اشتباهی که شما در دوم خرداد کردید و آقای هاشمی را از خاتمی جدا کردید، این دفعه هم شما دعوا راه انداختید. همان دوم خرداد که (اصلاح طلب ها) به ما فحش دادند ما گفتیم هدفمان مشترک است و دعوا راه نینداختیم. ما می توانستیم اما تفاهم کردیم که همه نیروها باید متحد بشویم و جلوی نظام بایستیم، استراتژی ما از روز اول همین بوده است.... هنوز هم معتقدیم باید به رهبری فشار آورد... اطلاعاتی ها در هر گروه (ضد انقلاب) نیرو دارند و بینشان اختلاف می اندازند و نمی گذارند متحد بشوند. شما الان نگاه کن!
 
 اپوزیسیون شده 300 گروه! باید به آنهایی که در داخل کشور در حال جنگ (فتنه) هستند کمک کرد، الان بار بر دوش آنهاست... ما داریم رو بازی می کنیم، من با بی بی سی و اینها نمی توانم مصاحبه کنم چون در ایران این کار جرم تعریف شده است. حرف هایی که ماها می زنیم حرف هایی که بابای من زد، از همه حرف های آقایون (اصلاح طلب) تندتر بوده است! ما تقسیم کار کرده ایم هر کسی کار خودش رو می کند. بابا کار خودش رو می کند... دعوای من با بابا این است که ما باید تهاجمی تر بشویم با اینها... کارهایی که من کرده ام صد برابر بدتر از سخنرانی های شماهاست و نظام هم می داند...من با بی بی سی مصاحبه کنم خیلی کارهای دیگر را نمی توانم بکنم و الان از ایران از بالا و پایین کشور با من ارتباط دارند و من اگر فردا با بی بی سی مصاحبه کنم اینها دیگر نمی توانند با من ارتباط داشته باشند.
 
بازی من آنطوری نیست که شما بتوانید بفهمید. این که من الان بخواهم رو بازی کنم خیلی زود است. البته من حرف های شما را قبول دارم که آقای هاشمی باید فتیله را بکشد بالا. ماها هیچ امتیاز عملی الان نمی توانیم از رهبری بگیریم و خیالت راحت باشد نظام هیچ امتیازی الان به ما نمی دهد».
به نظر می رسد راز اظهارات شاذ خانواده آقای هاشمی این باشد که خود را صاحب انقلاب می دانند برای همین فقط  یک فراز  از سخنان حضرت امام کافی است تا بنای این فکر غلط از اساس زده شود در صحیفه نور ج 8 صفحه 57 آمده است:ماها هیچ حقی نداریم. ما باید برای شما خدمت کنیم. خودمان نباید استفاده کنیم. نه استفاده عنوانی. خاک بر سر من که بخواهم استفاده عنوانی از شما بکنم! خاک بر سر من که بخواهم خون شما ریخته بشود و من استفاده‌اش را ببرم! [گریه و ابراز احساسات شدید جمعیت و شعار درود بر خمینی‌
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۴۸۹۸


ارسال