سه شنبه ۱۲ فروردين ۱۳۹۹ ,31 March 2020
0
Share/Save/Bookmark
۳
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۴
گزارش عصر هامون از مشکلات باغداران سیستان و بلوچستان؛
نیاز ساخت کارخانه ترشی در دومین قطب تولید انبه کشور/ وقتی استاندار به در خواست کمک باغداران پاسخی نداد
 
از انبه به عنوان شاه میوه گرمسیری یاد می شود که در جنوب سیستان و بلوچستان با توجه به شرایط مستعد آب و هوایی کشت می شود.
به گزارش خبرنگار اجتماعی عصر هامون، سیستان و بلوچستان در رتبه دوم از لحاظ سطح زیر کشت و تولید قرار گرفته است اما با این وجود همه ساله شاهد واردات گسترده انبه از کشور پاکستان به استان می باشیم.
انبه سیستان و بلوچستان به دلیل نبود صنایع فراوری به شهرستان میناب برای تهیه ترشی صادر شده در حالیکه ایجاد کارخانه های ترشی سازی در استان باعث اشتغال و همچنین هویت بخشی به تولیدات استان خواهد شد.

انبه سیستان و بلوچستان سالم و ارگانیک است
مدیر باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: 1343 هکتار از ارضی سیستان و بلوچستان به کشت انبه اختصاص دارد که از این مقدار 486 هکتار غیر بارور و مابقی بارورند.
اردشیر شهرکی افزود: سالیانه 11 هزار و 998 تن انبه در استان در شهرستان های سرباز، قصرقند، چابهار، کنارک و نیکشهر تولید می شود.
 وی با عنوان اینکه انبه سیستان و بلوچستان سالم و ارگانیک بوده گفت: کمترین میزان سمپاشی در تولید انبه در استان انجام می شود. انبه سندری، چوسا، امپرالی، نمانگر، سنشین مهمترین ارقام انبه تولیدی در استان می باشد.
وی با اشاره به توزیع نهال یارانه ای بین متقاضیان، ارایه خدمات فنی مهندسی و برگزاری کلا س های آموزشی از جمله خدمات ارائه شده توسط سازمان جهادکشاورزی به انبه کاران در سیستان و بلوچستان بوده است افزود: انجام عملیات تغذیه، مدیریت کف باغ، آبیاری، مبارزه با آفات وامراض حذف ارقام نامرغوت وجایکزینی با ارقام تجاری وبازار پسند راهکارهای افزایش بهره وری محصول انبه در استان می باشد.
عدم وجود صنایع فراوری مانعی بر سر راه انبه سیستان و بلوچستان به شمار می رود
مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با عنوان نبود صنایع فراوری در استان مانعی بر سر راه تولید آن و افزایش بهره وری این محصول ارگانیک در استان به شمار می رود افزود: انبه سیستان و بلوچستان بسیار کم در جهان شناخته شده است و از این رو به کشورهای دیگر صادر نمی شود.
وی با بیان اینکه، تولید انبه در استان به طور مستقیم در هر پنج هکتار برای یک نفر و به طور غیر مستقیم برای سه نفر ایجاد شغل نموده است ادامه داد: انبه سیستان و بلوچستان به استانهای همجوار مانند هرمزگان، کرمان و خراسان جنوبی صادر می شود.
شهرکی خاطر نشان کرد: با اجرای پروژه ارتقا کمی و کیفی می توان از انبه یک محصول تجاری خوب داشت چرا که از نظر سطح کشت و تولید انبه، سیستان و بلوچستان رتبه دوم کشور را بعد از هرمزگان داراست.
وی گفت: به علت کم بودن تولید انبه در استان و همچنین برداشت بیش از 80% انبه استان جهت فرآوری و ترشی سازی بصورت سبز همه ساله شاهد واردات انبه از کشور پاکستان به سیستان و بلوچستان هستیم.

95 هکتار از اراضی نیکشهر به کشت انبه اختصاص دارد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان نیکشهر با بیان اینکه 95 هکتار از اراضی نیکشهر به کشت انبه اختصاص دارد که 80 هکتار آن بارور می باشد گفت: کشت هر هکتار انبه برای دو نفر ایجاد شغل کرده است.
حبیب رییسی با عنوان، انبه یکی از محصولات گرمسیری است که در جنوب استان به دلیل رطوبت نسبی هوا کشت می شود. قدمت کشت انبه با توجه به هم مرز بودن با نوار مرزی پاکستان و هند در ایران به 400 سال قبل باز می گردد تصریح کرد: در گذشته در شهرستان های کنارک و چابهار محدودیت آبی وجود داشته اما با توجه به وجود قنات در نیکشهر و قصر قند کشت انبه رواج بیشتری داشته است.
وی با اشاره به منظور اقتصادی نمودن انبه در طی سال های اخیر سیاست گذاری هایی مبنی بر تولید و کشت نهال سالم و بازار پسند انجام شده است افزود: در جاهایی از قبیل نیکشهر، قصرقند و بخشی از سرباز که قطعات کوچک کوچک است تولید انبه بازار پسند جهت مصرف تازه خوری اقتصادی نبوده بلکه تولید انبه در آنجا جهت تهیه ترشی با توجه به ارزش افزوده بالای آن از نظر اقتصادی به صرفه تر است.

بوروکراسی اداری مانعی بر سر راه صنایع فراوری و تبدیلی به شمار می رود
مدیر جهاد کشاورزی نیکشهر با بیان، انبه نیکشهر علاوه بر تازه خوری به دلیل نبود کارخانه ترشی سازی در خانه ها به ترشی تبدیل شده یا به شهرستان میناب صادر می گردد چرا که بوروکراسی اداری و تهیه صدور مجوز، پروانه بهداشت و بهره وری برای واحدهای صنعتی مانع از ایجاد کارخانه فراوری انبه شده است افزود: ایجاد کارگاه فراوری هزینه ای بالغ بر ششصد میلیون تومان تا یک میلیارد تومان دربردارد.
وی خاطرنشان کرد: بهترین ترشی انبه در شهرستان قصر قند تولید و حتی پیش فروش می شود اما به دلیل نبود برند در بازار ارائه نمی شود با این وجود دستیابی به برند نیازمند استانداردهایی است که نیازمند توجه بیشتر مسولان در این راستا هستیم چرا که از استاندار هم درخواست کمک شد اما از وی پاسخی دریافت نشد.
رییسی با عنوان اینکه انبه علاوه بر تولید در صنعت، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده می کند افزود: در دشت های باهوکلات، پیشین، زرآباد و پایین دشت سد کهیر باید انبه تجاری و ارقام معروفی که در استرالیا، هند و پاکستان کشت می شود در سطح بالا کشت شود تا ایجاد اشتغال نیز شود. همچنین انبه این مناطق باید همانند موز به صورت نارس برداشت و بسته بندی شود و سپس در جایی که مصرف می شود رسیده شود.
وی ادامه داد: سازمان جهادکشاورزی نهال انبه یارانه دار در بین کشاورزان توزیع میکند که باید بیشتر شود چرا که این میزان جوابگو نیست، همچنین محدودیت آب یکی از موانع پیش روی تولید انبه به شمار می رود و باغات انبه باید دارای سیستم آبیاری شده چرا که عدم مدیریت صحیح منابع آب مشکلاتی را ایجاد میکند.
وی در پایان اظهار داشت: به دلیل پایین بودن سطح باغات انبه استان، اقتصادی نبودن محصول آن و محدودیت منابع آبی ، انبه تولیدی پاسخگوی نیاز استان نبوده و همه ساله این میوه از کشور پاکستان نیز به استان وارد می شود.
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۵۱۴۹


ارسال