پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ ,3 December 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۲
گزارشی از روستائیانی که اقتصاد مقاومتی را درک کردند؛
وقتی خواستن، توانستن است در عمل ثابت می شود/ ازصرفه جویی در مصرف آب تا تحقق اقتصاد مقاومتی با پرورش ماهی
 
یک کارآفرین سیستان و بلوچستانی گفت: در راستای تحقق به فرمایشات مقام معظم رهبری با صرفه جویی در مصرف آب در کنار کشاورزی اقدام به پرورش ماهی در سیب و سوران نموده ام تا علاوه بر کسب در آمد به تولید داخلی نیز کمکی کرده باشم.
به گزارش سرویس اقتصادی عصر هامون به نقل از زاهدانه، چندین سال است که واژه اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب اسلامی مورد تاکید قرار گرفته است و این مهم یعنی تکیه بر توان و تولیدات داخلی که هر فرد بتواند در یک عرصه ورود پیدا کند و نیاز خود و سایر افراد جامعه را مهیا کند تا از این حیث از واردات بی رویه کاسته شود و به بیگانگان یا درآمدهای نفتی وابستگی کمتری داشته باشیم. در این بین عده‌ای به ایفای نقش خود در عرصه اقتصاد مقاومتی پرداخته‌ و علاوه بر چرخش چرخ اقتصادی خانواده‌ خود به اقتصاد کشور نیز کمک کرده و واژه ما می‌توانیم را در عمل ثابت کردند.
آری این روزها که مردم با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند افرادی هم هستند که علی رغم این مشکلات برای کمک به درآمدزایی خود و خانواده شان در راستای تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی گام برداشته و در این زمینه به اقتصاد کشور نیز کمک می کنند به طوری که می توان گفت عشق به ولایت فقیه در دل و جان ایرانیان به گونه ای است که عمل به فرمایشات رهبرشان دغدغه ذهنی آنها شده و گام نهادن در مسیری که رهبر و پیشوایشان امر می کند را از صمیم دل انجام می دهند.
محمد طاهر رضا زهی کارآفرین جوان سیستان وبلوچستانی که در 50 کیلومتری شهرستان سراوان در منطقه سیب و سوران مشغول به فعالیت کشاورزی است در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: از آنجایی که با بحران آب و پایین بودن سفره های آب زیر زمینی در این منطقه مواجه هستیم این مهم دغدغه ذهنی و نگرانی را درونم ایجاد کرد و باعث شد تا با صرفه جویی در مصرف آب در راستای تحقق به اقتصاد مقاومتی نیز گام بردارم.
وی با بیان اینکه چند سالی است که دغدغه رهبرمان توجه ویژه به مسائل اقتصادی و ورود افراد به عرصه های مختلف در این زمینه برای تکیه بر تولیدات داخلی است، گفت: انگیزه ای که در من ایجاد شد در واقع بعلت اجرای فرمایشات رهبری بود تا علاوه بر اینکه منبع درآمد زایی برای خود و خانواده ام فراهم کنم، بتوانم به اقتصاد کشور هم کمکی کرده باشم و نیاز سایر افراد را تا حدودی نیز تامین کنم.
این کارآفرین اقتصادی با اشاره به اینکه بی اثر شدن تحریم‌های دشمن در گرو پیگیری راهبرد اقتصاد مقاومتی است، افزود: در حال حاضر به کشاورزی مشغول هستم و در کنار آن نیز پرورش ‌دهنده ماهی در کنار استخر کشاورزی خود نیز می‌باشم.
وی در ادامه با اشاره به موضوع بحران آب در منطقه بیان کرد: از مسئله بحران آب و پایین رفتن سطح سفره در منطقه ابراز نگرانی کرد و اعلام کرد با توجه به این مشکل تصمیم گرفتم تا در مصرف آب بهینه عمل کنم به همین دلیل در کنار کشاورزی به پرورش و تولید ماهی پرداختم.
رضا زهی ادامه داد: در این زمینه با ساخت استخر پرورش ماهی توانستم علاوه بر تولید ماهی مصرف کود را در زمین کشاورزی خود پایین بیاورم و با توجه به ذخیره آب در استخر و آبیاری شبانه نیز در مصرف آب صرفه‌جویی داشته باشم.
وی گفت: در راستای کار خود در زمینه اقتصاد مقاومتی از طرح ها و تسهیلات بسیج سازندگی استفاده کردم و هم اکنون نیز در حال ساخت استخر دیگری می باشم و به این باور رسیده ام که خواستن، توانستن است.
این کارآفرین افزود: هم اکنون به این باور رسیده ام که می توانم با پرورش ماهی در تولید این محصول گام مثبتی در ارائه خدمت به هم نوعان خود بردارم.
 
انتهای پیام/9031
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۰۷۷


ارسال