جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۹ ,29 May 2020
0
Share/Save/Bookmark
۰
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۲
جانشین فرمانده سپاه ناحیه زاهدان:
راهپیمایی نهضت دخترانه«مازنده ایم» در زاهدان برگزار شد
 
جانشین فرمانده سپاه ناحیه زاهدان از برگزاری تجمع بزرگ دختران بسیجی با عنوان« نهضت ما زنده ایم» در زاهدان خبر داد و گفت: این تجمع همزمان با سراسر کشور در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان وبلوچستان دایر شد.
به گزارش سرویس اجتماعی عصرهامون به نقل از زاهدانه، سرهنگ مسعود پناهی  در تجمع «نهضت ما زنده ایم» با بیان اینکه تفکر بسیجی ریشه در بطن فرهنگ اسلام دارد، اظهار داشت: نقطه اوج درخشش این تفکر صحنه عاشورا است زیرا همگان با تاسی از فرهنگ ناب عاشورا آنرا الگوی خود در زندگی قرار می دهند.
وی گفت: در این همایش بیش از 400تن از دانش آموزان بسیجی شهرستان زاهدان برای دفاع از آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی با هدف تقویت شجاعت، عفت و احساس مسئولیت در بین دختران جوان و نوجوان در تجمع بزرگ «نهضت ما زنده ایم» شرکت کردند.
این مسئول یکی از اهداف برگزاری این نهضت را برگرفته از منویات مقام معظم رهبری و سیره شهدای زن در اسلام عنوان کرد و افزود: چهار شاخصه مهم در این زمینه عفت، شجاعت، احساس مسئولیت و عطوفت است که امید می رود دختران این مرز و بوم به سمت این چهار صفت مهم گام بردارند.
وی تصریح کرد: سازمان بسیج دانش آموزی به منظور تداوم و ارتقای نگرش و بینش آینده سازان ایران اسلامی این نهضت را راه اندازی کرد که این مهم با مشارکت سه قشر بسیج دانش آموزی، بسیج دانشجویی و بسیج ورزشکاران انجام گرفت.
جانشین فرمانده سپاه ناحیه زاهدان هدف اصلی از تشکیل «نهضت ما زنده ایم» را ترویج و توسعه فرهنگ اصیل حجاب و عفاف، زنده نگه داشتن و حفظ ارزش های انقلابی و ایرانی در بین آحاد دانش آموزان دختر عنوان کرد.
وی بیان کرد: امروز هدف دشمن در جنگ نرم گرفتن روح ایثار، مقاومت و ایمان از زنان و دختران جامعه اسلامی می باشد از اینرو ترغیب دختران متدین و انقلابی برای مقابله موثر با تهاجم فرهنگی دشمنان، تقویت شجاعت، عفت و احساس مسئولیت در بین این قشر از جامعه و ایجاد زمینه آشنایی و ارتباط دختران دانش آموز با الگوهای برتر در انقلاب اسلامی از دیگر اهداف این نهضت است.
این مسئول ادامه داد: پایه و محور اصلی تجمع بزرگ دانش آموزان دختر دوره اول و دوم متوسطه که امروز همزمان با سراسر کشور در زاهدان نیز برگزار شد دانش آموز محور بوده و در طی مراسم نیز دانش آموزان با سر دادن شعارهایی با موضوع ما زنده ایم در برگزاری این نهضت حضور فعالی بعمل آوردند.
سرهنگ پناهی با اشاره به نقش برجسته زنان در شکل گیری انقلاب اسلامی گفت: زنان و دختران ایران اسلامی در طول هشت سال جنگ تحمیلی نیز نقش بسیار تاثیرگذار و ارزنده ای را از خود نشان دادند.
در پایان لازم به ذکر است این تجمع با راهپیمایی دانش آموزان دختر از مقابل دادگستری کل استان واقع در خیابان آزادی شهر زاهدان تا محل برگزاری همایش که در بیت نماینده مقام معظم رهبری در استان سیستان وبلوچستان بود، برگزار شد.
انتهای پیام/4382
 
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۷۶۲۶۰
مرجع : پایگاه خبری زاهدانه


ارسال